Titan - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Heidelberger Spieleverlag
Valley Games, Inc.
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 1980
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

herní komponenty

Tak jsem si konečně rozbalil svého Titána a jsem opravdu nadšený! Žetony jsem dal sušit, jak jsem se včas dočetl :) Překvapilo mě jen pár věcí (bezvýznamných, doufám :) - jednak na mě z krabice hned po otevření vypadla mrtvá moucha :D (zřejmě nějaký čínský druh), dále mi na jedné z kostek chybí číslo 1 (mám tam prostě jen prázdné pole) a konečně na dvou žetonech nemám nic vytištěno (žetony jsou prostě prázdné, předpokládám, že jsou rezervní, je to tak?)
Na kostkách je jakýsi šedý povlak, který snad půjde něčím vyčistit (nějaké tipy?)
Máte někdo podobnou zkušenost?
5.8.2010 07:38:17

:-)
hlavne at z te exoticke mouchy tu nepreneses nejakou nebezpecnou chorobu:-)

5.8.2010 08:29:56

KungPao
Tak to jsi dopadnul dobře. Já jsem po otevření zjistil:

1.
Chybí mi jeden sheet. Shodou okolností ten, který obsahuje Titany, takže jsem pak musel čekat další 2-3 týdny než dorazí náhradní žetony z Valeygames.

2.
Pravidla obsahovala "rezavé" sešívací spony. Tohle jsem v životě u hry neviděl. Listuju pravidlama a najednou koukám uprostřed zrzavé spony. Říkám si blbě vidím nebo je to rez. Nakonec jsem je vyndal a nahradil novýma, ale bylo to dobré překvápko.

3. Krabice mírně natrhlá, to jsem si opravil slepením.

4. Asi 2-3 sheety, mírně posunutý tisk. Nicméně pro mě ještě v rámci tolerance, takže jsem s tím ValeyGames neotravoval.

Na jednun hru docela slušný seznam.

5.8.2010 08:48:19

Parxel
Sakryš, sheety jsem nepočítal, snad je mám všechny :) ale titány jsem viděl když jsem loupal..
Rezavé sešívací spony mám taky.. Krabice je naštěstí ok, aneken mi vybral nějakou co byla vcelku (díky ;), jen u pár žetonů je jakoby zvrásněný povrch, ale nic co by mi kazilo dojem ze hry.

5.8.2010 08:53:45

KungPao
Já jsem měl vůbec zatím s hrama od ValeyGames problémy. Poprvé, když jsem si koupil Hanibala a po druhé Titan. U Hanibala byl posuntý tisk a to tak moc, že se to už doopravdy nedalo. Naštěstí a navzdory špatným zkušenostem některých lidí ze ZH s ValeyGames mi u nich obě reklamace prošli a během 2-3 týdnů jsem to měl doma. Jinak Titan se mi ted zalíbil hned napoprvé, když jsem si ho dal s kosibratrem v Outpostu. Jediný co mi doteď dělá problémy je trochu zmatený poychyb po mapě, ale to je asi tím, že jsem ho moc často něhrál.

5.8.2010 09:02:34

titan
ja mel obsah krabice naprosto bezproblemu .. a to sem na to hodne haklivej a pisu na customer servisy jak divej :)

5.8.2010 09:24:52

KungPao
Ty prázdné žetony mám taky, takže ty budou asi zamýšlené. Spony jsem měl ok, moucha nebyla, napíšu Valley Games ať mi jí taky pošlou :)

Ad pohyb: s více hrami se to mnohem zlepší a půjde to hodně rychle.

5.8.2010 09:41:59

sydo
tak to dej vědět jestli ti jí poslali :D třeba to byla přibalená speciální jednotka - miniatura "bloodthirsty fly" :D

5.8.2010 10:02:33

moucha
ja bych napsal .. v krabici byla mrtva moucha, poslete me zivou :)

5.8.2010 10:09:36

moucha
A nezapomeň napsat, ať ti pošlou také pravidla. Jaké má moucha parametry, povolený pohyb, pravidla pro souboj s mouchou atd.
:)

5.8.2010 10:15:53

...
než se udusila v krabici měla určitě flying ability :D

5.8.2010 11:26:07

a ted si predstavte
ty spinave pracky olepene mouchama, ktere tu hru balily na pasovce...:-)

5.8.2010 12:59:25

Ringo
Nebo tu hru balily ty mouchy, to se pak nedivím, že u toho padají únavou :)

5.8.2010 13:05:11

to Ringo

chapu, musis trpet jak pes - nejak nemuzu zapomenout, jak jsi tady psal, ze by hraci meli mit na rukou chirurgicke rukavice...

Ad moucha - je fakt mrtva? Neni to standardni Flying Monster z AH, ktera ciha, az se hrac ocitne na ulici?

5.8.2010 13:09:04

.
- krabice prisla promacknuta (coz promacklo i jeden roh hraci plochy)
- zetony jeste ted (po roce a pul?) smrdi nejakou chemkou
- nedopresovany karton zetonu (vetsinu legii byl problem nastrkat do prihradek a zetony zraneni se spatne vylupovaly, cast to malem neprezila)
- ted nevim jestli neco navic nebo jestli neco chybi
- kostky jak by rekli bratri polaci jsou 'pic na wodę'. vypadaji sic pekne. ale k necemu, co odfoukava vitr, nemam moc duveru pri hodech

5.8.2010 13:15:57

zetony
jeste ted po 3 mesicich voni chemkou :)

Moucha mela krome flying urcite taky surprise attack .. kdo ceka mouchu v krabici :)

5.8.2010 13:20:48

moucha
Třeba je moucha herald, který zvěstuje příchod prastarého do světa Titánů. Prastarý se probouzý a Titáni budou mít co dělat, aby v čas shromáždili své armády a vyhráli závěrečný souboj s prastarým.

5.8.2010 14:27:39

Moucha
To bylo posledni varovani, kocka se do krabice nevesla...

8.8.2010 13:38:03

...
Velmi vážně uvažuji, že bych si tuhle hru pořídil, ale tenhle topic mě poměrně dost odrazuje, protože jsem docela puntičkář, co komponentů týče. Mám tyhle stížnosti považovat za ojedinělé případy nebo jsou reklamace této hry na denním pořádku?

31.1.2011 12:09:01

Sjone
Nám ještě nikdo hru nevracel a já s ní také neměl problém. Jen je třeba nechat tak den před vyloupáním žetonz proschnout, aby se pak vlezly do pořadače.

31.1.2011 12:10:45

sydo
Díky, takže koupit, otevřít a přes noc nechat u topení :)

Ještě se zeptám, jestli je v krabici i nějaký "pořadač" pro přehledné uložení žetonů? Na fotkách jsem něco takového viděl, ale nevím, jestli je to součásní orig balení, nebo jestli Vás půjdu do krámu pro ten plastový box na tokeny navštívit?

31.1.2011 12:21:59

Sjone
Jak pravi sydo, staci nechat zetonky den vyschnout a vse se vejde do poradace, jenz je soucasti baleni. Ja mel jedinou vytku a to na kostky, ktere jsou potazeny takovym divnym jakoby spinavym filmem, ale na hru to nema zadny vliv. Jinak urcite moc pekna hra, pokud se hraje ve 2, nebo max ve 3.

31.1.2011 12:29:53

Richmond
Díky, zvláště pak za ujištění o mé správné volbě hry :)

Tak kostky se dají případně nahradit z jiných her nebo koupit separátně jako kusovky... tedy pokud nemají nějaké spešl značky místo číslic...?

31.1.2011 12:32:18

Sjone
Dovolim si odpovědět na tvojí otázku, i když ses asi ptal především syda. Pořadač je součástí balení hry. Co se týče prosychání žetonů, tak já jsem je hned po vyloupání nastrkal do toho insertu a neměl jsem problém. Je pravda, že teď už jsou v insertu docela volně a dají se v pohodě vytahovat a zakládat (hru mám asi rok a půl). No a poslední věc co bych rád zmínil je jedná gargoyla, která má skomolené jméno a je vytištěna světleji než ostatní. Co jsem se ale díval na BGG tak je ve všech baleních hry.

31.1.2011 12:34:36

Gargyole
pro nás přináší štěstí :) Kdo jí narekrutuje, je ostatními obdivován a Gargyole je cennější než warlock :) Jinak kostky se mi moc líbí, vypadají jako potažené krví a když člověk hází Serpenty, je to lábuž :)

31.1.2011 12:37:38

žetony
tak já je nechával proschnout asi týden,jinak bych je tam nenacpal, pak už to bylo ok.

31.1.2011 15:05:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Vijayanagara: The Deccan Empires of Medieval India
Vijayanagara: The Deccan Empires of Medieval India
Akt. cena: 1725 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas