nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Tipni si! Na cesty - Ohrožená planeta

Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: vzdělávací
Čeština: undefined
Vydavatelé: neuvedeno
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

 

Tak kolik sis tipnul? 80%... Já 75%. A kolik, že to vlastně je? V odpovědi je, že odpad třídí 73% obyvatel ČR. No doprčič, já jsem to přestřelil a ještě jsem tipoval sebe jako správně hádajícího. Měl jsem ti víc věřit a vsadit si na tebe. No, tos' možná měl... cha!

Hra Tipni si! Na cesty - Ohrožená planeta není žádná klasická vědomostní hra. Nejde v ní o to, kolik toho víte, ale spíš o to, jak moc dobře si dokážete tipnout správnou odpověď. Je to hra tipovací, kde nehrají prim vědomosti, ale dobrý odhad!

Čeká Vás přesné tipování odpovědí na zapeklité otázky, sázení na odpovědi soupeřů a získávání hromady bodů.

Příprava hry:

Každý hráč si obstará tužku nebo propisku a následně si vezme jeden papír z bodovacího bločku. poté se balíček karet s otázkami položí tak, aby na něj každý dosáhl.

Průběh hry:

Začíná nejmladší hráč a dále se pokračuje po směru hodinových ručiček, přičemž se hraje na kola. Každé kolo se skládá ze 4 kroků:

  1. Výběr otázky: jste-li na tahu, vezměte si kartu s otázkami a vyberte si jednu ze tří otázek na kartě. Tu přečtěte, aby ji všichni slyšeli. Pozor! Kartu neotáčejte - v tuto chvíli si nesmíte přečíst odpověď - tipujete totiž spolu s ostatními hráči!
  2. Zápis odpovědi: poté, co je přečtena otázka, každý hráč skrytě zaznamená svůj tip do bodovací tabulky (tip je vždy číslo).
  3. Sázky na tipy: poté, co všichni hráči zapsali svůj tip, se tipy zveřejní. V tuto chvíli si hráči ještě vsadí, čí tip je podle nich nejlepší. Svůj odhad znovu skrytě zapíší do bodovací tabulky.
  4. Přečtení odpovědi a vyhodnocení: teprve po zapsání tipu i sázky se karta s otázkou otočí a přečte se odpověď. Hráč, jehož tip byl nejblíže správné odpovědi, získá 2 body. Pokud má více hráčů stejný nejbližší tip, oba hráči dostanou 2 body. Dále každý hráč, který si správně tipnul na nejlepšího tipujícího (nebo tipující) dostává 1 bod. Body se opět zapíší do bodovací tabulky. Tím končí kolo a předá se iniciativa dalšímu hráči. Proces se pak opakuje.

Konec hry:

Partie série Tipni si! Na cesty trvá 8 kol. Po skončení 8. kola se sečtou všechny body. Hráč, který získal nejvíce bodů, vyhrává. Při shodě bodů vítězí ten hráč, který nasbíral více bodů za nejpřesnější tipy. Pokud i tak rovnost přetrvává, výherci jsou všichni, kterých se tato rovnost týká.

Doplňující informace:

a) Série Tipni si! Na cesty je samostatně hratelné rozšíření kombinovatelné s jinými hrami z rodiny Tipni si!. Jednoduše stačí přidat otázky z Tipni si! Na cesty k ostatním balíčkům otázek z dané hry. Ve svém tahu pak jednoduše stačí použít otázky z přidaného rozšíření místo základních okruhů otázek dané hry. Jinak se pravidla hry nemění.

b) Partie série Tipni si! Na cesty dle pravidel sice trvá 8 kol, ale záznamová bodovací tabulka je vytištěná na kol 10. Je tedy pouze na Vás, zda se budete držet pravidel nebo využijete plný potenciál bodovací tabulky.

Autor: KubusBrutus