Time of Legends: Joan of Arc

xxxxxxxxxo hodnoceno 11x (Seznam vlastníků)

Time of Legends: Joan of Arc - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, válečná
Čeština: undefined
Vydavatelé: Mythic Games
Autoři: Pascal Bernard
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Komponenty

Chtěl bych s ezeptat všech vlastník ALL-IN verze, zda při hraní našli nějaký nedostatek komponentů?

Především těch doplňkových jako stropy, kameny atd z Village packu, nebo podstavce na figurky? Prostě cokoliv, co by bylo dobré vzít navíc k ALL-IN v nastávající KS kampani
24.9.2019 13:32:47

Komponenty
Já pociťuju naprosté zavalení komponenty.. ;-)

24.9.2019 14:57:53

Komponenty
Vsechno je top kvalita, na tu velikost pajdulaku super detaily. Na cem bych nesetril jsou kostky (klidne dve sady navic) a ty podstavce. Minimalne to planuju poridit pro tu 1.5 kampan

24.9.2019 15:27:30

Komponenty
Podstavce jsme čekal, že někdo řekne, ale zbytečně bych je nekupoval, kdyby to nebylo potřeba. Proto se raději ptám.

Kostky jsou také dobrý tip....každá ta barva slouží pro něco jiného?

24.9.2019 19:15:45

@Korenar
Kdyz delas vetsi utok, tak vetsinou neni dost kostek dane barvy a musis si to bud pamatovat nebo zapsat, takze par kostek navic je fajn. Kazda kostka ma jine rozlozeni symbolu a mas vzdycky dane cim hazet.
A ohledne podstavcu, v zakladu jich neni dost pro vsechny figurky, hlavne ty exkluzivky a stretchgoaly, takze pokud to chces pevne ukotvit na bejzky, tak budes pottebovat ten addon. V expanzich jsou bejzky pro vsechny obsazene figurky

24.9.2019 20:21:53

Komponenty & Krabice
Chtěl bych se zeptat, kolik je v krabicích "vzduchu", nebo jestli jsou opravdu napěchované po okraj komponentami. Protože to množství krabic mě opravdu děsí a dost hraje roli v tom, jestli si hru pořizovat.
Mythic psal o tom, že v nové kampani bude nějaký storage box na všechny karty, žetony, kostky... Ale to samo o sobě znamená, že máme o další velkou krabici navíc... Píší tam něco, že sondují, jestli by nešlo udělat nějaký úložný systém i pro miniatury. Kdyby se jim to podařilo, bylo by to fajn. Ta hromada vysoká jak Leo je prostě moc...

25.9.2019 08:31:47

...
Vzduchu je tam poměrně dost. Z velké části jsou to figurky v plastových insertech. Nějaké místo určitě bude možné ušetřit, ale jak moc, to je otázka. Zvlášť pokud bys figurky barvil, tak je nebudeš chtít sesypat do jednoho pytlíku. Zkus se podívat na nějaká unboxing videa.

25.9.2019 08:43:10

Míra napěchovanosti
V bednách co mám já je místo využito úplně do těsta. Když vyloupané kartonové komponenty nějak hezky neuklidis a rovnoměrně nerozlozis, tak je celkem problém tam zbytek nacpat.
Hlavní problém je v tom, že ve velkém krabici je vždy ještě vše v malých krabičkách. A až v těch je nějaký vzduch
Pokud by jsi chtěl tedy ušetřit místo můžeš vše sesypat na hromadu, ale s tím jak jsou některé věci křehké to dělat nechceš.

25.9.2019 08:46:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Místo
Já bych řekl, že to množství krabic se dá celkem dost zredukovat (možná i o polovinu nebo víc) nějakým promyšleným insertem. Kartonu samotného tam v podstatě až tak moc není, Karty i v obalech zabírají taky relativně málo místa, ale problém je plast. Krabičky s figurkama uloženýma v těch plastových "insertech" jsou prostorově dost náročný.

Nemluvě o utrpení to při setupu nastrkat do podstavců, ve kterých to absolutně nedrží a i manipulace s jednotkou při hře je tak dost složitá. Pokud je v oblasti hodně jednotek, tak jeden neopatrný pohyb může napáchat hodně škody. Takže za mě je nějaká fixace na podstavce nutnost (určitě doporučuju addon s podstavci), s tím pak souvisí i pořešení skladování jednotek na podstavcích... Osobně čekám, s čím přijdou Mythic, případně Feldher, kterej taky na insertu pracuje. Jinak si insert pořeším samovýrobou a věřím, že to ušetří hromadu místa a času při setupu.

Mám plunder addon, kde jsou mimo jiné podstavce a kostky (jestli si to dobře pamatuju), ale kostky asi ještě v nové kampani přikoupím. Ve větších bitvách jich je fakt potřeba hodně. Další problém jsou pak barevné kroužky, kterých taky není moc (bez Legendary Battles může nastat problém). Ve dvou asi stačí ten základ, ale pokud bude hrát víc hráčů, tak to fakt nemusí stačit. Často jsme museli používat dvě barvy na hráče...

25.9.2019 09:19:51

Mno
Krabice jsou plne, ale jak psali kolegove, hodne mista zabiraji krabicky s insertama. Krabice na komponenty bude a jestli to bude ve stylu Mythic Battles, tak to bude obri krabice na vsechny karty a komponent vyjma miniatur. Tim padem by se mohlo uvolnit misto v ostatnich krabicich a mohli by prodavat nejaky penovy insert na figurky na podstavcich, coz by se mohlo krasne vejit do puvodnich krabic. Nemam to namerene, ale do neceho takoveho by se ty figurky na podstavcich mohly vejit:

https://www.feldherr.net/fs035i048bo-35-mm-1-4-inches-full-size-figure-foam-tray-with-48-quadratic-slots/a-57469

Kazdopadne, ta hra zabira mega moc mista!

25.9.2019 09:43:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Krabice
Krabice rozhodně plné nejsou, pokud si člověk větší figurky někde vystaví, třeba draka, že, dá se to dost seskládat dohromady. Mně po první vlně zbyly 2 velký prázdný krabice..

25.9.2019 10:22:07

Ok
Za predpokladu, ze mate vystavku na figurky, nevadi, ze pulku figurek budete mit jinde a kdyz budete chtit hru nekam prevezt, tak je povezete bez obalu, tak ano, krabice jsou poloprazdne a mozna jedna nebo dve zbudou prazdne

25.9.2019 10:43:00

Podstavce
No ale v ALL-IN už je zahrnutý jeden set kostek navíc a jeden set podstavců navíc....proto se ptám, zda je právě potřeba koupit ještě další. Vidím, že kostky asi ano, ale ty podstavce bych si chtěl ujasnit.

Protože ALL-IN znamená plný pledge + Legendary add-on bundle, kde je součástí "plender", což je sada kostek, dice towe, podstavce a vlajky

25.9.2019 10:50:41

Podstavce
Nekontroloval jsem to, ale podstavců v Plunderu mělo být tolik, aby to pokrylo všechny figurky, ke kterým podstavce nebyly (SG). Nemělo by tedy být nutné kupovat další.

25.9.2019 11:50:30

Podstavce
Jasne, v all-in to je, tak to pardon. Ale jedny kostky navic k tem navic se stejne hodi :)

25.9.2019 14:03:38

Pepsson
V tom případě je to jasné...ALL-IN + kostky navíc :-) no to teda potěš konto :D

25.9.2019 14:34:03

PLUNDER BANNERS
Jsou dobré při hře PLUNDER BANNERS? To jsou ty vlaječky ,nebo jsou dostačující ty barevné dřevěné kostičky,jakou máte zkušenost .Moc díky.

8.2.2020 20:01:29

Pavel66
Tak vlaječky jsou určitě fajn, tahle ja je hodně o vizuálním efektu.. ;-) Měl jsem o nich pochybnosti, ale jsou dobrý, kostičky určitě nikdy místo nich nepoužiju..

9.2.2020 07:47:17

Vybíráme z Bazaru

Drawn to Adventure
Drawn to Adventure
Akt. cena: 260 Kč
Končí za: 2 hodiny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas