Twilight Imperium 3rd Edition

xxxxxxxxxo hodnoceno 62x (Seznam vlastníků)

Twilight Imperium 3rd Edition - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Christian T. Petersen
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla CZ

Kdysi jsem se pokoušel o překlad této úžasné hry. Pokud to chcete někdo dotáhnout, rád poskytnu hrubý překlad pravidel, chybí dopřekládat cca 2 strany.
24.9.2009 15:10:29

Joe

Preklad
Zdar Eyron,

postupne prekladám TI3 kompletne do slovenčiny, som asi na 6. strane. Plus prekladám aj všetky karty, tam mám už Akčné a Technologické spolu s Cieľmi hotové, teraz robím Politické. Ale nerobím to nejak rýchlo, mám pomimo aj iné veci, takže dúfam, že do konca roka to tak asi stihnem ;)

24.9.2009 15:27:50

Pravidla
Tak to je super, mám v plánu si tuto hru "pořídit" nejspíš na vánoce, tak že to načasování s dokončením by pro mě bylo perfektní, tak držím palec.

24.9.2009 15:43:30

Jouda
No kromě držení palce bys to třeba mohl i dodělat, co? ;-)

24.9.2009 16:02:39

Eyron
Hmm, to bych musel anglicky umět "trochu" líp. To je asi ten hlavní důvod, proč tuto hru ještě nemám.

24.9.2009 19:34:05

to Eyron a Joe...
Já jsem si nedávno také TI3 pořídil a o překladu jeho pravidel do CS bych uvažoval (včetně rozšíření SE i všech errat a doporučení) po několika odehraných hrách, až bych víc nasál prostředí hry :-).

Ovšem pokud už má Joe rozjetej ten svůj překlad do SR, pak si myslím, že by asi bylo zbytečný to dělat "redundantně" v CS.

Navíc bych to nedělal v originální grafice, ale jen jako text s vloženými obrázky.

25.9.2009 11:14:30

Joe

laredo
Jop, robím to kompletne v originálnej grafike.

Ohľadne kariet ešte uvidím, v akom formáte budú... možnože aj s originálnym ;)

25.9.2009 17:13:53

Joe
ahoj joe

ako to vyzera s tym prekladom ???
bude s toho nieco?

5.1.2011 21:42:14

Joe

Fistandantilus
Zatiaľ je to uložené k ľadu, mám iné projektíky na krku a okrem toho mi príliš veľa času na iné nezostáva... možno raz :)

5.1.2011 22:45:26

Joe
mno pytam sa preto lebo robim grafiku mazem anglinu a potreboval by som preklady vsetkeho
ak by sa dalo a este k tomu niejakeho manika co by to hodil do niejakeho zoradovacieho programu a potom preposlal naspet aby som to dal do PDF formatu

7.1.2011 13:28:56

Joe

Fistandantilus
Vzhľadom na rozsah prekladu a moju aktuálnu pozíciu a dostupnosť času to najbližšieho polroka určite nebude (z mojej strany).

7.1.2011 13:40:09

Joe
skoda :(

7.1.2011 14:19:07

ahojte
chcel by som si len ujasnit niejake otazky ohladom flotily ktoru mozem mat v mojich systemoch
a.) v pravidlach je pisane ze kolko mam zetonou zasobovanie flotily tolko mozem mat jednotiek v svojich systemoch cize to znamena ze ked mam v zasobovani pridelene 4 zetony tak mozem mat v svojich systemoch pod mojou kontrolou 4 jednotky ???
b.) dalej ohladom fazy a akcii mame tri fazy strategicku akcnu a status fazu
pocaj strategickej fazy sa beru karty strategii pocas Akcnej fazy MUSIA HRACI ZAHRAT IBA JEDNU Z AKCII strategicku takticku transfer akciu a pass ale hned v strategickej je pisane ze JE POVINNA ako je to ???

13.1.2011 12:09:06

...
a) pocet zetonu ve Fleet supply ti urcuje pocet lodi, ktere muzes mit v dane soustave... netyka se to stihacek a pechoty (ty jsou supportovane Carriery)

b) v akcich se postupne stridate, pravidlo o jedne akci znamena, ze nemuzes zahrat treba strategickou a transfer zaroven... jinak plati, ze strategickou akci musis povinne zahrat, ale neni dano kdy, takze ji muzes hrat stejne tak na zacatku Akcni faze, nebo na konci, kdyz uz ostatni passovali...

13.1.2011 12:20:54

Fist
a) ano, přesně tak, do limitu se ale počítají pouze "velké" lodě, nikoli stíhačky, pozemní jednotky, PDS, hvězdná depa (či jak se jmenují ty továrny)
b) je to tak, že strategickou akci musíš zahárt než dáš pas, to znamená, že ji musíš použít

13.1.2011 12:23:16

Permonick
Máš se balit na Zatrocon a ne odpovídat rychleji než já :-D

13.1.2011 12:23:55

parada
diik chalani

13.1.2011 12:28:54

ahojte
este by som sa chcel trocha vratit k pravidlam Fleet Suply area
=>zasobovanie flotily ako som uz pisal sa riadi tym ze kolko mas command counterov v zasobovani flotily tolko lodi mozes mat vo svojich systemoch to mi je jasne ale jedna sa mi o to ze ked mam v systeme Mellon 4 lode co mi dovoluje FSa napr. destroyer carrier dreadnought a destroyer to je moj limit na system 4 lode ale je tam dalej pisane ze mozem mat alebo ze sa do limitu nepocitaju fighter a ground forces tak tych tam mozem mat kolko chcem alebo iba kapacitu Carriera ???


potom by som mal otazku k STATUS FAZE

toto je na zaciatok hry ale aby to zapadalo nazaciatku kazdy dostane 2 do strategy allocation 3 do command pool a 3 do fleet suply area

=>KAZDY SI Z HRACEJ PLOCHY ODSTRANI SVOJE COMMAND COUNTERY to su tie ktore som pouzil na aktivaciu daneho systemu ??
=>potom tu je v status faze akcia ze kazdy hrac obdrzi 1 akcnu kartu a 2 command counery

ak to spravne chapem a nastane nasledujuca situacia ze pocas jedneho kola miniem 2 command countery zostane mi jeden tak tie dva pouzite zoberiem z hracej plochy a odstranim ich mimo race sheet do zasoby potom pocas status fazy dostanem dva nove zo zasoby a mozem si ich lubovolne poprekladat aj s tymi co mam na race sheete ??

chapem to spravne ???

diik za odpovede

18.1.2011 23:05:22

Fistandantilus
Stíhačky a ground forces: musí být pochopitelně do limitu flotily (tzn. carrierů, war sun, s příslušnými technologiemi i dreadnoughtů). Výjimky, kdy se jednotky v soustavě nepočítají do limitu:
- pozemní jednotky jsou vysazené na planetě
- jeden dock může podporovat 3 stíhačky

Status fáze - je to tak, jak říkáš. Rozložení 3, 2, 3 platí jen pro první kolo, v každé status fázi pak dostaneš 2 nové command countery a následně můžeš všechny přeskládat podle toho, jak se ti to hodí.

19.1.2011 07:06:05

peecka
dakujem

19.1.2011 09:46:10

Vybíráme z Bazaru

Chameleón
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 13 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas