nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Time of Legends: Joan of Arc

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, válečná
Čeština: undefined
Vydavatelé: Mythic Games
Autoři: Pascal Bernard
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

miniatury

Zajímalo by mě, jak používáte miniatury z reliquiary boxu.
Jestli máte na podstavcích třeba 3 stejné peasanty ze základu a pak zvlášť 3 angry peasanty na jiném podstavci, nebo to prostě sesypete do jedné krabičky/pytlíku.
Spousta jednotek má totiž v reliquiary alternativní modely nazvané jinak, které se vyskytnou ve scénářích všeho všudy jednou nebo dvakrát, tak mi přijde zajímavější smíchat různé typy např. halapartníků na jeden podstavec, než to držet zvlášť.

9.10.2019 11:09:50

vyřešeno

Dělal jsem teď inventuru všech modelů a jejich počtů a kombinací ve scénářích a došel k názoru, že rozdílné sculpty miniatur lze úplně bez obav smíchat a přilepit. Scénář, kde by se vyskytovaly odlišné varianty u jednoho hráče je jen jeden, v Battle modu taky není moc pravděpodobné si brát rozdílné variace téhož.

Vítězí nenáročnost na barvení a to, že na stole líp vypadá mít to smíchané.

Jediné, co držím odděleně, jsou Sergeant-at-arms a jejich Heavy varianta, jinak všichni peasanti, halberdýři a pikenýři půjdou smíchat.


0 | 17.10.2019 14:10:13

příklad

tady příklad jednotek, které se liší kartou, ale jinak imho můžou být přilepené nakombinovaně na stejném podstavci a ušetřit barvení

Halberdiers: Voulgiers, Almogavars, Guisarmiers
Pikemens: Scotish, Provincial Militia, Flemish
Peasants: Peasant, Peasant Militia, Angry Peasants

0 | 9.10.2019 12:54:24

miniatury

Neptal jsem se na lepení, ale na kombinace miniatur stejného druhu mezi s sebou, například angry peasant a peasant nebo tři různé modely lučistníků. Líp to vypadá když jsou modely namixované, odlišit se to dá kartou a navíc odpadne nutnost mít po ruce pět typů od každé jednotky, když ve scénáři naráz použiju max jednu.

A ptám se spíš kvůli barvení, protože co jsem zatím počítal, tak pro všechny scénáře v core boxu stačí nabarvit jen cca 60% dodaných miniatur a zbytek ani nemusí opustit krabici. Teda za předpokladu, že nebudu odlišovat mezi peasantem s vidlema a peasantem s klackem, když mi k tomu stačí karta.

Lepím to tam žvejkama na zeď (co se jima přidělávají plakáty) a drží to pěkně.

0 | 9.10.2019 12:39:38

Miniatury

Byla a stále je o tom diskuze v rámci aktuální kampaně. Řada hráčů preferuje pro rychlejší setup fixní přilepení stejných skupin.

Řada hráčů používá jen nějaký nepevný fixátor, který drží miniatury proti popadání, ale dají se vyměnit - to nevím přesně, co je za lepidlo

LEO osobně říká, že miniatury nechce fixně kotvit, protože si rád tvoří různorodé skupiny / třeba halapartna - meč a využívá v boji tak více dynamiku jednotlivých schopností skupin.

Já osobně (pokud se rozhodnu jít do ALL-IN) mám v plánu několik jednotek nalepit jako fixní skupiny pro rychlí setup a třeba polovinu si nechám volně, aby mě fixní skupiny v budoucnu neomezovali.
Přeci jen Scénář je fajn zpestření, ale těším se především na volné bitvy.

0 | 9.10.2019 11:57:07

Vybíráme z aukcí

Scythe CZ (vč. 4 promo balíčků)
Scythe CZ (vč. 4 promo balíčků)
Akt. cena: 2300 Kč
Končí za: 9 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>