Titan - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Heidelberger Spieleverlag
Valley Games, Inc.
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 1980
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

vyslo to cesky nebo jsou negde prelozene pravidla?

hodne premyslam nad koupi tehle hry (na HofM&M jsem vyrostl) ale chtel bych se nejdrive mrknout na pravidla a principi. kdyby negdo mel, vedel, mohl... byl bych vdecny. dik
8.3.2009 21:05:40

CZ pravidla
Já právě pracuji na překladu, jsem na začátku a času je málo, ale snad brzo bude hotov :)

8.3.2009 21:24:43

Beholder
Držím ti palce,už se nemužu překladu dočkat abych si titan zakoupil.

8.3.2009 22:43:45

kosibratr
dík, doufám že to stihnu v rozumném čase :)

8.3.2009 23:37:20

Muhehe
další spoluhráči na obzoru :)

9.3.2009 11:50:16

rbx

Sydo
Me se to taky strasne libi a v tomto pripade ma ma sberatelska dusicka hodne prostoru, ale musim si ted nechat zajit chut. Navic pro lidi kolem me je to prilis abstraktni. Moc se mi na tom ale libi ta poctivost ve zpracovani.

9.3.2009 14:04:08

Těžká krabice
Včera jsme v krámě uviděl krabici od Titanu a málem jsem jí upustil, jak mě překvapila její hmotnost ... vypadá to, že to je narvaný kartónem odspoda až nahoru ... škoda, že tam nejsou nějaký figurky, přijde mi to podle obrázků takový děsně schematický ...

9.3.2009 14:10:13

abstraktni
koukal sjem na to u Behodlera, a pravda je ze to je docela schematicke a abstraktni, clovek poklada zetonky. Figurky by to zajimave ozivily, ale jak to udelat, kdyz clovek posklada armadu a tu si posklada na sebe z tech zetonku a jednim chvatem ji v pohode presune kam chce? Ty figurky by tohle znemoznily.

Na jednu stranu bych to chtel, na druhou stranu po prohlidce herniho matrose jsem se kapanek zalekl, neco podobne schematickeho jsem uz asi zazil a jmenovalo se to Battle Tech:-)

9.3.2009 14:17:05

abstraktní/schematické
sydo někde psal, že herní plán je pro něj umělecké dílo. něják jsem tomu nechtěl věřit a kroutil jsem hlavou, ale včera když jsme titan rozbalovali, tak jsem pochopil :)...fakt se to těžko popisuje a na první pohled to může navozovat abstrakci a nějáké schéma, ale to si myslím že není pravda. Políčka představují různé druhy terénu a jelikož je v deskové hře nemožné aby plán vypadal realisticky jako třeba v pc hře HOMAM, tak je to vyřešeno perfektně graficky jak barevně tak dejme tomu "schématickými" značkami, představující stromy, bažiny, kopce atd...Včera ještě před spaním jsem si musel plán rozložit a pokochat se a dneska jsem o Titanu přemýšlel celou tří hodinovou přednášku ve škole :) nemůžu se dočkat první hry. Co se týče figurek, tak je to jednak jak zmínil Ringo technicky nemožné a jednak já osobně upřednostním kartonové žetony ( btw u titana jsou opravdu masivní a pevné )s opravdu hezkými obrázky draků, hyder, obrů, hadů, wyvern atd. než smradlavé, jednobarevné, plastové figurky z Číny :)

9.3.2009 14:37:38

Těžká krabice
Jo, to prekvapi asi kazdyho. Bohuzel vec druha je, ze si nespocitali, ze kdyz toho tolik narvou do takovy krabice, tak to posta v rozvojovych zemich (jako je ta ceska:)) znici, at to zabalis, jak to zabalis. Spolehlive to rozdrti i peanuty, kteryma to zkusis oblozit.

9.3.2009 14:54:54

jinak k tomu prirovnavani k HOMAM
spise bych to prirovnaval ke Kings Bounty, coz je nulty dil HOMAM a byl Titanem motivovan. Taky se tam jen sbiraji prisery a v mestech jen nakupuje. V Titanovi stejne jako v Kings Bounty neni zadne vylepsovani mest jako v HOMAM.

9.3.2009 16:23:51

schematické
dokud nezkusíte, nepoznáte. Titan je vše, jen ne abstraktní. Možná první pohled na mapu k tomu svádí, ale po prvním kole vás takovéhle bludy přejdou :) Mapa vypadá jednodušeji, ale musí být, aby byla přehledná. Navíc ty obrázky na žetonech jsou nádherné, takže jediné, co může navozovat abstrakci jsou značky legií - ty já osobně beru jako válečné prapory.
Ad figurky - hardcore wargame musí mít žetonky!

9.3.2009 17:51:59

ad posta
poistit, reklamovat.
na titana se uz hodne tresu.. zrovna dojdou penize, takze asi zacnu zhanet kde to kupim... cesky to asi nevyjde nevite? dik

14.3.2009 12:10:18

česky asi ne
přeci jen si to moc lidí nekoupí, ale Beholder pracuje myslím na překladu.

14.3.2009 12:37:15

překlad
pracuju, ale jen sem tam ve škole, zatím nebyl nějáký delší časový úsek abych si k tomu sednul. Ale budu se snažit jak to půjde aby byl překlad co nejdříve

14.3.2009 13:44:51

Voloda
No ono je to zjevne potluceny uvnitr i nez to posilame... Jsem si otevrel jeden kus, co chodi normalne jako ostatni hry, se kteryma nikdy nic neni. A v poradku nebyl... Neresitelnej problem, to bys tu hru nesmel prepravovat vubec:(

14.3.2009 13:47:32

to sydo
"Ad figurky - hardcore wargame musí mít žetonky!" Přesně tak, viz. třeba World at War: Eisenbach Gap, což je typická hardcore wargame... :-)

14.3.2009 14:10:36

aneken
a preklad /ofic./ sa teda asi nechysta co? dasa /resp. aka/ verzia zohnat v CR?

15.3.2009 17:23:39

no, jsem zvedav jestli to nekdo prelozi;-)
ja jsem byl hrr na preklad Antike, mam to rozpracovane, ale motivace prelozit to uplne opadla v momente, kdy jsem se tu hru naucil a ted nejak nemam duvod:-) Se mi zda, ze to u nas vlastni stejne jen dva lidi. Nevim jak je to s Titanem:-)

15.3.2009 18:21:28

motivace
mě právě motivuje to, že ten překlad bude pro ostatní co Titana mají nebo ho nemají ale chtěli by ho, jenže nejsou CZ pravidla :). Ale pro mě to je rozhodně fuška, nikdy jsem žádný takový dlouhý text zatím nepřekládal :), snad se mi to podaří přeložit tak aby to k něčemu bylo :)

15.3.2009 18:33:33

Voloda
Nebyt disertace a grantu, tak bych se do prekladu pustil. Oficialni se nechysta, protoze Valley Games tu nema distributora, vsichni si to vozi z venku...

16.3.2009 14:29:32

Beholder
Držím ti a vlastně i sobě palce,ať se překlad zdaří.Na Titána jsem dost nadržený a vše co tady sydo píše jen hltám.Na uzdě mne drží jen ta zpropadená angličtina.Chtěl jsem Starcraft nebo AE III,ale protože pokladnička není bezedná ,tak počkám na Titána a pak se uvidí.Doufám,že se brzo dočkám a se mnou všichni ti co mají podobné problémy jako já.

16.3.2009 17:32:48

Alex
dík za podporu, nejdříve bude každopádně překlad ryze jen textu ( bez obrázků ), který píšu ve wordu a pak předělám do pdf. Ten už mám zhruba z 1/3 hotový. O hodně později udělám překlad originálních pravidel v pdf ( přepíšu v pdf editoru anglický text českým a bude to vypadat jako originál pravidla co jsou u hry, ale v českém jazyce). Ale to jde hodně pomalu, takže někdy později.

16.3.2009 17:40:22

Beholder
I tak dík.

16.3.2009 20:02:25

už jí mám
Tak sem dnes neodolal a Titan zakoupil a spěchal domu rychle rozbalit.Musím říct že v krabici je fakt napěchovaná , už se těším až to Beholder přeloží abych si mohl zahrát.

19.3.2009 18:03:37

kosibratr
super, můžem dát někdy hru v Praze, Titanu není nikdy dost :)

19.3.2009 18:21:55

Vybíráme z Bazaru

Oath: Kroniky Říše a vyhnanství
Oath: Kroniky Říše a vyhnanství
Akt. cena: 2500 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas