Trosečníci - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 12
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Laurence Gamelin
Philippe Gamelin
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad - složité slovní obraty

V úvodu návodu je podle nás zbytečně použitý podmiňovací způsob a složité slovní obraty, dost blbě se to čte.
Např. věta
"Pokaždé když by měla znovu přijít řada na prvního hráče, předá tento
hráč kartu prvního hráče hráči po své pravici. Pokud by byl první hráč
kdykoli vyřazen, předá kartu prvního hráče hráči po své pravici."

by šla asi jednodušeji napsat jako
"Na začátku nového kola předejte žeton začínajícího hráče hráči po své pravici. Totéž proveďte i v případě vyřazení začínajícího hráče ze hry."

To slovní spojení "pokud by byl hráč kdykoliv vyřazen" navozuje dojem robotického překladu. Ve spojení "Pokaždé když" se píše čárka, navíc se častěji nahrazuje slovem Kdykoli. No každopádně jsme se návodem nějak prokousali a musíme říct, že hra ve více hráčích je výborná a kéž by se vydalo česky přeložené i rozšíření.
28.8.2020 17:11:37

CZ rozšíření
není třeba čekat na někoho až se rozhoupe, již ho mám přeložené, čekám na 2 pojmy ,až mi někdo napíše nápad a pak to může jít do sekce ke stažení :) již jsme ho hráli asi 5x a ještě lepší hra ,než samotný základ

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zombicide: Černý mor | Dice Throne: Season Two | Munchkin | Decrypto | Sagrada | Cartographers | Šerif z Nottinghamu + Merry men | Troll | Loony Quest | One Night Ultimate Werewolf | Dungeon Mayhem | Hrdina v Kostce: Bestiář | The Grimm Forest CZ !

31.8.2020 18:47:52

Teda, rozšíření by bylo fajn. Vyjde? Nebo přeložil prosím nakonec někdo? 🌹

22.3.2023 17:34:01

@Sucubi Překlad je od @MistrYpislon vytvořený a najdeš ho na #Hellapagos: They're No Longer Alone 

27.3.2023 08:47:47

Vybíráme z Bazaru

Magic: Alara basic land set 2
Magic: Alara basic land set 2
Akt. cena: 30 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas