Tiny Epic Pirates

xxxxxxxxoo hodnoceno 17x (Seznam vlastníků)

Tiny Epic Pirates - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Piráti
Herní kategorie: dopravní
Čeština: undefined
Vydavatelé: Gamelyn Games
Autoři: Scott Almes
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O hře

Takže tentokrát tu máme rondel jako nosnou mechaniku, což se mi osobně celkem líbí. Zajímavé je, že si každý hráč sestaví rondel náhodně (jedna akce je pro všechny na prvním místě stejná). I typické přeskakování políček na rondelu je řešené pěkně, vlastně si znevýhodníte některé další akce, protože si přeskočená políčka musíte zaskládat figurkami posádky.

Po přečtení pravidel to vypadá tak, že do toho nejspíš půjdu. Bližší poznatky budou, až budu mít náladu sepsat delší pojednání :-)

Hlavní otázka je... Bude česky?
20.5.2020 12:25:22

čeština
už to zjišťuji :) uvidíme.

jinak v upoutávce rovnou hlásí "language independent" takže za mne ok

21.5.2020 08:34:25

Česky
Zatím nevíme, nehráli jsme to, kluci toho teď chrlí moc a nejsou úplně schopní posílat nám včas prototypy jako dřív. A bez toho, abychom to ozkoušeli, do her nechodíme ;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

22.5.2020 10:56:56

f0x

Mecenáš trolíků

Po zhruba roce, zeptám se, vejdou se Piráti do edičního plánu REXher? :)

15.4.2021 17:14:51

Joe

Mňa by to tiež zaujímalo!
---------------
Prekladateľ Joe

21.4.2021 10:22:30

Taky se připojuju. Piráti jsou Tiny Epic, co mě po delší době opět zaujala.

21.4.2021 14:59:36

f0x

Mecenáš trolíků

Zeptám se přímo @aneken: Malé velké galaxie se dočkají dotisku a co Malí velcí piráti, nechcete je přeložit a vydat? 

16.6.2021 13:28:41

@f0x a @aneken - po přečtení příspěvku u Galaxií (cituji “DPC bude asi 549 Kč (dle dopravy)” ) jsem chtěl položit naprosto stejnou otázku. To je cena naprosto v pohodě. IMHO i těch 700 by se v klidu zvládlo.

16.6.2021 17:08:11

No cenu nám zatím změnili jen u Galaxií. No a těch 700 vysvětluju všude pořád dokola - MVG jsme i při ceně 500 prodávali nějak přes dva roky ten tisk, ona ta série zas takový prodejní trhák není a galaxie vydáváme kvůli hráčům, stejně to zas chvíli potrvá, než se to prodá, jakkoli to při pohledu na bazar může vypadat jinak. Co se týče dalších dílů, tak to zatím není kam přidat, děláme toho letos hrozně moc a jsme na hraně toho, co se dá stíhat… ;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

22.6.2021 08:25:21

 Dnes jsem si to konečně podruhé zahrál. Po první hře, ve dvou, jsem byl rozpačitý, ve čtyřech je to výborné a jazykově jsou závislá pouze pravidla. Kdyby byl zájem, asi je dokážu přeložit, ale nebvím, jak je to vlastně k sehnání, mám to přes KS a maximální spokojenost.

29.7.2021 11:10:55

@Alnagon - díky za report, tak se nechám překvapit. Když to vydají REXíci, rád je podpořím. A když ne, tak to vzhledem k jazykové nezávislosti komponent koupím na planetě v originálu ;-)

29.7.2021 14:19:40

Ahoj. Taky pokukuju po této hře. V poslední době se ze mně stal fanda série Tiny epic, byť zatím mám pouze dvě hry a to Galaxie s rozšířením a Dobrodružství. Obě mně nadchly, těžko říct, která z těch dvou je lepší. Pokukuju po Královstvích, tam jsou trošku rozpačité recenze, tak nevím a těším se na Dungeons, které si asi nenechám ujít, i pokud by nevyšly v češtině. Byla by to ale škoda. Rád bych měl právě Piráty a špatní prý nejsou ani Vikingové. Na této sérii oceňuji většinou velmi pěkné zpracování, grafiku, to, že je z toho opravdu cítit to téma, ten příběh. Super je i to, že každá hra ze série má jiný herní mechanismus a některé hry jsou docela komplexní, přitom pravidla zůstávají jednoduché. Petr.

31.7.2022 07:52:47

Ahoj. Tak piráty mám doma a odehráli jsme zatím tři hry, všechny ve dvou. Takže nemůžu říct, jak to funguje ve třech nebo 4 hráčích. Myslím ale, že hra ještě rozkvete. I v těch dvou je to ale dobrá hra, sice malinko slabší než třeba Malé velké galaxie nebo Malá velká dobrodružství. Silné téma, krásně zpracovaná, trocha strategie. Pěkná je mechanika rondelu=kormidla, které se skládá náhodně a mění tak pořadí akcí. Za vynechání akce se platí miplíkem, ten pak může jinde chybět. Hra je jazykově nezávislá, takže není důvod čekat na českou lokalizaci, stejně asi nebude. Za mě dobrá hra, dá se i dětmi od nějakých 10 - 12 let. S mladšími jsem nehrál, nevím. Petr.

10.9.2022 20:42:29

Vybíráme z Bazaru

ISS Vanguard Deadly Frontier campaign EN
ISS Vanguard Deadly Frontier campaign EN
Akt. cena: 2290 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas