Titan - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Heidelberger Spieleverlag
Valley Games, Inc.
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 1980
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Strategie a náhoda

POkračování diskuze z CE fóra:

Právě ten pohyb u Titana je to, co mě fascinuje. Vědět kdy s epohnout, kam a kdy raději zůstat chce cvik a pak začneš objevovat různé fígle - blokovat soupeřovi legie, bránit si svoje, vědět, které cesty jsou lukrativnější pro mustr určitých nestvůr atd. Víceméně náhodou se mi v minulé hře podařilo Kosímubratrovi zablokovat jednotku a tím jsme objevili další rozměr hry. V té hře je pořád co objevovat a náhoda nehraje zdaleka takovou roli, jak to zprvu vypadá. A co se prostojů týče - pokud to budete hrát častěji, zredukujete je na minimum, je to pouze o zkušenostech, Titan holt není občasná hra. Doporučuji tyto tři články a diskuze pod nimi, je to opravdu velmi podnětné:
http://www.boardgamegeek.com/thread/113304/basic-titan-strategy-part-i-splitting-stacks

http://www.boardgamegeek.com/thread/113430/basic-titan-strategy-part-ii-strategic-movement

http://www.boardgamegeek.com/thread/113572/basic-titan-strategy-part-iii-recruiting

Btw co se náhody týče - na F:AT se hraje již šestá hra Titana online a všechny zatím vyhrál jeden člověk. Na turnajích se na prvních příčkách objevují stále stejná jména - na tom něco bude ne? Byl jsem nucen zvednout hodnocení hry na 10 a nemůžu se dočkat další hry, pořád je co objevovat.
26.12.2009 10:17:48

sydo
určitě se dají prostoje zredukovat tím, že se to hraje častěji, ale největší podíl na prostojích má to, že když má hráč třeba 6 legií, tak než s nimi pohne (hodí třeba pětku a teď u několika legií prstem projíždí třeba tři různé cesty - pokud stojí na tom políčku, ze kterého ty tři cesty jsou) a pak si každou legii zvlášť bere k sobě aby zjistil co v ní má. Je to prostě velká zdržovačka, která nás odrazuje od vytáhnutí Titana a raději vytáhnem třeba TtA, který je taky na dlouho, ale prostoje nejsou tak velké. Je to prostě začarovaný kruh :) (pro nás samozřejmě)

26.12.2009 10:51:54

Beholder
JJ, naprosto chápu. Tady pomůže psát si obsahy legií na papír nebo trénovat paměť :) Pokud už pak máš z každou legií nějaký cíl (jedna bude blokovací legie z rangerů, jedna běhá do džungle pro behemothy a serpenty, další se chce dostat k k hydrám...), je to jednodušší. Ta hra je prostě moje srdcová záležitost - vzhledově se mi líbí ze všech her co mám nejvíce, když vidím tu mapu, hned bych hrál, má pro mě neuvěřitelné kouzlo. A taky jsem motivován těmi články, jelikož na mé úrovni některé věci vůbec nechápu a pořád mě to žene objevovat víc :)

26.12.2009 11:00:07

souhlas se sydem
Sice jsem pořád v Titanu nováček (tuším 7 partií), rozhodně se ale dá i na hlavní hrací desce taktizovat! V prvních partiích totiž není moc zřejmé, jak jsou herní prvky nadesignovány, ale postupně se vše vyjevuje :) I já se řadím k lidem, kterým se herní plán hodně libí a stejně tak i komponenty, dýchá z toho atmosféra. Prostoje jsou skutečně velké, ale je potřeba to hrát prostě max. ve 2 lidech, používat pomocné nástroje jako třeba tabulky pro legie a zakšrtávat jaké jednotky obsahuje. I tak samozřejmě v pozdějších fázích hry druhý hráč dlouho čeká, ale dá se to :) Nám třeba pomáhá umístit kostičku na pole, ze kterého vychází legie :) Odpadají pak dohady při změně trasy apod.

Souboje jsou naopak skvělé a baví i ostatní (hrajeme to skoro vždy ve 3) sledovat dění na bitevním poli. Já osobně tedy koupě nelituju, jen je třeba hrát Titan, pokud je dostatek volného času a víte, že občas prostě se čeká. A protože 30. a 31.12 mám dovču, manželka jde do práce, domluvil jsem se synáčkama, že hodíme bobek na nějaké procházky venku (jak se nám snaží naznačit moje drahá choť) a budeme drtit Titána! :)

28.12.2009 12:10:51

Richmond
To je přístup!

28.12.2009 14:19:20

To Richmond
Tomu říkám názor! :D Příroda počká, Titan NE!! :D
Kdyby tohle pochopila moje slečna asi bych měl další Vánoce!:)

28.12.2009 15:53:59

...
ja zase doufam, ze mi do ctvrtku dorazi World of Warcraft the Board Game. Jsem zvedav, jestli nadchne nebo zklame:-)

28.12.2009 15:59:12

Richmond
Jen závidím že mužeš už hrát se synáčkama,já to skoušel ale musím vyčkat až vyrostou.

28.12.2009 17:02:13

kosibratr
Tak prozatím si mě můžeš na Titana občas adoptovat :D

28.12.2009 17:04:01

SSZGSA
Hlavně co taky teď v přírodě, že. V Titanu si děcka prolezou džungli, tundru, pouště... :D

28.12.2009 17:08:04

Ringo
My tě varovali (v jiném auditku) ! Dobře ti Tak! :)

28.12.2009 17:23:21

Richmond
ja na BGG cetl nahodou dost pozitivnich referenci, ty me nakonec zlomily

28.12.2009 17:24:29

sydo
S tím počítám že to v lednu konečně rozjedem:)

28.12.2009 20:07:58

Silvestrovský Titan
Jak jsem avizoval, dneska start 11:55, konec 16:32 (přestávka na oběd a kratší procházku). Skvělá partie ve 3, vyhrál starší syn. Celou dobu jsme si to užívali, žádnej spěch, moře volného času. Zvedám hodnocení na 8/10!

31.12.2009 20:04:59

Vybíráme z Bazaru

ISS Vanguard ENG + Personnel Files + obaly
ISS Vanguard ENG + Personnel Files + obaly
Akt. cena: 2750 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas