Twilight Imperium (Čtvrtá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 207x (Seznam vlastníků)

Twilight Imperium (Čtvrtá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 480 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Corey Konieczka
Dane Beltrami
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Stojánky na hexy

Ahoj na BGG jsem objevil, takové stojánky na hexy... Sice se bez toho dá docela dobře žít, ale pár takových stojánků bych si docela i pořídil:
https://boardgamegeek.com/image/3921262/designbot
https://boardgamegeek.com/image/3921251/designbot

Nevíte, jestli se to dá někde sehnat, nebo je to homemade? Pár takových kousků bych si ke hře pořídil...
7.1.2019 21:05:46

Řešilo se to u TI3
A co si tak matně vybavuji, tak to stálo jak celá hra.

-------------------------------
Deskoherní inkvizitor

Laureát Brahmíního Vemene 2018

Protijednorožcový aktivista

"Nevěřte koňům s rohy!"

7.1.2019 21:26:08

plexi hexy
vyrobis si to sam za bagatel...

7.1.2019 21:27:30

Wuuduu
Jo to máš pravdu - dá se udělat relativně snadno, ale stojí to čas a toho už teď se 2 dětma moc nemám a tak bych z pohodlnosti byl i pro koupi...

Na druhou stranu díky, žes mi dal takový morální políček. Využiju nápadu a vyrobím s dětmi :D. Máte s řezním plexi zkušenosti, aby to nebylo okousané a vypadalo to dobře? Normálně pilkou na železo nebo máte lepší postupy?

Díky za případné tipy.

7.1.2019 21:32:20

ČAS
Jen mě trochu zarazil ten paradox...nemáš čas na výrobu hexů, ale máš čas na hru, co se hraje 8 hodin? :-)

Já jsme čas ztratil před dvěma lety a od té doby je můj život jako horská dráha...rodina, svatba, děti, stěhování do jiného města a tuto krabici si jen hýčkám zabalenou ve folii :D

7.1.2019 21:53:29

Korenar
no je to tak, že když si vyhradím jeden den na hraní (zatím jsem hrál od pořízení jen jednou a na dlouho možná naposledy), pak musím dopřát volný den také ženě... Ale máš pravdu... přenější by bylo, kdybych napsal, že jsem lílenej se s tím patlat :D. Na druhou stranu Wuuduu mi nastavil zrcadlo a teď i ty... no jo no, tak já si to vyrobím :D.

7.1.2019 21:57:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Kubis
Mám to podobně....i když mimo ten "alespoň den" hraní :D na BGG je návrh pro 3D tisk na tyto stojánky, ale nevím, zda je lze na 3D tisknout na nějaký čirý PVC.

Taky by se mi nechtělo je vyrábět :-)

7.1.2019 22:13:16

Stojánky
Jdou koupit i jinde. Je to sice investice navíc, ale hrál jsem s nimi a je to naprostá pecka. Není nic jednoduššího, než vzít tácek i s flotilou a jen ho přesunout na další hex. PDSka, pěchota a Space Docky můžou zůstat dole, lodě nahoru. Paráda!
Hru zatím nemám, ale pokud si ji pořídím, určitě i s těmi stojánky.:-)

12.1.2019 12:15:18

Korenar
Kamaráde, tak ti děkuji. Ušetřil jsi mi dost peněz, ješte sem si duševně odpočinul a dopřál jsem synovi ukázku domácího kutilství. Ta zpropadená lenost málem mě dostal konzum - vše si koupit. Nahrál jsem ukázku výsledku sem na ZH - čeká na schválení adminy.

Kdyby někoho zajímalo, koupil jsem plexi v Hornbachu (desku 50x50 2,5mm za 105,-Kč), šrouby na spojování skříněk (výška 3cm, jeden asi za 5,-Kč). Plexi jsem řezal ruční pilkou s jemnými zuby (japonská pila, 22 zubu/1 palec, ale asi by stačila i 17 zubů/palec). Vrtal jsem vrtákem do železa na male otáčky 4mm vrtákem.

Jedinným problémem je rozměr hexu. Chtěl jsem udělat o něco menší než herní (ten je vysoký 10cm). Zvolil jsem kvůli, s nazšímu měření rozměrů odsazení: 2,5cm vodorovná délka šikmé hrany, délka vodorovné hrany 5 cm), šířku 8,6 cm. Problém je, že šrouby, na kterých hex stojí, pak mohou, u 2 planetových hexů, zakrývat čísla zdrojů/vlivu. Jde ale natočit tak, aby bylo vše vidět - viz nahraná fotka. Řešením by bylo udělat větší hex, ale to by se zas blbě braly do ruky, kdyby jich bylo více u sebe, nebo dát "nohy" blíž k sobě. Tak na to při výrobě pamatujte.

Mějte se a ještě jednou, díky Kořenáři ;). Zase sem si na chvíli připadal jako studentík bez koruny, co si musí nějak poradit a ne jak pracujíci snob, co si "všechno" koupí

Ps:na fotce jsou ještě nezkosený hrany. Ještě sem to pak vzal pilníkem. A plexi sem mohl vzít 2,5mm. Ne že by se to ohýbalo, ale aby to působilo masivněji

20.1.2019 11:45:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Kubis
Nakonec krásně strávený čas s rodinou :-) já jsem prošel všechny varianty a jsem též rozhodnutý se pustit do kutilství :-) jen na to mam ještě čas...TI stále ve folii a Eclipse přijde koncem roku.

Nemáš zač a užij si hraní :-)

20.1.2019 12:16:03 | Upraveno autorem (porovnej)

2 Kubis
Vynikajuce :-)

Btw tie hrany by mohli ist vylestit.

20.1.2019 13:23:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Wuuduu

Budu rad, kdyz poradíš jak/čím. Chtělo by to ještě trochu oladit - ty kusy, co se prodavaji to maji krasne lesklé...

Zkouším hex, kterému dám nožičky ne do rohů, ale do půlky stran. Počítam, že to sice nebude tolik stabilní, ale snad ne tak, aby se to převracelo a vyřešilo by se tím to zakrývání čísel...

Diky Vam tu na ZH za super kolektiv ;)

20.1.2019 14:11:30

Kubis
Ohlazení hran na plexi dělám v práci na fréze, jinak bych to zkusil brusnými papíry a postupně přidávat na zrnitosti (ale to memám odzkoušené. Trvá to hrozně dlouho).
A co se týče toho aby nezakrývali nožky čísla, Našel jsem toto řešení. To si myslím, že by se krásně vešlo a i pohodlně by se strojánky brali do ruky. Ale znova, nemám odzkoušeno vyrábět to teprve budu, ale netuším kdy se k tomu dostanu.
https://howlettstudios.com/articles/2018/10/12/free-twilight-imperium-4th-edition-ship-stand-plans

21.1.2019 18:34:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Kubis
Pane mas někde ty fota? Nemůžu najít a dnes jsem chtěl koupit plexi a pustit se so výroby :D minulej víkend jsem dodělal celkem pusobivej insert ;)

29.1.2019 13:18:55

Nyiziel
Ahoj, fotka je už zveřejněna zde mezi obrázky, tak se mrkni.

29.1.2019 23:07:38

Kubis
Aaa.. výborně, je to hezké, všechna cest :) chtěl bych to ještě potunit. Hexy udělám v rozměru 10x10cm výšku stojanku 4cm aby se pod nej vešlo slunce a do rozku udělám vykruzakem výřezy pro lepší uchopení 2 stojanku a hlavně pro lepší stohovatelnost (aby nozky hezky zapadly do tech výřezu a mohly tak být 2 v sobě) uvidíme jak se bude dařit

30.1.2019 14:50:36

Rozměr...
Volil jsem mensi rozměr hexu i proto, ze se pak podložka dá použít pro Eclipse...

31.1.2019 07:26:56

Stojánky - objednávka
Uvažuji o stojáncích na Twilight Impérium.
Ty co se dají koupit jsou vcelku drahé (na aliexpressu jsem nic nenašel) např. https://www.tabletop.cz/stojanek-na-letky-3ks

Proto uvažuji o domácí výrobě těchto:
https://howlettstudios.com/articles/2018/10/12/free-twilight-imperium-4th-edition-ship-stand-plans

Poptával jsem vyřezávání plexi, protože se mi s tím doma nechce drbat. Stojny si pak už dodělám sám.
Nicméně vyřezání plexi o tloušťce 3mm vychází na:
- technická příprava 500 Kč,
- vyřezání hexu 14 Kč/ks.
Technická příprava značně zvyšuje cenu, ale pokud by nás bylo dost, tak při 10 lidech (každý 24 ks), vychází cena na 16 Kč/ks.

Měli byste o něco podobného zájem a případně kolik kusů byste chtěli? Předání v Brně nebo zaslání zásilkovnou. Případně, pokud to někdo dokáže vyrobit levněji rád se přidám.

Zájemci mi pište do pošty: aktuálně jsme 5 (příspěvek budu průběžně aktualizovat).

3.2.2020 08:44:22 | Upraveno autorem (porovnej)

strono
Pro malý zájem toto byla akce zrušena, v počtu 6 se to nevyplatilo. Nakonec jsem si je vyrobil doma, ale příště bych je asi už koupil.

21.1.2021 13:48:13

e-Raptor
Ahoj,

online se dá koupit toto, link přímo k výrobci:
https://e-raptor.pl/en_US/p/e-Raptor-Fleet-Movement-Stands-3-units/680

Z českých eshopů jsem sehnal u Tlamy. Kvalita odpovídá ceně, nožičky jsou dost chabrus a výřezy nejsou úplně přesné, takže se nějaké hexíky mírně naklánějí. Funkční ale je.

21.1.2021 13:56:42

Profi Stojanky
Caves, mozna sem to tu psal, ale zopakuju, v ramci insertu na TI mam i stojanky, daji se vyrobit uz od cca 70Kc za kus. Obvykle staci jeden na hrace. Stojanky se daji bezpecne stackovat na sebe a vypadaji luxusne.

Mrknete ores podpis na playlist, kde je uvidite v TI videu.
______________________________________________________________
Kalkared: Precizní inserty, které pomáhají hry hrát i připravovat.
https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/koutek-kutilu-5/3d-tisk-insertu-21039/

21.1.2021 15:10:51

Vybíráme z Bazaru

Marvel champions The Mad Titan's Shadow velke rozs
Marvel champions The Mad Titan's Shadow velke rozs
Akt. cena: 780 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas