Twilight Imperium (Čtvrtá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 199x (Seznam vlastníků)

Twilight Imperium (Čtvrtá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 480 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Corey Konieczka
Dane Beltrami
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Conversion Kit

Je nejaka zmienka o Conversion Kit z 3tej na 4tu ediciou ?

Trojku sa mi asi nepodari predat, resp mam k nej "citovy" vztah, 4ka vyzera mega dobre, ale zas mat obe, asi by mi bolo luto 3ky :/
30.8.2017 19:52:39

Conversion Kit
Plést se můžu vždycky, ale velice pochybuji, že by FFG vydalo conversion kit - hlavně z důvodu, že by to pro ně samotné nebylo ekonomicky výhodné (mají zájem prodat novou verzi za plnou cenu, ne umožnit upgrade původní verze za sníženou cenu).

11.9.2017 08:57:55

Joe

Ja
Ja si skôr myslím, že to vzíde od fanúšikov. Určite sa nájde niekto, kto sa na to dá (tipujem do pár mesiacov).

11.9.2017 09:16:53

Fanoušci
Iniciativa fanoušků dokáže vždycky dost překvapit, takže vznik fanouškovského conversion kitu určitě možný je - osobně jsem ale lehce skeptický i k téhle variantě. Hlavně z důvodu, že změn v samotných komponentech je docela dost (nové hexy systémů, nové strategické karty, nové akční a politické karty...). Jasně, všechno jde řešit, ale tady je toho tolik, že si dle mého názoru většina hráčů raději koupí novou edici než aby předělávala starou (moc nepochybuji, že to je ze strany FFG i úmysl, aby se hráčům do domácí konverze díky rozsahu změn nechtělo).

Já osobně si TI3 ponechám a určitě ji předělávat nebudu, i kdyby vyšel oficiální conversion kit (neměl bych pak ani TI3, ani TI4).

13.9.2017 00:55:25

Fanoušci
Ajta, koukám, že se post uložil dvakrát, pardon...

13.9.2017 00:55:46 | Upraveno autorem (porovnej)

@Imlak
A u pětky ti bude líto čtverky. Takový je holt život, že když si něco koupíš, tak za čas je ke koupi něco vymakanějšího. Je to jak s foťákama s autama a se vším.

13.9.2017 21:23:53

Hra mohla být o dost levnější

Upřímně si myslím, že by hra mohla být +- o 1000,- levnější, kdyby tam nebyly žetony pro každou frakci, ale pouze pro každého hráče. Prostě pouze 6 barev žetonů a ne 17, jako je frakcí. Stejně mám vybraných 6 pro hráče a zbytek nepoužívám, protože jinak je to hrozně zdlouhavé na přípravu. Takhle to je prostě podle barvy hráče a čus. Zbytečná tuna materiálu.

27.12.2020 21:33:41

Alvad
Naprostý souhlas. Ono by to bylo i přehlednější. Takhle má modrý hráč žlutý žetony a fialový hráč zelený... blbě se v tom orientuje. A naprosto zbytečně.

27.12.2020 22:28:05

....
Jako nechci Vám do toho šťourat, ale prodej 3.edice zde na bazaru a zakoupení nové 4.edice vyjde rozhodně výhodněji, než kupovat případný konverzní kit, který by beztak stál 1200-1600Kč

27.12.2020 22:57:57

conversion kit
Ja si tiež nemyslím že bude dáky conversion kit. Podľa mňa to nedáva zmysel z ekonomického hľadiska (tak ako som to nepochopil pri descente) a jednak tie hry sú si natoľko podobné, že je to zbytočné. Hral som oba TI4, v podstate bolo zmenených iba pár mechaník, ktoré v konečnom dôsledku majú veľmi vplyv na celkovo inák veľmi podobný herný zážitok. Zároveň nerozumiem tej obsesii sa zbavovať 3 edície aby som si kúpil 4, tá pridaná hodnota je minimálna ak vôbec dáka.

28.12.2020 08:49:35

Re: Korenar
Třetí edice je neprodejná. Proč by si ji někdo pořizoval?

28.12.2020 09:46:41

Varouch
Tretia edícia predajná je , ALE za rozumnú cenu. Ak si niekto myslí, že to predá za tie isté peniaze ako to kúpil mínus sto korún tak to potom samozrejme predajné nie je.

PS: stOKYi nie si ty na tú štvrtú edíciu trochu zlý? :-)

28.12.2020 09:55:05 | Upraveno autorem (porovnej)

conversion kit
Suhlasim so stOKYm. Hral som obe verzie nekolkokrat a kazda ma cosi do seba. Samozrejme tie dobre veci zo 4 sa daju aplikovat aj do 3 ( politika na konci kola, hlasovanie bez vycerpania planet, bodovanie atd...) Napriklad obchod sa mi zda lepsi v 3jke. 4 edicia NIE je az tak premolomova aby som sa zbavil 3jky.

28.12.2020 11:54:29

Varouch
3.edice je stále v pohodě prodejná a stále se tu prodává....jsou lidi, co si tu hru rádi zkusí, ale ne za 3K.

4.edice stojí 2700-3200Kč....když 3.edici nabídneš za cca 1500Kč, tak se budeš divit, jak je prodejná....možná ji vydraží na 1800___pak si koupíš 4.edici a vlastně jako bys získat conversion pack za 900-1200Kč

Stačí nebýt tak zatvrzelí v zachování 3.edice....taky jsme musel u jiných her ustoupit realitě....Game of Thrones deskovka stála v 1.edici 2000Kč + expanze 1500Kč a dnes je prodejní hodnota někde na 30-40% původní ceny

EDIT: Samozřejmě jak tu už několikrát padlo...je to jen o tom, zda chcete vůbec měnit na 4.edici, třeba kvuli grafice a tak, protože 3.edice zůstává stále na pohodu hratelná, proto i normálně prodejná.

28.12.2020 12:30:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Mořeplavci
Mořeplavci
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas