nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Twilight Imperium (Čtvrtá edice)

Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 480 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Dane Beltrami
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Hra ve třech (Federace Sol, Hacanské Emiráty, Koalice Mentaků)

Autor: lamkal | 4 hodiny 0 minut | 12.1.2020 | 2

Použitá hra: Twilight Imperium (Čtvrtá edice)

Hráči: henricus, lamkal a 1 neregistrovaný

Zprvu se vyvíjela situace pro Hacanské Emiráty velice slibně. Kolonizace okolních planet probíhala podle plánu a nikdo nenarušoval naši sféru vlivu. Čilý obchod s Federací Sol a Koalici Mentáků nám umožnil jako prvním vybudovat vlajkovou loď. Její rychlost a kapacita zaručila rychlé obsazení planety Mecatol Rex a veliký náskok před ostatními.

Jelikož jsme věděli, že tuto planetu nebudeme schopni udržet, neinvestovali jsme do její obrany. Dnes již víme, že to byla veliká chyba. Vybudovaná planetární obrany, by nám v následujících bojích velice pomohlo. A přesto, že jsme zničili první flotilu Koalice Mentaků, i my jsme z bitvy nevyšli moc dobře. Poškozenou vlajkovou loď zničil sabotér a pěchota na planetě se rázem ocitla bez podpory hvězdné lodi mimo dosah našich planetárních systémů.

Mezi tím Federace Sol zabrala planetu o kterou jsme měli veliký zájem, investovala do nových technologií a armády. Když později Vlajková loď s 10 stíhači a doprovodu 3 bitevníků vstoupila na orbitu Mecatol Rex, rádi jsme předali planetu do rukou nových správců. V galaxii se objevil někdo, kdo naši sílu pro tuto chvíli značně převyšoval. Naštěstí velké finanční rezervy nám umožnili tuto hrozbu částečně eliminovat.

Jednání senátu schválilo naprosto nesmyslný zákon na rozpuštění pěchoty v celé galaxii. Námi vyvinutá technologie bakteriologických zbraní nám byla rázem k ničemu – prostě jí nebylo na koho použít.

Za zmínku ještě stojí příchod mesiáše Federace Sol, který byl naštěstí rychle vyřešen sabotérem Mentaků. Náš neúspěšný pokus o obsazení planetárního systému uvnitř hranic Federace Sol - kterou zhatil senát svojí mírovou dohodou. A rozšíření hřbitova na orbitě Mecatlo Rex, kde došlo k další bitvě - tentokrát mezi Federací Sol a Koalicí Mentaků, kdy byla flotila Mentaků naprosto rozprášena.

Zde zápisky končí, jelikož jsme neměli další časový prostor, takže jsme započítali body a zakončili hru. S největší pravděpodobností by vyhrála federace Sol, ale kdo ví ….

Odehráno v: Brno (Okres: Brno-město)

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Přidat komentář

Tato funkce je dostupná pouze přihlášeným uživatelům!

Můžeš se přihlásit nebo registrovat.