Twilight Imperium (Fourth Edition): Prophecy of Kings

xxxxxxxxxo hodnoceno 19x (Seznam vlastníků)

Twilight Imperium (Fourth Edition): Prophecy of Kings - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Twilight Imperium (Čtvrtá edice)
Počet hráčů: 3 - 8
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 480 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická, budovatelská, válečná, ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Dane Beltrami
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nutnost, nebo chtíč?

Jsem fanoušek této hry, ale upřímně se zdá, že možná i základní krabici otevřu jen párkrát za život, pokud se nestane nic zásadního, takže by mě zajímalo, do jaké míry je tato expanze přínosem obsahu, která chcete mít i pro těch pár her za život a nebo je tato expanze v podstatě jen pro fanoušky a pravidelné hráče, kterým nové možnosti obohatí již ohranou základní krabici?

5.4.2022 11:10:36

Ak hráš, tak nutnosť.

Ak zbieraš, tak chtíč.

:)

 

5.4.2022 11:16:03

TI4 jsme pravidelně ve skupině hráli a PoK jsme si také zkusili a je to… rozporuplné. Obsahu je hodně, ale jeho NEmodularita, potažmo nemožnost do hry zařadit jen některé prvky, je klíčový kámen úrazu (ani nemluvě o tom, že některé agenda karty se musí s rozšířením vyměnit, takže je ještě obtížnější hru kdykoli vrátit do “základního” stavu). 

Pro hráče, kterému se TI4 “ohrálo” (u nás třeba hodně trpěla rozmanitost objective karet), je rozšíření nutnost. Počítej ale se hrou, kde je už na mě možná moc věcí, které sledovat (schopnosti leaderu, artefaktů, technologií, mechů).

Vyřešil jsem to tak, že mám anglické TI4 + PoK pro tradiční skupinu a CZ TI4 pro nováčky.

5.4.2022 13:03:40

Já mám TI4 odehráno jen několik partií, řekněme do deseti, a minule se dostalo na stůl i PoK. Za sebe musím říct, že příště bych raději zase jen základ, nevneslo mi to do hry žádný další požitek kromě nutnosti sledovat mraky nových věcí (a to samozřejmě nejen u sebe, ale hlavně u soupeřů).

5.4.2022 13:09:48

NUTNOST

to hovorim ako velky fanusik tejto hry, co TI hral tento rok uz snad 5x (z toho 2x POK) a minuly ani neviem kolko…

5.4.2022 13:25:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Já to řešil, spíš kvůli nějakému pocitu komplecity hry. Pokud by rozšíření vyšlo česky, vím, že bych neodolal. Taky hrajeme TI opravdu jen příležitostně. V tom mi přijde základ úplně super. Páč to ve výsledku není složitý na pravidla a současně to má strategickou hloubku. Přijde mi to ideální takhle. Upřímně, kdyby vyšlo česky, tak ho určitě pořídím. Herní zkušenost nemám, což mě mrzí…

5.4.2022 13:48:19

ackoliv PoK chvalim kudy chodim, tak pro prilezitostne hrani to moc neni, pridava opravdu dost veci, ktere by si hraci meli hlidat 

Oskar,
občas se objevuju v JOUOB.castu

6.4.2022 07:00:00

NUTNOST

Hodnocení na BGG 9.3 z 10 mluví za vše. Snad žádná jiná hra nemá v základu a v rozšíření tak vysoké hodnocení na BGG. 
Ano rozšiřuje to hru, možnosti, je toho vícero na sledování, ale je to tak geniálně vloženo do hry, že pravidla navíc jsou jen par stránek a tak to nečiní problém rozchodit to i s nováčky, obzlášťe pokud se sami připraví doma a nastudují pravidla a podívají se na videa.

Pokud jsi propadl kouzlu TI4 a i když ho hraješ jen jednou ročně, ale víš, že se na ten den těšíš měsíce do předu a plánuješ ho s přately dopředu - kup to - ten den bude ještě lepší.

Pokud chce někdo hrát TI4 tak jedine s POK

 

 

6.4.2022 17:47:44

Pokud by to byla nutnost, tak to znamena, ze je hra nekompletni…

8.4.2022 14:51:10

Ona v podstatě v základu nekompletní je. Ale byla by extrémně drahá, tak to “méně” potřebné dali do rozšíření.

8.4.2022 15:04:17

Vybíráme z Bazaru

Unbroken
Unbroken
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 13 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas