Twilight Imperium (Čtvrtá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 207x (Seznam vlastníků)

Twilight Imperium (Čtvrtá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 480 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Corey Konieczka
Dane Beltrami
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

2 hráči

víte o nějakém alespoň trochu schopném způsobu, jak hru zahrát ve dvou?...zkoušeli jste někdo například toto?: https://boardgamegeek.com/thread/1851297/ti4-2-player-princess-variant
1.11.2018 19:09:00

a naco
chces hrat TI4 vo dvoch? Tak hraj Star Wars Rebellion :-)

1.11.2018 22:02:15

...nechci!
...důležité je asi zmínit, že hru poprvé uvidím naživo, jakmile mi dorazí předobjednaná cz verze. Neptal bych se možná tak "blbě", kdybych nepočítal s častějším nedostatkem spoluhráčů, ale lokalizovanou ji chci i přesto mít ve sbírce...

1.11.2018 22:21:21

Taky

Se pripojujis dotazem zda to jde i ve dvou.

27.11.2018 09:20:53

naozaj nie
chlapci si pozrite videa, ako TI funguje, to proste nie je vobec, ani trosku hra pre dvoch, a dokonca ani pre troch ludi. Jednoducho tak odstavis 90% hry...

27.11.2018 10:34:58

TI4 ve 2
Lidičky proč se snažíte hrát takto mega-velkou hru pro ideálně 4-6 hráčů ve dvou? Vždyť je tolik jiných her, které by ve stejném herním prostředí ve dvou fungovali.

Vemte si raději Small Star Empires, Malé Velké Galaxie, Star Wars: Rebelie atd...i Eclipse by byl ve dvou lepší.

Ten ameritrash feeling ve dvou stejně z této hry nedostanete a budete zklamaní za nemalé peníze.

27.11.2018 10:55:12

Korenar
Treba proto ze ti je pro vic hracu nez swr.

Nejsu blazen abych mel obe.

30.11.2018 09:34:35

Siki
Proč blázen? Obě hry patří k tomu vůbec nejlepšímu, co se dá v deskovkách koupit a tím, že se nepřekrývají, mi přijdou do sbírky člověka, co to s velkým strategiemi myslí vážně, jako zcela rozumná koupě. Ano, investice přes 5 tisíc, ale naprosto rozumná.

30.11.2018 11:28:08

Luke

Vec nazoru....

30.11.2018 11:33:08

Siki
Však píšu, že podle mě. Než abych hrál TI4 ve dvou (ale i ve 3, nejlepší je prostě 6), tak bych ho nehrál vůbec.

30.11.2018 12:13:00

neuveritelne
TI4 a SW:R su dve uplne odlisne hry. Spolocne maju len to, ze sa odohravaju vo vesmire.

SW:R je hra robena presne pre dvoch hracov, v inom pocte nema zmysel ju hrat.
TI4 je hra robena pre 5 a 6 hracov, v inom pocte nema zmysel ju hrat pretoze ten engine nebude fungovat ako ma.

Tak ako moze dakto tvrdit, ze by bol blazon, ak by mal mat obe dve doma, ked je kazda z nich daco uplne ine?
Vec nazoru co? Kupim si TI4 len preto, aby som usetril, len preto ze je veeelka a je v nej toho naozaj vela. Ale budem ju hrat vo dvoch a tym tu hru uplne zabijem, neuzijem si a budem nespokojny s gameplayom? To fakt... vyhra taky nazor.

30.11.2018 12:34:43

Wuuduu
Jj vec nazoru. Ale na blbou otazku jeste blbejsi odpoved.

30.11.2018 12:45:51

hm
k tej naprostej špičke v žánri by som bol opatrný :) V každom prípade TI je najlepší v 6ke, zmysel má aj v 4ke a to viac ako v piatich. V štyroch to má väčší zmysel ako v 5 hlavne preto, že sa použijú všetky strategické karty a to sa mi dokonca páči viac ako v hre 6 hráčov.

30.11.2018 22:28:00

...
Tak já tazatele plně chápu...
Rád by si zahrál velkolepou strategii ale druhá věc je sehnat na ni hráče. Sám jsem si nedávno koupil HIS (přeci jen dávám přednost historii před sci-fi) a budu doufat že se aspoň někdy dostane na stůl... Ono najít hráče kteří budou ochotni věnovat čas na 40+40 stran pravidel a pak celý den na hraní, přeci jenom nebude tolik.
Pak asi bude opravdu lepší hledat jiný titul vhodný pro méně hráčů s podobným tématem...

30.11.2018 23:18:13

Akulacz

Taky jsem si nedavno poridil hisko i kdyz jsem vedel ze ke hrani asi nikoho jen tak nesezenu :D ale treba se jednou zadari, tu hru jsem proste musel mit.

1.12.2018 08:42:37

Hra ve dvou, kvuli nauceni pravidel.
Hrali sme dva na mape pro tri hrace.

Chtel sem v praxi zjistit jak hra funguje predtim nez ji budu vysvetlovat vetsimu poctu lidi.

Oba jsme se bavili i kdyz nektere veci ve dvou nefungujou (obchodovani a nektere agendy nebo tajne ukoly)

Ve dvou je to spis takove demo epicke hry, ale klidne bych si to ve dvou znovu zahral.

Hrali sme cca 4,5 a dostali se do ctvrteho kola.
Ja mel 7bodu a spoluhracka 2body.

Pokud chcete tuto hru hrat jen ve dvou tak pocitejte s tim ze nedostanete ze hry uplne vse. Dalo by se to trochu vyresit doplnujicima pravidlama, ale hrace to nenahradi.

29.1.2020 19:15:21

Siki.PS
Jako chápu, že na učení to asi jde zkusit, ale jinak si dejte raději Forbidden Stars ty i ve dvou fungují plnohodnotněji než tohle...

29.1.2020 19:23:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Froggery
Nejsu milionar ani sberatel abych mel hromady her.

29.1.2020 19:27:09

Siki.PS
Já to chápu, jen jak píšeš je to demo a vlastně ani to ne, ztrácí se podstata hry a likviduje se balanc mezi hráči, proto to na vážnější hraní nemá moc smysl. Jsou samozřejmě nějaké pokusy jako https://boardgamegeek.com/thread/1851297/ti4-2-player-princess-variant ale to už je pak prostě jiná hra.

29.1.2020 19:57:35

Siki.PS
Na bgg jsem viděl nějakej dokument, kde týpek vymyslel "hraní s botem". Asi to nebude úplně geniální a rozhodně to člověka nenahradí, ale pokud umíš anglicky, tak zkus do hry přidat to a máš to jako hru ve třech (popř. 4).
Ale nezkoušel jsem to, takže nevím, jak moc to má promyšlený...

Btw ty rady o star Wars rebelie jsou sice moc krásný, ale hoďte mi sem někdo link na cz verzi ke koupi. Není to vůbec k sehnání. Max. anglická/německá verze na ebay/amazonu (a to bůh ví co přijde...).

31.1.2020 12:33:42

suby

Bohužel Star Wars CZ i Forbidden Star jsou vyprodané. Ale obě jsou špičkové. U toho SW stačí oskenovat karty od někoho.. tam zas takový problém není.. Forbidden shánět už je horší. Každopádně na ebay i amazonu už jsem nakupoval mockrát a vždy vše ok. Tohoto bych se nebál...

31.1.2020 13:01:49

2 suby
mozno v roku 2020 by nebolo uplne zle vediet po anglicky a zohnat si Rebellion v ENG? Ta anglictina tam nie je uplna narocna, to zvladne kazdy.
Forbidden Stars vo dvoch musi byt dost nuda, ale urcite nei taka, ako TI4 vo dvoch. To je trest a nie hra.

31.1.2020 13:05:06

Wuuduu
Tady ty narážky na to že někdo neumí anglicky už jsou trapný. To že je rok 2020 jako že co? A co v roce 2010 to bylo pro tebe přijatelné? :D
Když chce někdo českou lokaci tak k tomu má důvod. Odpověď ve stylu pózy to fakt pomůže :D

Forbidden ve dvou hrávám celkem často a je to pohoda. Ve třech je lepší ale taky časově podstatně delší...

31.1.2020 14:11:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Wuuduu
FS ve dvou pořád lepší jak ve čtyřech, kdy se z toho stává už dost utahaná záležitost. Ve třech ideál.
A aby to nebyl úplný offtopic, tady je ten bot, který byl zmiňován
https://boardgamegeek.com/filepage/158453/solo-variant-bot-players

31.1.2020 14:31:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Wuuduu
S tou angličtinou nejde o mě. Já anglicky umím, ale jde o to, že většina lidí kolem mě co hrajou deskovky anglicky neumí, nebo hrát anglickou hru nechtějí, protože si prostě víc užijí cz verzi. Takže mi to bude smrdět ve skříni.
A další věc jsou moje děcka. Teď jsou malý, jenže až vyrostou a já bych si to s nima mohl zahrát, tak si to zase nezahraju, protože tomu nebudou rozumět. Budu čekat až budou umět anglicky a to bude ve věku, kdy se mi na hraní deskovek vykašlou a radši budou smažit na pc a chlastat...
Ty možná kolem sebe máš hráče, kterým angličtina nevadí. Mazel tov, ale já bohužel ne.

A dávat 2k za hru, která mi bude smrdět ve skříni nebudu. To si radši nakoupím hry na ps4.

2.2.2020 17:57:55

Vybíráme z Bazaru

Katedrála
Katedrála
Akt. cena: 670 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas