Twilight Imperium (Čtvrtá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 207x (Seznam vlastníků)

Twilight Imperium (Čtvrtá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 480 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Corey Konieczka
Dane Beltrami
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Tip na podobnou hru

Twilight Imperium se mi líbí, ale hrací doba je pro mně neúnosná. Byl bych tedy rád za tip na nějakou podobnou hru s kratší herní dobou, přesněji maximálně 4 hodiny, nejlépe do 2 hodin.
7.3.2019 17:25:45

Eclipse
Česká verze už se nedočkala dotisku, ale stejně je to jen o pravidlech, komponenty jsou bez textů.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

7.3.2019 17:41:53

Eclipse
Co já vím, tak asi jenom Eclipse může konkurovat této 4X hře. O co je osekaná epičnost TI4 o to je Eclipse kratší hra.

7.3.2019 17:42:14

Exodus: Proxima centauri
Možná bude problém sehnat, ale jinak si myslím, že přízvisko "TI lite" (tedy odlehčené twilight imperium) celkem sedí.

7.3.2019 17:45:32

Space Empires: 4X

pravidla zde ke stažení

7.3.2019 17:47:31

IN

Re
Jednoznačně Space Empires. Se svými dvěma rozšířeními bych řekl, že v lecčem dokonce TI předčí :). Jasně, nejsou tam tuny plastu, takže to nemusí vyhovovat každému.

7.3.2019 17:51:01

STA
Star Trek Ascendancy.

...................................................................
Redaktor Deskofobie a blogu Kubrt vs Deskovky

7.3.2019 21:05:52

Kurdt

Star trek je pecka, ale i ve 3 se nám to protáhne na 4hodiny, nehledě s Borgy a dalšími rody jsme hráli i 6-7hodin

7.3.2019 21:50:55

STA
My to zvládli i (s borgama) ve 4 za 4 hodinky. Ale pravda je, že v 5 se nám to už protáhlo... :D
...................................................................
Redaktor Deskofobie a blogu Kubrt vs Deskovky

8.3.2019 06:23:25

Malý velký galaxie
Vesmírnou atmosféru to má, a krátkou herní dobu taky :)

Co se týče Eclipse. Tu hru mám moc rád, ale že bych se v ní cítil nějak extra vesmírně, to bych neřekl. Eclipse nestaví až tolik na atmosféře. Bitvy jsou napínavé, mám rád když mi přijdou zdroje a můžu plánovat, kam je investuji. Super je vylepšování lodiček. Ale vesmír je v tom pro mě pořád celkem dost abstraktní. Když jsem hledal 4X vesmírnou strategii, rozhodl jsem se pro Space Empire 4X. Zatím na něj ještě čekám, ale rozšíření Replicators už doma je. TI jsem ještě nehrál, příští týden to chci nastudovat, ale doufám, že ten pocit z dobývání vesmíru tam bude cítit.

8.3.2019 09:35:22

Space empire: 4x
Tjo, existence druhého rozšíření mi nějak utelka. Díky za upozornění. Už to zkoumám... Space Empire: 4x je naprosto skvělá hra, akorát si jí nezahrajete v 6. Ostatně nejlepší zažitky ze hry mám z týmové 2v2 varianty - nezapomenu, jak jsme se s Jeníkem tešili již téměř jistému vítězství a Ozzy najednou přesunul svůj žeton na Jeníkův home systém. Oba jsme s Jendou vyskočili, že to nemůže a Ozzy se jen zasmál a říká: "S pohybem 5 ano". Nám spadla brada a modlili se, aby to základna ustála. Naštěstí Ozzy házel opravdu prachbídně :).

Ještě bych poznamenal, že hra vyžaduje určitou kulturu hráčů (dost věcí se odehrává skrytě - rozuměj bez možnosti kontroly, a i když je po skončení hry většina kroků ověřitelná, nedoporučuji hrát s notorickými švindlíři :D).

8.3.2019 09:51:12

IN

Kubis
Pravda (počet hráčů). S Replicators (druhé rozšíření) lze hrát v pěti...

8.3.2019 10:17:13

Kubis
SE 4x, tu ani tak nejde o to, že by chcel nikto úmyselne podvádzať, ale koľko krát sa pri hre stane, že nevedome urobíš nejakú chybu na ktorú ťa spoluhráči upozornia. V SE 4x ťa nemá kto upozorniť, nikto totiž nevie čo robíš.

8.3.2019 11:07:42

...
Runewars - je to stejně komplexní hra, ale je max. pro 4 a tak se do 4 hodin obvykle vleze :)

8.3.2019 11:52:06

Kup si...
...Nexus Ops.

Ten se krásně vleze do dvou hodin. V podstatě je to takové TI derivované na boj a pohyb s figurkami.

Ale hra je to moc hezká a zábavná.

8.3.2019 14:17:24

Galactic Emperor
Je to sice hůř k sehnání, ale spadá někam mezi Puerto Rico a Nexus Ops.

8.3.2019 14:57:58

Leech
Joo Nexus Ops je taky povedená zaležitost... svižná a zábavná.

8.3.2019 16:58:03

Díky všem za tipy
na spoustu zajímavých her.

Chtěl bych jenom specifikovat, že mě na na TI nejvíc zaujala politická část, tedy uzavírání dohod mezi hráči a hlasování o zákonech. Byl bych rád za tip na nějakou hru co by něco podobného obsahovala.

29.3.2019 15:59:29

Lukikata
Pokud bych hodne privrel oci, tak by se dalo rict treba Fief: France 1429. pravda chybi tam vylepsovani/techovani, ale politiky/hlasovani a intrik je tam pozehnane.


Oskar,
občas se objevuju v JOUOB.castu

29.3.2019 17:46:42

Sidereal Confluence
tak to pak bych doporučil tohle, hra kde vesmírné rasy obchodují mezi sebou. Akce provádějí všichni naráz, takže je to relativně i rychlé.

29.3.2019 20:15:07

Sidereal Confluence
tak to pak bych doporučil tohle, hra kde vesmírné rasy obchodují mezi sebou. Akce provádějí všichni naráz, takže je to relativně i rychlé.

29.3.2019 20:15:08

Warpgate
Teď jsme hráli novinku od tvůrců guardians of atlantis. Rychlá 4x strategie. Ve 4 hráčích první hra 2 hodiny. Extrémně konfliktní, boje v každém kole. Fakt super, pokud se objeví v obchodě fakt doporučuji.
___
redaktor Deskofobie

29.3.2019 23:02:21

Tip

Warrior knights

3.4.2019 01:07:48

Vybíráme z Bazaru

Mortum: Středověká detektivka
Mortum: Středověká detektivka
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas