Timeline: Vynálezy

xxxxxxxxoo hodnoceno 233x (Seznam vlastníků)

Timeline: Vynálezy - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, vzdělávací
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Asmodée Editions
REXhry
Autoři: Frédéric Henry
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O čem že to je?

Něco málo vím z popisu a diskuzí, ale pořád mi nějak uniká systém hry. Vím, že kartičky se kladou na časovou osu, ale když se podívám do galerie, tak mi přijde, že hráči letopočet vidí, takže nemůže být přeci těžké jej umístit správně na časovou osu. Možná je to ale tím, že jsem neviděl časovou osu, ani nevím jak vypadá rub karet - je docela možné, že něco vidím já, ale něco jiného pak spoluhráči. Mohu někoho požádat o stručný popis, nebo odkaz na pravidla? Díky.
16.6.2011 10:33:56

deskovec
karty jsou oboustranné. a na jedné straně je vidět i ten letopočet. A na druhé ne. Hráči mají u sebe kartičky poskládané tak, aby viděli jen ty strany bez letopočtu. A pak ji otočí, jako kontrolu. pokud se trefil, kartičku tam nechá, když ne, dá ji pryč ze hry a vezme si novou. Ale nesmí se pochopitelně koukat na letopočet.

16.6.2011 10:36:19

rbx

Deskovec
karticky maji ten letopocet na rubu, takze u karticek, ktere hrac umistuje, muze pouze hadat, protoze jsou otocene licem k nemu. Casova osa je jiz s letopoctem a on tam pokusne umisti svoji karticku, pote ji otoci, aby zjistil podle letopoctu, zdali se trefil a pokud ano, zacleni ji docasove osy. Pokud ne, tak ji odhodi a lizne si novou. Cilem je, umistit vsechny sve karty do casove osy, tedy zbavit se jich.

16.6.2011 10:36:26

mé hodnocení
+ jednoduchá (během 5 minut vysvětlíte pravidla)
+ rychlá (hra trvá cca 15 minut)
+ člověk se něco naučí
+ pěkná grafika a nádherná krabička
+ hodně hraná

- mohlo by být více karet, člověk se poměrně rychle naučí
- cena hry
- některá data mám pocit, že si autoři vycucali z prstu, hledali jsme na internetu i v encyklopediích a u některých vynálezů se nedobrali ani zdaleka se stejného roku jako na kartičkách (např. kartáček na zuby).
- mohlo by tam být i něco z české historie (asi si nadělám další karty :)
- u některých karet není jasné o jaký vynález se přesně jedná (např cihly, jedná se o pálené nebo nepálené, podle letopočtu až zjistíte, že asi nepálené)

13.8.2011 23:57:51 | Upraveno autorem (porovnej)

lamkal
No, bohuzel, ta nadherna krabicka, kterou tu zminujes, tu hru dost prodrazuje. Kdyby byla papirova, tak by se ta cena zvladnout dala... Co se tyce ceske historie, muzu ti rict, ze nemohlo, protoze to technicky neni mozne, tiskne se to v mnoha jazykovych mutacich najednou... Ale pokud nam vyjdou slusne Vanoce, zvazujem pripadne udelat nejake ceske minirozsireni... To ale dost odvisi od prodeje Vynalezu a chystanych Objevu...

14.8.2011 18:18:30

Aneken
České rozšíření by nebylo vůbec špatné, snad to vyjde. Pokud dostanem peníze navíc, tak vám trochu s financema pomůžu ;-) Objevy určitě beru :-)

14.8.2011 19:34:29

Vybíráme z Bazaru

Black Rose Wars Rebirth Core Box Kickstarter EN
Black Rose Wars Rebirth Core Box Kickstarter EN
Akt. cena: 2690 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas