Trickerion: Legends of Illusion

xxxxxxxxxo hodnoceno 16x (Seznam vlastníků)

Trickerion: Legends of Illusion  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: APE Games
Corax Games
Maldito Games
Mindclash Games
Autoři: Richard Amann
Viktor Peter
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla a dojmy?

Na BGG jsou ke stažení pravidla v češtině v sekci Files a Rhado byl z toho úplně vodvařenej....
https://www.youtube.com/watch?v=eVwc1ywWlz8
nějaký jiný poznatky, protože Svět deskovejch her to bude mít...
13.11.2015 15:45:18

Názor
Co se týká těch pravidel na BGG, tak ty mám doma stažené a nejsem si jimi úplně jistý. Mám doma verzi hry z Essenu a v těch českých pravidlech jsou zmíněny komponenty a části hry, které v originální verzi vůbec nejsou. Těžko tedy soudit, jestli jsou podle proma nebo je moje verze nějaká druhá edice.

Hra samotná vyžaduje sice určitou míru předvídavosti a značné plánování při fázi přiřazování lokací, ale dá se s tím popasovat. Navíc možností jak hrát je spousta. Na Deskožroutovi sice panovaly na hru názory, že je těžkopádná a systém akčních bodů a umísťování postav zařezává pozdější hráče, ale za mě zcela opačný názor spojený s výše zmíněnou předvídavostí a taktikou. Jde jen o to kontrolovat kromě vlastních potřeb i hru soupeřů a podle toho se přizpůsobit.

Mechanismy hry moc pěkně zapadají do tématu a graficky je to pecka! V pondělí budu posílat ke schválení skeny komponent... Osobně mám jen velmi málo, co bych hře vytknul, protože mám hardcore eura rád :)

14.11.2015 11:17:35 | Upraveno autorem (porovnej)

ad pravidla
Díky za info a za názor, ty pravidla mě docela zajímají, mrknu na oficialní stránky vydavatele.

18.11.2015 16:05:44

Čakáme :)
Tak myslím si, že viac názorov pribudne asi až po tom, čo hra dorazí ku KS backerom (čo by malo byť približne v priebehu najbližších dvoch týždňov).
Obávam sa totiž, že tých šťastlivcov, ktorí mali možnosť ísť si hru vyzdvihnúť do Essenu, asi až tak veľa nebolo.
Každopádne ale by tá Essen verzia mal byť zhodná s KS verziou, okrem pár kozmetických limitiek typu plátené vrecká na komponenty, a špeciálny obal na krabicu. Maximálne, že by tam chýbal ten modul Magician Powers (v CZ preklade pravidiel ako Kouzelné síly), ktorý sa mal pôvodne predávať samostatne, ale ináč by všetky ostatné komponenty spomínané v pravidlách mali byť zhodné pri oboch edíciách.

Na otestovanie v našej hernej skupine sa už celkom teším - snáď to stihneme ešte pred Vianocami. Dojmy potom dám každopádne vedieť.
Akurát dúfam, že nájdeme dostatočne veľký stôl, lebo plne rozložená je nie že by len o čosi väčšia než je bežný priemer, ona je skôr úplne OBROVSKÁ.
A takisto verím, že to ľudí úplne neodrovná, lebo súhlasím s tým, že tá hra je hodne komplexná, a tých taktických možností je tam ozaj veľmi veľa (obzvlášt pri plnej hre spolu s Magician Powers).
Predsa len máme tam aj hráčov, ktorí bežne upadajú do polhodinovej paralýzy pri prerátavaní všetkých matematických permutácií na 3 kolá dopredu pri Power Gride, takže pre nich táto hra určite nie je úplne vhodná :)

25.11.2015 13:46:26

dojmy pote
muzete nekdo pridat dojmy po dvou letech? ma smysl shanet trickerion, kdyz mam doma anachrony? diky!

27.2.2018 11:48:16

Dojmy
Rád bych si to zahrál. Má to někdo v praze? Dojmy mám zatím pouze posedle okouzlující. Jako být v museu D'Orsey a studovat řez Pařížskou operou :D

11.4.2018 16:04:47

Trickerion
Taky bych si rád zahrál, jedna z mála her, která mě dlouho láká, ale neodvážil jsem si ji pořídit bez vyzkoušení :D

12.4.2018 16:06:56

CZ pravidla
Nemohl by někdo nahrát sem na ZH ty CZ pravidla? Na BGG je za boha nemohu najít, tak možná jsou už zrušený :-/

17.6.2018 10:44:22

Cz pravidla

Než se sem pravidla nahrajou, kůže být po kampaní. Myslím, že jsou v původní KS kampanii.

17.6.2018 11:11:26

Cz pravidla

Než se sem pravidla nahrajou, kůže být po kampaní. Myslím, že jsou v původní KS kampanii.

17.6.2018 11:11:28

Cz
http://trickerionboardgame.com/downloads/Trickerion%20-%20Legendy%20iluze%20Pravidla%20hry.pdf

17.6.2018 11:34:29

Bgg
Na Bgg bývaly tyto soubory ,ale už tam nejsou :

Příručka kouzelníka ČESKY [pdf]
Sep 3, 2015 radka Czech Kouzelné síly [pdf]
Sep 3, 2015 radka Czech Karty se zvláštními úlohami a plakáty (česky) [pdf]
Sep 3, 2015 radka Czech Trickerion - Pravidla hry ČESKY [pdf]

17.6.2018 11:38:37

CZ pravidla
Děkuji za odkaz...jdu to nastudovat. Grafika vypadá zajímavě a Collector´s box v aktuální kampani zrovna tak :-) takové nestárnoucí retro euro s tématikou

Trochu mám strach ze složitosti hry pro vysvětlování ostatním...máte s tím zkušenosti?

17.6.2018 12:47:44

složitost
Ve výsledku není hra těžká na vysvětlení. Je tam pár lokací pro workerplacement a systém akčních bodů rychle přejde do krve.
Jediná trošku zvláštní mechanika je hostování při představeních, která je i z tématického hlediska trošku hůře uchopitelná.
V čem je složitost hry, je množství kombinací a hlavně dlouhodobé plánování. Kouzel je ve hře 48 a lze je mezi sebou různě kombinovat díky společným surovinám. Kouzla posledního řádu navíc fungují jako podmínky skórování bodů na konci hry.
A úplně nejvíc je nutnost si celé kolo umisťování dělníků naplánovat dopředu. Ke každému dělníkovi přiřadíte kartu, kam půjde. Pokud vám protihráči akce vyfouknou před nosem máte smůlu a dělník v kole neudělá vůbec nic. Hra tedy absolutně neodpouští chyby. Jakmile nemáte dostatek peněz, tak tvrdě ztrácíte body a je to docela masakr. Tohle může casual hráče asi odradit.
Pro nováčky je dobré hrát okleštěnou variantu hry, která ale neposkytne plnohodnotný zážitek, na naučení hry ale stačí. Za mě je jednou a nikdy více, pak už hrát plnou hru s Dark Valley.
Pokud byste chtěli hrát ve dvou tak určitě doporučuji expanzi Dahlgaards gift, která přináší vylepšenou variantu pro dva Duel of magicians.
Kickstarter na expanzi jsem ofc backnul. Už jen kvůli tomu upgradu na deluxe verzi to stojí :)
___
redaktor Deskofobie

17.6.2018 13:21:43

Yedle
Díky moc za obsáhlé shrnutí....takhle nějak jsme si to představoval :-)
Z toho co píšeš jsi utvrdil můj názor a trošku rozehnal pochyby...navíc k tomu přidáme nové rozšíření a deluxe a je rozhodnuto :D

18.6.2018 09:37:31

KS
Tak mi přišel mail z Happyshops. Vypadá to, že to prijde co nevidět. :)

3.9.2019 09:36:28

KS
Je to tu. Včera přišel tracking mail. :)

7.9.2019 10:36:12

CZ/SK Pravidla
Ahoj,
nemáte někdo náhodou přeložené česká/slovenská pravidla k této hře?..:) Mám Collector's Edition a docela by se to hodilo. Případně nevrhá se někdo do překladu již zmíněné Collector's Edition s vylepšenými pravidly?

Díky za odpověď..:)

14.11.2019 16:56:17

koupě
...neměl by někdo na prodej tuto hru ve verzi "Collector's Edition"...?

20.11.2019 09:06:27

Vybíráme z Bazaru

Figurka proroka do hry Talisman
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas