Malé velké zombie

xxxxxxxooo hodnoceno 96x (Seznam vlastníků)

Malé velké zombie - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Zombie
Herní kategorie: kooperativní, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Gamelyn Games
Autoři: Scott Almes
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Takže hru už má pár lidí z KS,tak pokud hráli jak se jim líbí ?

P.S. Zajímavý názor má po přečtení pravidel MalcolmReynolds,napsal to na titulku k oznámení o hře .

https://www.zatrolene-hry.cz/clanek/rexhry-blizici-se-novinky-5026/
11.9.2018 16:53:03

Zatím celkem zklamání
Přečetl jsem pravidla, dále komentáře na BGG a kouknul na dvě videa, kde jedno bylo sólo a druhé bylo kooperativní, což je vlastně totéž (viz pravidla - sólo varianta má stejná pravidla jako kooperativní, jen hraje jeden hráč za dva charaktery) obojí bez hráče ovládajícího zombie. A souhlasím s některými názory na BGG (viz můj druhý komentář u novinek), že takhle je ta hra moc lehká. Věřím, že kdyby někdo ovládal zombie, měla by ta hra asi větší šťávu, ale po přečtení pravidel si neumím představit, že by třeba mě osobně hra za zombie hráče bavila. Na to tam má podle mě strašně málo možností, co dělat.

EDIT: Celá hra na mě zatím působí dojmem, že Gamelyn Games ve své sérii Tiny Epic her prostě vzali další neprofláknutější téma deskovek, které zatím překvapivě ještě nepoužili, narvali do toho ITEMeeples, protože s nimi měli v Tiny Epic Quest velký úspěch, přidali pět způsobů, jak hru hrát (které se ale od sebe liší jen minimálně) a nakonec na to nabalili hru. A jelikož v tom jsou roztomilí prckové s motorovkou a brokovnicí a jsou v tom zombíci, tak se ta hra bude dobře prodávat, ať už je dobrá nebo ne. A to je podle mě škoda, protože nevím jak ostatní Malé velké hry, ale Galaxie i Dobrodružství jsou opravdu skvělé velké hry v malé krabičce a za malé peníze.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

11.9.2018 17:23:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Epic mechs
A uz chystaju dalsie Epic Mechs 13.9 na ks :) dojná kráva..


Mia san mia...

11.9.2018 18:16:34 | Upraveno autorem (porovnej)

OT - ITEMeeples
A to mi na Gamelyn Games začíná vadit. Nejdřív přišli s geniálním nápadem udělat velkou hry v malé krabičce. Kvality některých jejich počinů byly přinejlepším diskutabilní, ale pak se jim povedlo stvořit klenot v podobě Malých velkých galaxií. Spolu s rozšířením se jedná o komplexní plnohodnotnou hru ve dvou malých krabičkách. Jenže v Malých velkých dobrodružstvích se jim podařilo narazit na "zlatou žílu" v podobě ITEMeeplů. A obávám se, že v dalších hrách se teď snadno může stát, že se budou víc soustředit na to, aby pro ty malé hajzlíky udělali co nejvíc vychytávek a samotná hra ustoupí do pozadí.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

11.9.2018 19:20:23

asi máš 100per. pravdu...
..lebo, ked si kuknes nový projekt je presne taky ako pises! Ved si pozri, kazdy mech sa da rozlozit a do neho posadis meeplika a das mu do ruky opat zbraň, tak ako pišes tak sa to uberá, ako vravím, asi im zachutilo :(


Mia san mia...

11.9.2018 19:30:16

OT - Tiny Epic Mechs
Tak nemůžeme jim vyčítat, že se z toho snaží vytřískat co nejvíc. Složenky se sami nezaplatí a já bych to na jejich místě udělal taky. Mně spíš štve, že se najdou stovky a tisíce lidí, kteří jim zaplatí hru během prvních pár minut, aniž by vůbec tušili, jak se vlastně hraje. Hlavně že v tom budou ITEMeeples, kteří se dají vložit do robotů.

A tvůrci, kteří se snaží vytvořit originální a zajímavou hru, mají často problém nasbírat pár tisíc na to, aby jí vůbec mohli vydat (např. Envyra). Ale dost bylo OT, přenechávám tuto diskuzi hráčům hry Tiny Epic Zombies a jejich názorům na ní.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

11.9.2018 19:46:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak já radši počkám
Vzhledem k tomu, že všechny Tiny Epic byly zdánlivě přijímány celkem pozitivně, a má jediná zkušenost byla s Galaxiemi, byl jsem připraven po Zombies skočit bez otázek.

Thank you, Captain Tight Pants. Rozhodně si najdu reakce a ještě si to dobře rozmyslím.

12.9.2018 08:04:30

Wee Free Gamer
Po výborných zkušenostech s Galaxiemi a Dobrodružstvími jsem si byl na 100% jistý, že tuhle hru musím mít. Pak jsem se kouknul na stránku hry na Kickstarteru a zaváhal jsem. Tohle totiž vypadá jako přesně ten typ kampaně, který nesnáším. Takové, kde nejprve nabídnou spoustu fotek figurek a pak teprve řeší i samotnou hru. V tu chvíli jsem začal pochybovat. Pak jsem si přečetl pravidla a pochybnosti narostly a po shlédnutí kooperativního gameplaye už vím, že tuhle hru vynechám.

Ale tím od ní nechci odrazovat nikoho dalšího. Názor si musí každý udělat sám. Ono se totiž taky musí vzít v úvahu, že cena i velikost hry budou více než příznivé, takže i kdyby byla hratelnost slabší, dá se to překousnout líp než u hry, která stojí 3000 a na její uskladnění je potřeba extra garáž.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

12.9.2018 08:19:59 | Upraveno autorem (porovnej)

kolik lidi, tolik chuti
Ja patril k tem, co si to koupili bez premysleni. Tiny epic... mam rad, zombie tematiku mam rad, tak jsem do toho sel po hlave. Pak jsem si precetl tuhle diskusi a trochu me zamrazilo.

Doma jsem si nedockave zahral dvakrat solo mod a musim rict, ze nastesti jsem se fakt dobre bavil. Vlastne vic nez u malych velkych dobrodruzstvi. Hodne se mi libi variabilita - nahodny plan, schopnost hlavniho zombika, spousta postav na vyber a ruzne kombinace scenarovych ukolu. To mi treba u Dobrodruzstvi chybelo.

Je fakt, ze v solomodu je to docela jednoduchy (zombici te malokdy zabiji, casteji se muze stat, ze nestihnes splnit scenar). Ale se zombie hracem uz by to mohlo mit grady. Nemyslim si, ze by tato role byla tak nudna, jak se muze zdat. Je to hodne o odhadu, kam ten hrac zamiri.

Takze ja koupe nelituju. Top Tiny epic hra jsou pro me galaxie, ale za me lepsi nez Dobrodruzstvi. Kralovstvi uz mam strasne ohrany, tady se mi to podle me jen tak nestane.

21.11.2018 21:25:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Dojmy
Odehráno cca 6 - 8 her na dvou sezeních.

Hra je v kooperativním módu opravdu hodně jednoduchá. Hráno ve třech i ve čtyřech. Člověk se musí opravdu hodně snažit a ještě k tomu mít velkou smůlu, aby prohrál.

Oproti galaxiím a dobrodružstvím je hra opravdu herně slabší a jak je psáno v dalších komentářích, čím víc plastu, tím víc adidas.

Na druhou stranu je v malé krabici opravdu hodně obsahu, od scénářů, přes postavy po možnosti stavění mapy.

+ Produkce a plast (oblékání pořád baví), karty a krabice něco snesou
+ Scénáře, ačkoliv jsou ve balení v podstatě "jen" tři archetypy: nasbírej X, dojdi pro token a odnes do domečku, odhal tokeny ve správném pořadí - jsou docela zábavné
- znovuhratelnost - po třetím zahrání je to prostě pořád to samé. Osobně si myslím, že mezi variantou kooperace a soupeření vlastně není ani moc rozdíl, pořád se plní podobné úkoly a zabíjí tuny zombií, které jsou až směšně slaboučké
- obtížnost

Suma sumárum: nahlížel bych na hru jako na cestovní chudou variantu Zimy mrtvých, kterou zahraje člověk do hodiny, ale spíš s lidmi, kteří nemají nahráno a u delšího sezení nevydrží.

21.11.2018 21:43:30 | Upraveno autorem (porovnej)

První hra
Zahráli jsme dneska první hru zombie vs. 4 hráči. Přiznám se, že jsme hráli špatně akce, takže přeživší to měli vlastně nehratelné.
Každopádně mi přijdou pravidla ohledně balíčků karet celkem blbě sepsaná. Co se dělá s kartami z balíčku prohledávání je sepsáno asi na 3 místech, balíček zásob není pro jistotu vysvětlen vůbec (a nebo jsem ty pravidla četl fakt blbě).
Bez zkušeností s dalšími Tiny Epic hrami mi to přišlo jako velmi zábavná výplňovka. Item Meeplové jsou super.

21.11.2018 22:16:00

je to fakt
tak "nedobrý" jak to popisuje vetšina videorecenzí ?
není alespon jeden z tech módu rozumě použitelnej ?

12.3.2019 08:00:50

Je to dobrý :)
My máme za sebou 3 hry v kooperativním módu ve dvou proti AI a baví nás to. Podle mě tenhle mód bude dobrý i ve více lidech, ale ozkoušeno to nemám. Spolupracujeme u toho, domlouváme se, kdo kam půjde, střílíme zombíky, sbíráme předměty - je to zábava :). Cíle úkolů jsme vždycky těsně buď stihli splnit nebo těsně nestihli splnit. A tak to má být.

Dokážu si představit, že hrát za zombie hráče je vážně nuda, jak popisují všechny recenze - ten by toho skutečně neměl moc na práci - ale pokud místo zombie hráče je AI (stejně jako u spousty jiných her), tak je to fajn hra.

Otázka je, jak to bude se znovuhratelností - kombinací cílů a rozložení místností jsou určitě mraky, ale ne každého baví plnit podobné cíle na podobném plánu stále dokola. Ale to je podle mě problém u většiny kooperaček a záleží hlavně na nastavení hráčů.

12.3.2019 11:31:34

a snese
to nejake srovnani se zombicidou ? čisto herne myslím.

13.3.2019 08:38:03

Kooperace
Uvažuji o této hře pouze pro kooperativní hraní. Je to dobrý? Jaká je obtížnost a znovuhratelnost? Hraje to vůbec ještě někdo?

Díky

21.3.2020 15:03:20

Vybíráme z Bazaru

Lords of Waterdeep + Scoundrels of Skullport
Lords of Waterdeep + Scoundrels of Skullport
Akt. cena: 1800 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas