Twilight Imperium (Čtvrtá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 206x (Seznam vlastníků)

Twilight Imperium (Čtvrtá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 480 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Corey Konieczka
Dane Beltrami
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

TI vs Warcraft

Dobrý den,

je tu někdo, kdo hrál Warcraft i TI? Připadá mi to podobné i když je to samozřejmě každé jinak situované, ale: Omezení figurek na jednom poli, soubojový systém... Je to stejné u obou her. Podotýkám, že TI jsem nehrál, ale dosti mě zlákala česká verze, ale když jsem viděl videonávod, trochu mě to opět odradilo právě kvůli podobnosti s Warcraftem, který mám.
Další věc, co nechápu, proč ta hra trvá třeba i 10 hodin? Na videu bylo řečeno, že pokud se nepovede nikomu nasbírat 10 bodů, že se stejně hraje 9 kol a hra končí. Chlápek odehrál jedno kolo včetně souboje za nějaký 2 minuty a byl na řadě další hráč. Což je tedy, dobře ať nežeru, půl hodiny na hráče. Tedy při 6 hráčích jsou to 3 hodiny.
Prosím vysvětlete mi to někdo. Rozhodně nechci tuto hru shazovat, chtěl bych ji vyzkoušet, ale nechci dávat 3000,- za něco, co bych měl doma byť v trochu jiné podobě.

Díky
5.1.2019 21:03:21

TI4 nekupuj
Určitě bych zůstal u Warcraftu!

-------------------------------
Deskoherní inkvizitor

Laureát Brahmíního Vemene 2018

Protijednorožcový aktivista

"Nevěřte koňům s rohy!"

5.1.2019 21:14:57

Chilly

Jen chci ještě podotknout, že nemám na mysli WoWko, ale Warcraft. Raději to doplňuji, protože spousta lidí řekne Warcraft a přitom myslí WoWko.
Tedy prosím ještě jednou. Je tvoje odpověď stále stejná? Raději Warcraft než TI?

5.1.2019 21:23:41

Avlad
Warcraft jsem hrál už hrozně dávno a vůbec mi to tedy nepřišlo stejné jako TI4.

Teď jsem si stáhl pravidla abych si to osvěžil a jen mě to v tom utvrdilo.

Když nic jiného tak Warcraft má pevně stanovený systém kola - všichni se pohnou, všichni těží atd.

To co se děje v TI4 (a to je jen taktická fáze) tedy ty dvě minuty, byla jedna akce jednoho hráče, a těchto akcí má každý hráč za kolo obvykle tak čtyři - pět.

Doporučuji si stáhnout průvodce hry, protože ta ukázka kterou jsi viděl skutečný průběh hry asi dost zkreslila.

Hráli jsme teď poprvé v šesti hráčích a těch osm hpdin si to vzalo.

-------------------------------
Deskoherní inkvizitor

Laureát Brahmíního Vemene 2018

Protijednorožcový aktivista

"Nevěřte koňům s rohy!"

5.1.2019 21:34:03

TI x Warcraft
Ano, obe hry maji nejake spolecne rysy, ale to by se dalo rict skoro o vetsine strategii.
Je to uz nekolik let co jsem naposled hral Warcraft, tak to nedokazu vypsat. Obecne je to asi tak, ze TI dava vic moznosti a tim padem je to vic komplikovane. Napriklad vyzkum technologii v TI x vylepsovani zakladny ve Warcraftu - oboji je podobne. Ve Warcraftu, pokud si pamatuju spravne, tak se tim jen vylepsuji jednotky, oproti tomu v TI tim muzes ziskavat i nebojove vyhody (vic akci za kolo, bonusove akcni karty, moznost hrat dvakrat za sebou,...)

Warcraft mi spis pripomina vic Twilight Imperium druhou edici nez soucasnou ctyrku.

Ale pokud chces, muzes se podivat jak se realne Twilight Imperium hraje. Neni potreba sledovat celych 5 a pul hodiny, ale treba se podivat na prvni a 4. kolo (to jsou zacatky kazdeho videa)

https://www.youtube.com/watch?v=zEbs7RNEvRY
https://www.youtube.com/watch?v=PS4BeMS8Nzc

Oskar,
občas se objevuju v JOUOB.castu

7.1.2019 09:21:11

Ti x Warcraft
Počítej s tím, že Warcraft je hodně jednoduchá. Strategii vymyslíš během chvíle jelikož má každá rasa pouze 4 unikátní karty schopností, zhruba víš, co můžeš v souboji očekávat. Vylepšuješ pouze 3 typy jednotek. Ale je pravda, že jsou pevně stanovená kola, takže víš, že tě jen tak někdo v něčem nepředběhne. Jsi závislý hlavně na sobě a občas se vyplatí dávat pozor na ostatní hráče. Navíc díky vyčerpání zdrojů tě ta hra nutí expandovat a později když jsou suroviny daleko vyhraje ten, kdo má největší armádu.
Při TI musíš stále dávat pozor. I když se hraje rychle, pořád to není svižné jako Warcraft. Máš spoustu věcí co vylepšovat (10 jednotek + 18 vylepšeních navíc), karet ti rukama také projde strašné množství, takže nemáš nejmenší tušení, co soupeř chystá. Navíc možnost agendy ovlivňuje hru a její fungování - je to opravdu skoro jako politika. Vyhrát se dá rovněž nečekaně - kromě veřejných úkolů máš i tajné, jednu ze svých her jsem vyhrál tak, že jsem obětoval obranu jen abych splnil misi, rozjel jsem si jednu loď do každého systému, abych splnil úkol a díky tomu jsem vyhrál - nikdo nevěděl proč to dělám. Ve Warcraft vyhraješ pouze dvěma způsoby a to buď že obsadíš vítězné body, a nebo vyhladíš soupeře. Tyto dvě hry bych nesrovnával... TI je tak 3x složitější, delší a komplexnější. Jasně, jsou v základu obě strategie, takže podobné, ale můj verdikt je ten, pokud máš kolem sebe lidi, kteří si s tebou budou 8 hodin hrát tuhle hru, tak do toho jdi, protože tě to prostě bavit bude, ale počítej, že jim budeš pěknou chvíli vysvětlovat pravidla, a musíte opravdu dávat na vše pozor, takže první hru raději bez alkoholu, aby jsi vše pobral. Warcraft je rychlejší, jednodušší a lepší na vysvětlení.


A dodatek - mám jen Warcraft bez rozšíření s hrdiny. :-)

7.1.2019 14:56:32

Wick3dScarecrow
A ja si práve myslím, že TI vôbec nie je zložitá hra. Všetko je napisané na doskách hráča, alebo na strategických kartách. Hru dokážeš vysvetliť narozdiel od iných komplexných hier oveľa rýchlejšie. Ako prebieha fáza strategická/taktická je tiež popísané na doskách hráča. Aktivuješ sektor a stačí ísť po krokoch. Tá hra je naozaj jednoduchá oproti tomu koľko epickosti ponúka.
Napr. taký eclipse mi príde o dosť zložitejší.

7.1.2019 15:40:12

TI × WC
WC jsem měl včetně rozšíření a prodal jsem to. Zas tak super mi ta hra nepřišla a znovu bych to nehrál. IMO v tom velký podíl hraje nostalgie pro hráče PC verzí.
TI si zahraju kdykoliv znovu a rád. Je to úplně jiný zážitek o několk úrovní výše, než WC:BG.
Jestli se ti WC:BG líbí, tak si zkus TI. Ale podle mě je TI tím lepší, čím více hráčů hraje. Zkuste alespoň ve 4 - 6. I když rozšíření pro 8 ve 4. vydání ještě asi nevyšlo.

7.1.2019 15:58:26

Vybíráme z Bazaru

Descent : Výpravy do temnot (2. edice)
Descent : Výpravy do temnot (2. edice)
Akt. cena: 1020 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas