nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Tokaido: Matsuri

Rozšíření pro hru: Tokaido
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Funforge
Autoři: Antoine Bauza
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Tradiční japonské slavnosti jsou nyní součástí pouti Tókaidó.

Rozšíření Matsuri vyžaduje jak základní hru Tokaido, tak první rozšíření Rozcestí. Matsuri (japonské slovo pro slavnost), začínající návštěvou poutníků v hostincích uprostřed cesty, obohacují cestu unikátními událostmi.

Příprava hry:

Hráči připraví základní hru spolu s rozšířením Rozcestí dle základních pravidel. Poté připraví rozšíření Matsuri. Balíček karet Matsuri zamíchají a položí lícem dolů vedle hrací desky. Umístí žetony zavřených políček, bodovací žetony a žetony panenky/kapra vedle společné zásoby. Hráči dále přidají nové poutníky k ostatním. Pokud chtějí, mohou nyní vybírat ze tří poutníků místo původních dvou, nebo si vybrat kteréhokoliv ze všech dostupných poutníků. Hra se hraje dle základních pravidel Tokaida.

Nové herní prvky:

  • Matsuri: Kdykoli se poutníci zastaví ve třech prostředních hostincích, spustí se událost Matsuri: Jakmile všichni poutníci dorazí do hostince (poté co použili své schopnosti a koupili si jídlo), vytáhne hráč, který do hostince dorazil první, dvě karty Matsuri. Hráč se podívá na tyto dvě karty, jednu si vybere a druhou umístí dospodu balíčku tak, aby ji neviděli ostatní hráči. Vybraná karta Matsuri je umístěna lícem nahoru na vrch balíčku tak, aby ji hráči viděli. Karta je účinná ihned po odhalení.
  • Noví poutníci: Toto rozšíření přidává do hry šestnáct nových karet poutníků, Schopnosti poutníků, které jsou spuštěny vstupem do hostince, musí být použity ihned po vstupu, jestě před jídlem.

 

Obsah rozšíření:

  • 20 karet Matsuri
  • 20 bodovacích žetonů (oboustranné, hodnoty 1-4)
  • 4 žetonyuzavřenýchpolíček
  • 5 žetonů kapr/panenka (oboustranné)
  • 16 karet karet poutníků

Autor: CzechWin