Twilight Imperium 3rd Edition

xxxxxxxxxo hodnoceno 62x (Seznam vlastníků)

Twilight Imperium 3rd Edition - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Christian T. Petersen
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

otázka k pravidlům

čau, hru jsem si koupil tento týden. Četl jsem si pravidla a i nějaké rady a typy na této stránce (je super, chodím sem skoro každý den). Zatím mi není nejasná jedna věc, když aktivuju systém (2 planety), naletím tam s jednotkama a pozemní jednotky dobijí jednu planetu a u druhé umřou na radiaci, můžu znovu zautočit těma jednotkama co přežili na tu druhou planetu nebo ne? Protože systém už mam aktivovaný, takže v dalším kole nemohu zde provádět akce. Nebo musím počkat až do úplného začátku dalšího kola a znovu aktivovat systém a zaútočit?
Potom jsem se ještě chtěl ujistit, ve fázi Akcí je můj pohyb, tedy aktivace dalších systému, limitován rozkazy co mám v zásobě (command pool, každý má zezačátku 3), tedy já můžu aktivovat 3 systémy (taktická fáze), pak zahrát stretegickou kartu, a úplně vynechat akci přesunu a rovnou passovat? Děkuji za odpovědi :-)

Jinak hrává tu někdo někde v Brně? mám nějaké hry a klidně bych si zahrál něco novýho :-)
16.10.2014 14:14:42

Re
Pokud se jednotky jednou vylodí na jedné planetě, nemůžou se v rámci té stejné aktivace znovu nalodit a vylodit na planetě druhé, bohužel. Musíš počkat do dalšího kola.
U druhého dotazu nevím, jestli tě chápu úplně správně. Když se dostaneš na tah, tak máš k dispozici jednu akci. Akce může být právě přesun nebo hraní strategické karty, ale také třeba hraní akční karty. Takže teoreticky pokud budeš mít na ruce kopec karet "play as an action", tak můžeš hrát ještě dlouho po tom, co tví spoluhráči už passovali. Jen připomenu, nemůžeš passnout, pokud nemáš odehranou strategickou kartu.

17.10.2014 12:03:38

re
To: Vixton
Díky za radu. U té druhé věci jsem se špatně vyjádřil. Já můžu zahrát bud strategickou kartu nebo aktivovat systém (a prorvádět boj, najímat, atd.) a pak zahrát akční karty. Jde mi o to jestli můžu aktivovat další (jiný) systém. Protože pokud mám třeba 5 commander token na Command poolu, můžu aktivovat 5 systémů? Cjápu to správně? Doufám že jsem to napsal dobře :-)

19.10.2014 22:26:42

Re
Systémů můžeš v jednom kole aktivovat kolik chceš , samozřejmě za žeton z Command poolu. Jsi tedy omezen počtem žetonů v tomto poolu.

20.10.2014 09:53:43

re
jo díky, to jsem si myslel :-)

20.10.2014 17:06:52

Vybíráme z Bazaru

Dominion: Roh hojnosti
Dominion: Roh hojnosti
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas