Trudvang Legends

xxxxxxxxoo hodnoceno 4x (Seznam vlastníků)

Trudvang Legends - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: undefined
Vydavatelé: CMON Limited
Autoři: Eric M. Lang
Fel Barros
Guilherme Goulart
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Oznámené zpoždění a redesign

Předpokládám, že backeři četli poslední update. Nevím jak vás, ale mě teda vůbec nepotěšili. Tím nemyslím to zpoždění, to asi nějak zvládnu, stejně jsem nečekal, že to nebude dřív než v květnu 2021. Ale spíš ty informace o redesignu - dost se bojím, že hra nakonec bude jiná, než to, kvůli čemu jsem do toho šel :-(

Společně s fakty jako že, odešel Eric Lang (i když někdo na BGG postoval, že prohlašoval, ať se nebojíme, že na Trudvangu bude s CMON pořád pracovat), vyměnili většinu game designového teamu, že poslední mega-hype Ankh bude asi herně totální propadák s nevyužitým potenciálem a k tomu ještě nějaký finanční problémy kolem ... no nevím nevím, začínám se toho bát. Ne, že by to vůbec nedošlo, ale aby to stálo za to a nebyla to nakonec jen zbytečná hromada plastu za 4tis.

Jak jste na tom vy, dohledal někdo nějaká zajímavá, relevantní informace o úpravách?
25.9.2020 02:50:31

...
Za mě to vidím spíš pozitivněji. Podobnými problémy si prošel Solomon Kane.
Spousta lidí dříve vytýkala, že se jim právě nelíbí ten jednoduchý bojový systém, oni sami uznávají že od určité fáze se z něj stane nezajímavá rutina a chtějí s tím něco dělat.
Příběhy měly být původně odehrané do hodiny a sám jsem si nebyl jist jestli se nebude jednat jen o takové generické moc nesouvisející a literárně nezajímavé rychlokvašky na způsob PánOPrstenu. Proto za mě všemi deseti vítám, že do týmu přizvali autora gamebooků a že ty příběhy budou delší a jak říkali, bude v nich více voleb a možností jak ovlivnit svět.
Takže za mě naopak dobré.
Samozřejmě další rok zpoždění je nemilý, ale už si na to pomalu zvykám, že u kickstarterů je tohle docela standard...

25.9.2020 07:16:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Souhlas
Popravdě nad touhle hrou bylo hodně otazníků od začátku- nepřesvědčivá mechanika boje, scénář na hoďku,jak vlastně fungují expanze během hry? Atp.
Hru jsem backnul spíše kvůli krásnému vizuálu a doufal jsem že mechaniky ještě nějak vybrousí...
Takže raději počkám,navíc pozvali do týmu hodně zajímavá jména...tak snad to bude stát za to

25.9.2020 07:22:35

herní mechaniky
Tak ze stejných důvodů které uvádí Melandor jsem do toho nešel a te´d toho budu nakonec litovat :-( Nedá se ještě k někomu přibacknout :-)

25.9.2020 08:06:01

Změny
Na ten přepracovaný systém soubojů jsem zvědavý, přeci jen ta jednoduchost byla něco, co se mi líbilo. Stejně tak se mi nelíbí, že natahují scénáře. To, že budu mít rychle nachystáno a dohráno za hodinu je to, proč jsem do toho šel. No uvidíme, co z toho vznikne. To už se spíš bojím, aby nedohnojili ten Ankh.

25.9.2020 08:27:08

Angri
Já v první vlně taky ne, pak ale ještě otevřeli PM a nakonec mě to zlomilo a vzal jsem to. A vzhledem k tomu, že rok je dlouhá doba, tak je pravděpodobné že bude znovu otevřen PM (lidi po tom volají).

25.9.2020 08:28:02

Angri
Zrovna u tohohle bych se nebál, že se tady neobjeví v bazaru. Já to nebackoval z podobných důvodů, jako píše Melandor a když to bude vypadat dobře a ty důvody, proč jsem to nebral odstraní, tak je tady vždy bazar nebo deskoshopy, ty KS věci už berou taky...
Fakt bych se nebál, že ta hra nebude k dispozici. I z hlediska celkových a i zde zminovaných zpráv o CMONu je myslím stejně lepší si počkat.

25.9.2020 09:03:53

team leader
Problém tohoto projektu byl (a snad už není), že stál na okraji zájmu CMONu. Odpovídala tomu kampaň, kde to museli v půlce zachraňovat, a zjevně i developement. Respektive nebyl tam nikdo, kdo by tím projektem dýchal. Kdo by měl jasnou vizi, co přesně chce, a tlačil to dopředu. Krásný příklad toho, jak se hra od KS může z 80% změnit, aniž by ztratila svůj étos a zásadně se zpozdila, je Oath, kde je designer Cole Wehrle. Jeho design blogy na BGG doporučuji.
CMON zjevně byl rozkročený příliš do široka a neměl nikoho, pro koho by Trudvang byl jeho projekt. Bloodborne je projekt Michaela Schinalla a je to na tom projektu znát. Ankh je zase osobní projekt Erica Langa, takže tam bych se také nebál, že to Eric pustí, přestože už není součástí CMONu. Ba právě naopak bude mít teď víc času se Ankhu věnovat.
Uvidí se, jestli nový šéf Trudvangu svoji roli zvládne. Má za sebou jen Kartografy, což je maličká hra. Design a developement tým má rozšířený, tak by se to snad mohlo hýbat. Odklad může být samozřejmě také způsoben tím, že CMON nemá dostatek volné hotovosti, aby začal produkci podle plánu, a tak Trudvang jako jejich v poslední době nejméně úspěšný projekt (což ovlivňuje i vyhlídky na retailové prodeje) pojede po druhé koleji.

28.9.2020 23:59:18

Nové updaty
V posledních dvou updatech (pokud to není jen chlácholení backerů a skutečně se jim to herně daří) to nevypadá vůbec špatně. Snad nedovrtají ten soubojový systém, nechají/vylepší jednoduché push-your-luck a bude to hezky příběhové.

Nebackoval jsem to abych něco v soubojích složitě počítal a plánoval (takových her už mám a hraju dost), ale spíš kvuli tématu, CMON figurkám na malování a příběhu.

25.10.2020 14:43:05

redesign
Já to nebackoval, protože se mi nelíbily herní mechanismy. Líbilo se mi téma a figurky. Teď o tom začínám znovu uvažovat. :-(

25.10.2020 15:31:21

Olney
Já jsem taky zvědavý, co z toho nakonec bude. Ale věřím (nebo spíš doufám), že to nebude špatné. Já to bral jako příběhovou oddechovku, protože zatím žádnou kooperačku nemám a právě jednoduchost pravidel se mi líbila.

V jedu chvíli totiž vylezly tři podobně zajímavé hry na KS - Trudvang, Zerywia a Isofarian Guard. Tak když oznámili zpoždění, domluvil jsem se ještě na poslední chvíli na Zerywia, kterou právě dokončují - jedno z toho se dá potom vždycky prodat :-)

25.10.2020 18:03:48

Ellenar

Já mám rád velké příběhovky, ale nemám moc čas je hrát, takže jsem byl šťastný, že jsem mohl Trudvang vynechat. Uvidím, díky zpožděnému vydání budu mít ještě spoustu času si to rozmyslet..

25.10.2020 18:09:25

Ellenar
Vidíš, já se nejvíc z těchto 3 (a možná i ze všech příběhovek) těším na Isofarian Guard. Z toho co dávají v updatech jde vidět, že na tom pilně pracují a stále něco vylepšují. A ten herci namluvený příběh se poslouchá moc dobře.
U Trudvangu jsem dlouhou dobu byl skeptický, ale teď to konečně vypadá, že to uchopili za správný konec, tak uvidíme...

25.10.2020 18:15:31

Názor
Po posledním updatu se na to těším snad ještě víc. Pokud to bude mít stále jednoduché mechanismy, rychlý setup a dobrý příběh, tak těch peněz snad nebudu litovat.

25.10.2020 18:29:44

Bilajz86
Jo, já se po tom opožďovacím updatu trochu bál, ale teď naprosto souhlasím s tím, co píšeš.

25.10.2020 20:20:59

termín dodání
Jaký je tedy poslední očekávaný termín doručení?

20.11.2020 10:52:07

Design
Pokud se nepletu, tak mělo být dec 2020 a ohlásili, že minimálně rok předělávky vezmou... takže odhad je dec 2021

20.11.2020 12:07:44

Bez komentáře: https://boardgamegeek.com/thread/2621383/better-start-saving-fees

13.7.2021 15:21:23

Vybíráme z Bazaru

Sbírka Star Wars: Destiny
Sbírka Star Wars: Destiny
Akt. cena: 3000 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas