nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Tvarohrátky

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Granna
Autoři: Andrey Kolupaev
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Víte, jak vypadá beruška z trojúhelníků, kruhů a čtverců?

Hra Tvarohrátky je postřehová hra, ve které se hráči snaží co nejrychleji vybrat kartu, která odpovídá na zadaný úkol. Hru je možné hrát v několika variantách. Cílem hry je nasbírat co nejvíce správných odpovědí.


Příprava hry (varianta Postřeh):

Zamíchejte všechny karty s obrázky a vložte je do krabičky tak, aby vykukoval symbol otisku prstu. Rozložte na stůl 15 odkrytých karet volby. Umístěte je tak, aby na ně všichni hráči dosáhli. Určete vedoucího hry (např. nejstarší hráč).


Průběh hry:

Hra se skládá z kol. Každé kolo se skládá ze tří kroků:

  1. Vedoucí hry vytáhne kartu s obrázkem a odkrytou jí položí na stůl. Obrázek představuje určitý předmět (živočicha, květinu apod.), který je sestaven z geometrických obrazců (kolo, trojúhelník, čtverec) tří různých barev (modrá, červená, žlutá).
  2. Všichni hráči najednou popadnou po jedné kartě volby, která nejlépe odpovídá na otázku „Který tvar a která barva se daném obrázku vyskytují nejčastěji?“. Výběr nelze později změnit.
  3. Vedoucí otočí kartu s obrázkem, kde je uvedeno, které karty se bodují. Hráči si spočítají získané body a určí vítěze daného kola. Tento hráč si vezme kartu s obrázkem použitou v tomto kole a položí si ji zakrytou před sebe. Hráč, který se umístil na druhém místě, si ponechá kartu volby a také si ji zakrytou položí před sebe. Tato karta volby se již nebude používat. Počet karet volby se tak kolo od kola snižuje. Poté začíná nové kolo.


Konec hry:

Hra končí v okamžiku, kdy uprostřed stolu zůstane pouze 6 karet volby. Každá karta s obrázkem hráči přináší 2 body. Každá karta volby 1 bod. Vítězem se stává hráč s největším počtem bodů. Při rovnosti vítězí ten hráč, který posbíral více karet.


Hra obsahuje také následující varianty s mírně pozměněnými pravidly:

  • Ztracený tvar (hráči se snaží nalézt tvar nebo barvu, která se na daném obrázku nevyskytuje)
  • Uhodněte, co to je! (hráči se snaží nalézt kartu volby obsahující stejný obrázek v pozadí, neboli kategorii, do které daný obrázek patří - např. kočka mezi savce)

Autor: chejnik

Vybíráme z aukcí

Farao
Farao
Akt. cena: 160 Kč
Končí za: 19 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>