Troyes - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Pearl Games
Autoři: Alain Orban
Sébastien Dujardin
Xavier Georges
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pasování

V pravidlech se píše, že pokud budu pasovat i v případě, že mohu hrát, tak získám 2 denáry a ty získám také v každém případě, kdy na mě přijde po pasování řada. Tzn. když ješt ostatní budou hrát 2 kola akcí potom co jsem odpasoval dostanu celkem 6 denárů? A druhý dotaz. Co znamená, že mohu hrát? Že mám ještě kostky ve své čtvrti, nebo že mám denáry a můžu si je koupit i v jiných čtvrtích?
22.1.2011 12:06:34

sasa
1. Moc dobře nerozumím první otázce, ale pokusím se jí objasnit. Pokud hráč bude pasovat (nebude chtít hrát, nebo nemůže), okamžitě si vezme 2 (slovy dva) denáry a dá je před sebe aby šlo vidět že hráč pasoval (pro přehlednost nemíchat do vlastní zásoby!). Jakmile v daném kole na něj znovu přijde řada jako že by měl hrát, ale vzhledem k tomu že pasoval tak už nemůže, tak pokaždé v tomto momentu dostane 1 denár, a bude je dostávat až do té doby, dokud všichni hráči nepasují (2 denáry dostává i poslední hráč který pasuje!).
2. Odpověď na druhou otázku je ve stručnosti velice obtížná. Je to v podstatě na popsání celých pravidel o nákupu cizích kostek a použití v kombinaci se svými. Mohl by jsi prosím konkrétněji položit dotaz?

22.1.2011 13:46:56

to joeK
Není mi jasná následující pasáž o pasování: If you do not wish to execute any more actions this round, when you still have dice available, pass and receive 2 deniers,
Co je dice avaible? Zkusím to na příkladech a ty mi řekni kdy platí dice avaible:
a) V mém distriktu jsou stále kostky
b )ve svém distriktu nemám žádné kostky, ale mám peníze abych si je mohl koupit od soupeřů.
A k mé první otázce. Z pravidel mi vyplývá, že 2 denáry dostanu jen pokud jsem pasoval, když mám "dice avaible", tzn. že jsem mohl hrát ale nechtěl....

22.1.2011 14:00:31 | Upraveno autorem (porovnej)

sasa
už rozumím o co Ti jde. "Dice available" znamená, "pokud jsou ještě nějaké kostky na celém ""náměstí"", jednodušeji: ne jenom ve vlastní čtvrti, ale i v ostatních čtvrtích". Ještě trochu jinak, akci pasovat (abych mohl získat 2 a více denárů) mohu provézt jen tehdy když jsou ve hře ještě pořád kostky, i ty které bych si mohl a nebo nemohl koupit. Jakmile kostky dojdou, končí kolo aniž by následující hráč před hráčem který poslední kostku použil(koupil/použil), mohl pasovat (a získat 2 denáry).

22.1.2011 16:47:14

to JoeK
To je přesně ono. Díky.

22.1.2011 17:00:08

Vybíráme z Bazaru

Keep the Heroes Out
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas