nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Tom Tube

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická, budovatelská, logická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Kronberger Spiele
Autoři: Roland Goslar
Tobias Goslar
Rok vydání: 2003
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Tom a Dave si staví vesmírnou stanici. Základnu a solární panely se jim již podařilo vybudovat. Musí ale ještě postavit soustavu trubek, kterými se budou moci pohybovat. Vyhraje jen rychlejší astronaut...

Hráči se stávají astronauty budujícími vesmírnou stanici. Cílem hry je získání dvou solárních jednotek a návrat do základny dříve než soupeř.

Příprava hry je rychlá. Dílky obsahující trubky (po kterých se astronauti přesouvají) se zamíchají a dají na hromádku lícem dolů. Herní plán se položí doprostřed stolu a umístí se na něj vzhledem ke hráčům do protilehlých pozic solární jednotky, takže tvoří pomyslné trojúhelníky. V průběhu hry se na herní plán přikládají dílky a vzniká tak síť trubek, pomocí které se oba hráči snaží propojit své základny s depozity solárních jednotek:

Herní plán ---> Rozehraná partie

Hráči se střídají v tazích. V každém tahu má hráč dvě možnosti: stavba trubek nebo pohyb astronauta.

Trubky se staví pokládám kosočtercových dílků na síť herního plánu. Pokud vznikne mezi položenými dílky mezera, je do ní možno zahrát trojúhelnikovitý dílek. Na jednotlivých dílcích jsou vyobrazené kusy trubek a uzlů, který se může pohybovat pouze astronaut jednoho hráče, případně kombinovaná trubka, do které mohou astronauti obou hráčů. Na jednotlivé uzly se potom umisťují kameny, které hráčům přináší na konci hry další body, případně umožňují přeskok mezi potrubím volným prostorem.

Pohyb astronauta je omezen pouze na trubky vlastní barvy (případně kombinované). Pohyb je neomezený, pokud astronaut nenarazí na kámen nebo na zalomení potrubí (zvláštní mechanismus - dokud nenarazí na zalomení, může atronaut během tahu urazit libovolnou vzdálenost).

Pokud se některý z atronautů vrátí do základny s oběma solárními jednotkami v okamžiku, kdy je ještě možno přikládat dílky na herní plán, získává bonus - body odpovídající počtu tahů, který by soupeřovi zbývaly k návratu do základny. Každopádně vítězí hráč s vyšším počtem bodů.

 


Shrnutí: Abstraktní hra ve sci-fi prostředí pro dva hráče s přikládáním dílků na desku a neobvyklým mechanismem pohybu.

Autor: PJ

Získaná ocenění

Nominace

  • 2004 - International Gamers Award