Twilight Imperium (Fourth Edition): Prophecy of Kings

xxxxxxxxxo hodnoceno 17x (Seznam vlastníků)

Twilight Imperium (Fourth Edition): Prophecy of Kings - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Twilight Imperium (Čtvrtá edice)
Počet hráčů: 3 - 8
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 480 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická, budovatelská, válečná, ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Dane Beltrami
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vyplatí se?

Vyplatí se tohle rozšíření, když pomineme 2 další hráče a další frakce? Je tu někdo, který bez tohoto rozšíření nedá už ani ránu? Jsou tam nějaké změny oproti základu nebo to jen doplňuje hru? Nesnáším rozšíření, které půlku základní hry úplně překope.  Budu rád za každou odpověď

19.9.2021 14:07:16

ze nad tym vobec uvazujes, jasne ze sa vyplati. To som to eate ani nehral a viem to na 100% percent :-)

19.9.2021 21:54:35

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

20.9.2021 13:54:02

Nemáte někdo info kdy dojde k naskladnění do českých obchodů? Nechce se mi platit za hru 1500,- a z dopravu 2000,-

29.1.2022 19:41:29

Za mě se určitě vyplatí, není to úplně o překopání hry, ale spíše přidá více mechanik, tak nevím jestli i tohle tě neodradí, ono už TI4 toho mělo dost a tohle trochu tahy natahuje díky o něco více možnostem co dělat, ale zároveň je tam podle mě i rychlejší skórování a posílení spousty ras a jejich výhod, takže sice kola trvají dýl, ale zase jste schopní už tak někdy od střední fáze hry daleko rychleji nasbírat body..

Mechové a generálové hru pěkně doplňují pro všechny rasy a tím i starším rasám docela dobře rozvíjí gameplay a upravují možnosti. Na druhou stranu je tu o něco víc věcí co musíš sledovat zase při kontrole jaké máš ability / techy atp v různých situacích.

Nové techy jsou taky super a urychlují spoustu věcí a pak jsou tu karty průzkumu, konečně se děje něco víc i když zabíráš neobydlenou planetu nebo prozkoumáváš různé mlhoviny či prázdný vesmír.

Abych to shrnul:

+ nové rasy

+ nové jednotky a agenti pro všechny - díky tomu i upravují balance slabších ras

+ průzkum vesmíru

+ nové úkoly (objectives), agendy a akční karty, prostě čerstvý vítr do všech těchto částí hry.. :)

-více bookkeepingu (tj sledování všeho možného)

-o něco delší setup a úklid

-Vůdce (agent 3. úrovně) některých ras je výrazně silnější (mají jednorázový “wow”efekt, co většinou dost zamíchá hrou

ale rozhodně za mě plusy převažují a už bez toho hrát nebudem :) Zatím tedy hráno 2x díky Covid době kdy je těžší se sejít - jednou v 5 a jednou v 6 :)

29.1.2022 23:32:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Vlci
Vlci
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas