nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Träxx

Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: undefined
Vydavatelé: Nürnberger-Spielkarten-Verlag
Autoři: Reinhard Staupe
Steffen Benndorf
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Mám sedmičku! Má už ji někdo zapsanou?“

Hra Träxx je barvičkovým „Bingem“, kdy hráči vytvářejí na své hrací desce hada tak, aby prošli co nejvíce políčky na plánu a také co nejrychleji odškrtli čísla na něm vyznačená.


Příprava hry:

Každý hráč dostane svou osobní hrací desku. Deska obsahuje hromadu různobarevných šestiúhelníkových políček, která jsou seskupena rovněž do šestiúhelníku. Desky jsou téměř identické – jediné, čím se liší, je startovní políčko. Každý hráč také dostane mazací fix a nakonec je zamíchán a lícem dolů položen balíček karet.


Průběh hry:

Hra se hraje na kola. V každém kole je otočena nová karta z balíčku. Na ní najdou hráči čtyři až pět barevných šestiúhelníků, kterými v tomto kole mohou projít (tzn. nakreslit přes ně jedním tahem čáru fixem). Hráči však musí začít na startovním políčku, nebo na poli, na kterém skončili v některém z předchozích kol. V rámci kola mohou šestiúhelníky projít v libovolném pořadí, čára („had“) se však nikdy nesmí překřížit, nebo vrátit na pole, kterým již dříve prošla. Pokud hráči projedou polem s číslem, zapíšou si jeho hodnotu jako kladné body (i více hráčů ve stejném kole). Pokud však byla stejná hodnota vyškrtnuta již dříve, získají pouze body rovné polovině hodnoty čísla.


Konec hry:

Hra končí na konci kola, kdy byla otočena poslední karta. Hráči si nyní spočítají, kolik polí nestihli proškrtnout – za každé je mínus jeden bod. K tomu přičtou kladné body za vyškrtaná čísla na desce a hráč s nejvyšším součtem se stává vítězem hry.

Autor: Kew

Vybíráme z aukcí

Euphoria: cestou k lepší dystopii
Euphoria: cestou k lepší dystopii
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>