nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Tomorrow

Počet hráčů: 4 - 6
Doporučený věk: od 18 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština:
Vydavatelé: Conquistador Games, Inc.
Autoři: Dirk Knemeyer
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Svět se pomalu blíží ke svému konci. Všude, kam se podíváš, je hlava na hlavě. Země již nestíhá produkovat dostatek potravin a množství lidí, které po ní chodí, ji jen vyčerpává a znečišťuje. Je na čase s tím něco udělat.

Ve hře Tomorrow se stáváte vládnoucí hlavou jednoho z mnoha národů planety Země, která trpí přemnožením, a vám nezbývá nic jného, než se o tento problém postarat. Nachází tedy čas globální války.

Vaším úkolem v této hře je snížit osazenstvo planety tak, aby umíral jiný národ než ten váš. K tomuto účelu slouží karty biologických zbraní nebo nukleární útoky. Za zabití získáváte bodíky. Dále pak můžete vojensky obsazovat další území či povolat své nejlepší hackery a brát karty navíc se speciálními efekty. Cílem hry je vybíjením národů dostat žeton na počítadle k veselému smajlíku, který signalizuje, že je planeta zachráněna. Potom se počítají body za zabití obyvatel jiných států a za vaše přeživší. Zároveň se při hře však musíte vyvarovat smajlíka smutného, který značí, že planeta nápor lidstva nezvládla.


Průběh hry:

Hra se skládá z jednotlivých kol - každé má pět herních fází:

  • Fáze události – otočení vrchní karty z balíčku událostí a její vyhodnocení. Vři této fázi je možné získat vítězné body navíc nebo nějaký nečekaný bonus do daného kola.
  • Kyberprostorová fáze – Hráč, který si v minulém kole vybojoval kartu kontroly nad kyberprostorem, může přeházet pořadí hráčů na tahu, ukrást kartu vylepšení jinému hráči nebo si prostě dobrat kartu novou.
  • Akční fáze - výběr – Hráč ze svých akčních karet tajně zvolí dvě. Tyto položí skrytě před sebe (vojsko, nukleární útok, biologický útok, špionáž, kontrola kyberprostoru, speciální karta národa).
  • Akční fáze – vyhodnocení – Hráči postupně ve stanoveném pořadí obrátí jednu ze zvolených akčních karet a tuto vyhodnotí. Po vyhodnocení jedné karty od každého hráče se opakuje to samé s kartou druhou. Hráč má možnost kdykoliv pasovat a vzdát se možnosti hrát kartu.
  • Obnovovací fáze – Akční karty jdou zpátky do ruky, stejně tak nevyužité žetony armád biologických zbraní a další komponenty.

Poté začíná další kolo a tak dále, dokud není Země zachráněna nebo zcela zničena.

Autor: Verbathorix