Tinner's Trail

xxxxxxxxoo hodnoceno 4x (Seznam vlastníků)

Tinner's Trail - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Novověk
Herní kategorie: strategická, ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: Alley Cat Games
Autoři: Martin Wallace
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Odlišnost verzí

Liší se v něčem podstatném tato verze od původní? A je to k lepšímu nebo horšímu? Děkuji.

29.6.2022 14:01:06 | Upraveno autorem (porovnej)

V rulebooku k druhej edícii boli tie zmeny celkom pekne zosumarizované.

Ak nerátam podstatný grafický update, vďaka ktorému konečne tá hra nevyzerá ako ranný prototyp niekedy z 90. rokov, tak došlo aj k určitým herným zmenám:

  • asi najväčšou je úprava počtu hráčov - namiesto 3-4 je to teraz 1-5, s čím súvisí aj mierna úprava ekonomiky hry (napr. investičné hodnoty)
    - pri hre 2 hráčov došlo aj k miernej úprave pravidiel, aby tá hlavná bidding mechanika dávala väčší zmysel pri tak malom počte hráčov, a na jej základe bol potom vytvorený aj sólo mód
  • namiesto fixných bonusov pre bane na niektorých územiach sa používa systém survey kariet
  • hra teraz obsahuje aj dve voliteľné mini-rozšírenia - Arzén, a Emigranti

Z novej verzie som odohral zatiaľ len 2 partie na BGA, ale myslím si, že tie zmeny boli určite k lepšiemu (aj keď tie survey karty sú jemne diskutabilné, a treba si na ne chvíľu zvykať).

Hra je to každopádne pomerne fajn, hoci zrejme nebude až tak moc sedieť hráčom, ktorý nemajú radi bidding mechaniky, ktoré sú tu dosť podstatné.

Zároveň to ale určite nie je najlepšia ekonomická eurovka, ktorú som tento rok skúšal, ani najlepšia hra od Martina Wallaca.

30.6.2022 13:10:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Arcadia Quest inferno doplňky ke hře
Arcadia Quest inferno doplňky ke hře
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas