Titan - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Heidelberger Spieleverlag
Valley Games, Inc.
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 1980
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Gantlemanské rozpravy o Titanovi

Rád bych tady občas nadhodil pár dotazů hodných diskuze. Už jednak proto, že je to má jedna z nejoblíbenějších her a také proto, že bych tím rád dokázal, že se nejedná o člověče nezlob se. Jak se mnozí mylně domnívají. Snažte se mluvit k věci a vyvarujte se příspěvků typu: "Sice o tom nic nevím, ale stejně vám sem něco napíšu."
8.3.2012 08:58:31

rozhodování, co naverbovat
Zajímá mě váš názor na různá dilemata v titanovi, která souvisí s verbováním potvor. Během hry se často dostanete do situace, kdy s jednou legií můžete naverbovat dvě různá silná stvoření. Mnohdy je jedno silnější, ale druhé má vyšší potenciál, pokud hra trvá déle. Dám několik příkladů.
1. První s čím se setkáte - pomocí dvou ogrů či kentaurů vzít novou o úroveň silnější nebo třetí do trojice?
2. Asi nejčastější dilema - mám dva lvy/trolly a vezmu rangera nebo třetího do trojice?
3. Jednou dvakrát za partii se mi stane - Hodím jedničku a mohu jít do toweru nebo na swampu/desertu a mám dvě možnosti. Guardiana(zřídka i warlock) nebo wywernu/griffona
4. Velmi časté rozhodování(já se tedy nerozhoduji nikdy, v tomhle mám jasno) - mám dva kyklopy a rozhoduji se mezi třetím a gorgonou

Chápu, že nakždý dotaz se dá odpovědět: "zálaží na situaci". Tím jsem si vědom a mě právě zajímají ty situace. :) Tak to kdyžtak rozveďte.
Pokud vás napadnou další těžká rozhodování, která souvisí s verbováním, sem s nimi. O jiných věcech bych se bavil rád třeba později. O titanovi by se dalo mluvit dlouze, tak ať to má kdyžtak hlavu a patu.

8.3.2012 08:59:10

ad 4
zatim tvrdosijne treti kyklop a az pak pripadne gorgona. nekdy mi pak zustane srandovni legie samych gorgon (ktera ovsem umi i pekne zatopit)

8.3.2012 09:03:30 | Upraveno autorem (porovnej)

jinak
drzim se nejakeho seznamu doporuceni (uz ani nevim kde jsem ho vyhrabal) a tam bylo 'brat vzdy silnejsi'. vyjimkou je situace, kdyz je vysoka pravdepodobnost, ze tretiho do trojice v par nejblizsich tazich zurocim
zatim se vzdy vyplatilo se toho drzet

8.3.2012 09:06:16 | Upraveno autorem (porovnej)

verbování
1. troll/lev, protože se snažím soupeře rushnout. U hry tří a více hráčů myslím, že je to ještě markantnější. Ale i ve dvojici se často rychle střetnete. Takže raději se snažím rychle sprintovat k silnějším potvorám. A k minotaurovi a medvědovi se dostanu až ve druhé vlně po prvním splitu.
2. Rozhodně třetího lva/trolla. Ranger počká, toho vezmu vždycky. Ale spěchám k wywerně/grifonovi. toto aplikuji vlastně vždy.
3. Zde preferuji wywernu/gryfa před guardianem. U warlocka je to těžké rozhodování. Většinou si jednoho warlocka vezmu. Záleží taky na tom, kolik potvor tam mám. POkud by to byla sedmá... a wyverna by to byla druhá v legii tak jdu po wyverně jednoznačně.
4. Jednoznačně kyklop. kvůli behemothovi. To se ví.

8.3.2012 09:14:06

Elenistar
1. Záleží na jakou linii se soustředím, ale zpočátku hry obvykle beru silnější nestvůru. S postupující hrou a větším počtem legií jdu do trojic a snažím se dostat k vyšším nestvůrám.

2. Beru rangera, protože 4. úroveň, létá a lze ho verbovat celkem často.

3. Jdu do věže a beru Guardiana nebo Warlocka, protože se do věže moc často nedostanu. Do swampu je pravděpodobnější, že se dostanu někdy později. Do věže mi to moc často nevychází.

4. Primárně jdu do třetího kyklopa a pak do behemonta. Jde o to, že s legií, která má tři kyklopy pokud vstoupím na jungle, tak mohu brát behemonta a pokud jungle nevyjde nebo se k ní musím dostat, tak přes brush a to už beru gorgony a odpojuji případně nejslabší potvory, abych mohl verbovat behemonty a potom serpenty.

Přidávám jeden svůj dotaz.

Co děláte v situaci, kdy čekáte s nějakou legií, až vám padne nějaké konkrétní číslo příp. skupina čísel, abyste mohli verbovat nestvůry ve vybrané linii? Čekáte nějaký určitý počet kol a když to nepadne, tak se pohnete dál a nebo prostě čekáte až to padne.

Jde mi o to, že jsem v poslední hře potřeboval, aby mi padlo libovolné liché číslo, pomocí něhož bych došel na jungle nebo brush, naverboval třetího trola a pak začal verbovat behemonty příp. gorgony a čekal jsem asi 12. kol a pořád nic - pořád dokola 2,4,6. Každé kolo jsem si říkal, teď už to určitě padne a pořád nic :-). Vzhledem k tomu, že se jednalo o legii, která měla Titána, tak mi přišlo celkem nebezpečné tak dlouho šekat s 2 gargoylama a 2 trolama, protože se ke mě blížili nepřátelské legie. Jak by jste se rozhodovali vy?

8.3.2012 09:25:15

ad cekani
zalezi na tom kde. pokud jsem na nejake krizovatce, ze ktere dojdu na kyzeny druh pole pri nekolika cislech, tak si dva tri kola pockam. jinak spis pohyb
a taky zalezi na tom kdy. pokud mam za prdeli nejakou zabijackou legii nebo jina ceka az pred ni vyskocim, tak bud specham nebo mam i trochu casu

8.3.2012 09:38:33

parxel
(vím, že ses jenom spletl ale máš tam dvakrát trolla místo kyklopa, tak jenom aby to někoho nemátlo)
Jinak na tvém místě bych čekal taky. Pravděpodobnost 50% je v Titanovi často to nejvyšší, čeho dosáhneš. Takže, to že mi to tolikrát nepadne bych neočekával. Jsem rád, že se takto lišíme v názorech. Já třeba často preferuji trolly a lvíky před rangery. Prostě ranger je poslední vývojovej stupeň a ještě navíc nic moc silnej. Wyvernu/gryfa považuji za potvoru s mnohem větším potenciálem než guardiana. 2*12 není o toli víc než 3*7 a zase guardian je slepá ulička. obecně se snažím verbovat do svých legií hodně lvů a hodně trollů abych zvýšil šance na hydry(ty jsou často reálné) popřípadě na collossy, spíše tedy draky a gianty.

A další dotaz. Teď se mi například stalo. Titan, guardian, warlock a tři lvíci. Mám možnost vzít rangera, ale raději jsem nevzal nic a čekám dál na gryfa. Berete za každou cenu potvoru? Nebo když máte možnost něco vzít, ale máte vidinu toho, že byste mohli počkat na něco lepšího, tak neberete nic?

8.3.2012 09:39:04

Elenistar
Toho Kyklopa si s Trolem pletu pořádv i při hře je pořád zaměňuji. :-)

8.3.2012 09:42:21

parxel
Jj, jak ten kyklop má dvě oči, tak to lidi plete. :)

8.3.2012 09:46:39

to Elenistar
mno. pokud mi nekdo dycha na zada tak vezmu potvoru. a dvojpotvororva (po rozdeleni v pristim kole) legie se taky hodi - tam uz pak je otazka jak delit

8.3.2012 09:49:00

ndru
občas raději někam uteču, než abych bral něco, jenom proto, že bych něco bral. (otázku dělení bych nechal jako samostatné téma)

8.3.2012 09:50:44

Elenistar
Zpočátku hry verbuji co nejvíc a s rostoucím počtem legií se stávám víc vybíravý. Také samozřejmě záleže o jakou se jedná legii. Pokud v ní bude Titán, tak se snažím legii držet co nejvíc obsazenou a nechávat si volné max. 1 místo buď na přivolání anděla do bitvy nebo na naverbování nějaké silnější potvory.

Jinak já obecně preferuji potvory s nižší úrovní, ale věším bojovým faktorem jako jsou guardiani, serpenti a podobná havěť. Nějak mi kostky zatím víc vychází v jejich prospěch.

Ještě něco, ale nemůžu si vzpomenout co, tak třeba časem.

8.3.2012 09:50:57

Elenistar
Pekne tema :)

Co se prvotnich otazek tyce, jsem na tom stejne jako ty.

Ad Titan, Guardian, Warlock a 3 Lvi: Rangera si k Titanovi beru nerad, leda, ze bych ho pak odsplitoval do samostatne legie a mnozil je. Krome warlocka mi tyhle slepe slabsi linie u Titana vadi (hydra uz je jine kafe). Takze za me bych sel do griffona.

9.3.2012 07:38:50

Vybíráme z Bazaru

Etherfields: Kittenburg expanze
Etherfields: Kittenburg expanze
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 12 dnů

Offcanvas