Time of Legends: Joan of Arc

xxxxxxxxxo hodnoceno 11x (Seznam vlastníků)

Time of Legends: Joan of Arc - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, válečná
Čeština: undefined
Vydavatelé: Mythic Games
Autoři: Pascal Bernard
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kickstarter

První kampaň:
https://www.kickstarter.com/projects/1162110258/time-of-legends-joan-of-arc

Kampaň na verzi 1.5:
https://www.kickstarter.com/projects/1162110258/time-of-legends-joan-of-arc-15
11.10.2017 12:42:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Onas
Pracovní verzi pravidel slíbili zveřejnit před koncem kampaně.

26.10.2017 10:42:21

Aillas
Díky

26.10.2017 10:49:48

...
Mne to veľmi pripomína stratégie z PC :) Keď je treba vedieť ktorá jednotka je proti ktorej lepšia a ako získaš výhodu. Sledujem už od začiatku. Momentálne mám Majestic ale asi neodolám Legendary bundlu. Neviem sa dočkať kedy si to zahrám :)

26.10.2017 14:16:51

...
Jsme na tom stejně. Momentálně tam mám přihozeno na Majestic, ale zajímá mě i RPG a Compendium kniha, takže stejně na 99% skončím u Legendary.

26.10.2017 15:22:08

Onas
Trojka je v pohodě :+)) někteří vsadí 12000kč :+)).

26.10.2017 16:30:23

Pravidla
Hehe, ja nerikam, ale to neni muj pripad ;)

Kazdopadne ceho se nejvic bojim je, ze v tom nebude dost hloubky a nedostatek "rozhodovani", coz jsem videl parkrat zmineno.

26.10.2017 16:57:44

Obava
No taky se bojim, aby hraní nebylo takové ploché, bez možnosti pořadně se takticky vydovádět a aby nebylo dopředu moc jednoznačné co a jak hrát.

Pustil jsem si jeden game play ( https://www.youtube.com/watch?v=p5toRnowgXU ) a zas tak mě to nepřesvědčilo. Mám obavu o znovuhratelnost scénářů (ta asi nebude moc velká, ale slibovaná appka a fan scénáře by to řešily).

Co se mi naopak líbí je management aktivačních kostek. Přirovnání k Battle lore mi po shlédnutí videa docela sedí...

Zpracování bude, zdá se úžasné, a možnost využít figurky při jiných hrách se mi taky zamlouvá, ale stále nevím...

26.10.2017 17:53:20

Kubis
Mě právě shlédnutí jednoho Leo Live, kde hrál asi dvě kola nějakého random scénáře přesvědčilo, že to taktickou hloubku má. I v tak malé bitvičce byla spousta možností udělat chybu či naopak vymyslet nečekaný tah. To bude jen lepší a lepší s tím, čím více různých jednotek na plánu bude. A já osobně jsem tu právě kvůli těm bitvám, ne scénářům. Zatím se mi i dost líbí, jak se profilujou jednotlivé jednotky - jasný rozdíl mezi kušiníky a lučištníky apod. Akorát by už mohli ukázat kostky, ať konečně vím, který symbol je kolikrát na jaké kostce (protože jestli mám z něčeho strach, tak je to snadná úmrtnost i třeba obrněnců - ale třeba uvidím, že na té černé kostce jsou 4 štíty, tak mě to uklidní).

26.10.2017 20:21:53

hloubka
Neblbnete a neprivolavejte to, tak jestli chcete hloubku, tak to muzete jit hrat warhammer s milionem kombinaci a vlastnosti figurek, ne ? :-D Ja prave koukam po necem jednoduchem, co muzou hrat i laici deskovkari, neco co nekam vezmu, za pul hodky vysvetlim pravidla a da se bitva (scenare me nezajimaji) kde jak tu bylo receno, bude vse jednoduche ale porad pujde udelat spousty kombinaci... cekam na nejake nestranne preview z essenu, zda se tohle me prani vyplni ci ne.

27.10.2017 06:29:35

hloubka
No tak musime zjistit, jestli je to hra spis pro me nebo spis pro tebe ;). A na ty dojmy z Essenu taky cekam a nikde ani pismenko..

27.10.2017 09:40:00

:)
souhlasím se speedym a také čekám na kostky a hlavně na odtajnění systému tvorby armád, protože to co naznačlili ve mně dvakrát důvěru nevzbudilo, na pravidla bitev velkých armád jim dohlédne externista, a leo řekl že jednotky budou mít nějaké bodové hodnoty a ten seznam bude online a bude se aktualizovat, to mi přijde jakoby hráči dělali betatest, resp. bůhví jestli zrovna ty pravidla někdo teprve nepíše, nemyslím pohyb boje, ale stavby armády+co se týče stavby armády, budou nějaké šablony kdy francouzi budou moci postavit více elitní jízdy a angličané více lučišníků...ono je rozdíl udělat pár rozličných jednotek pro skirmischové scénářové bitvy, kde klidně mohou být i nevyvážené, nebo udělat použitelná pravidla pro bitvy armád..to co ukázali na pár jednotkách ukázalo že ta hra taktický potenciál má, není mi ale jasné jak to bude fungovat při vyšším množství jednotek na dané ploše a s jakým počtem aktivací, aby jednotka těžké jízdy nejezdila po plánu jak všeničící formule a zbytek armády ji nedělal stěnu nebo rytíři nezaparkovali v budově a za nimi nestálo stádo lučišníků..obdobně ty kostky, jsem zvědavý jakou budé mit +1 kostka proti určitému typu jednotky skutečnou váhu
hodně váhám, ta hra vypadá dobře, ale její autor má na geeku hry s hodnocením okolo 6, a přijde mi že se příliš snaží zavděčit všem a není mi jasné jak to chtějí zvládnout pravidlově, ten systém aktivací je fajn, ale nemusí být dobrý současně na bitvy velkých armád/scénáře/dobývání hradu/koop hru/bitvy/bitvy pro 6 hráčů/detektivní expanze...narozdíl od kampaně mbp mi přijde že spousta těch expanzí je ve vývoji...obecně mám z té hry pocit, že je to obrovské množství materiálu, k tomu né moc scénářů u expanzi...prostě koupíte rošíření za 60-80 dolarů a máte k tomu 3 scénáře a že by ty figurky šly výrazně použít mimo to konkrétní rozšíření mi nepřijde a jak to bude fungovat nescénářově není vůbec jasné

27.10.2017 20:06:02 | Upraveno autorem (porovnej)

czechImenhotep
Pekne si popsal co ja nedokazal - presne to me taky v te ukazce zarazilo, ze behem sveho tahu aktivoval jizdu jen jizdu, ktera prejela cely plan a zabila 3 jednotky jen to hvizdlo a ve druhem kole dorubala zbytek. Ostatni jednotky jen staly...

Zatim se spis klonim k tomu do hry nejit. Materialu ne pozehnane a vypada super. Ale urcite to bude velka mrabice a aby to byla jen dekorace na policce se mi nechce... pockam si na pravidla nebo dalsi ukazku hry. Jeste nad hrou rozhodne nelamu hul...

28.10.2017 14:52:33

Ukázky
Tak ty herní videa jsou tři, v každém to probíhá jinak, hezky ukazují rozmanitost scénářů. Ta ukázka, o které píšeš, tam si myslím, že to byla chyba toho druhého hráče, chránil si jednu stranu, nechal tu druhou úplně otevřenou, takže se nabízelo, aby tamtudy na něho vjela jízda a rozsekala ho.. i tak to bylo těsně.. ;-) každopádně i kdyby to herně bylo slabší, už jenom ty komponenty za to stojí. Třeba pro použití v systémech, kde jsou k dispozici jenom pravidla, jako například Song of Blades and Heroes a podobně...

28.10.2017 16:40:05

Neviem sa rozhodnut
Uz dlho som pri kampani na KS tak nevahal ako tu. Presne nieco taketo hladam a velmi ma laka ze k tomu bude kopec materialu. Nerab by som ale kupil nieco co bude po hratelnej stranke onicom. Chyba mi v zbierke nieco 1 vs 1 kazdy si postavi svoju armadu a na bojovom poli sa taktikou pohybu, utoku, snazia toho druheho porazit. Neviem snat sa pred koncom kampane este objavi nieco co ma presvedci. Zatial ma to ale celkom laka ale The 7th Continent celkom ukrojim s mojho rozpoctu :)

28.10.2017 19:23:33

:)
Ve včerejším livestreamu padl dotaz jestli mohou potvrdit, že další hra 15mm od nich bude z Japonska. Leo na to řekl, že další hra půjde na ks až poté co doručí joan of arc. Zmínil se, že určitě bude nějaký second run kampaně mythic battles pantheon, jen se na tom musí dohodnout s monolithem. Tady připomínám, že monolith dělal conana a nedávno udělali novou ks kampan na původní hru o něco dražší cca 800-1000, ovšem s upgradovanými pravidly a knihou scénářů navíc, být původní backer conana tak asi dost soptím, protože ta hra měla rok zpoždění, děravá pravidla a platit poštovné za tu knihu scénářů by se mi opravdu nechtělo zvláště když tak knížka byla vydána ke kings pledge=dražší verzi původního pledge, který nebylo moc důvod brát. Tohle je první samostatná hra mythicu...další ks kampaně bude mythic battles nikoliv ze starověkého řecka, ale chtějí udělat severskou mythologii ragnarock...já jen jestli neoplatí si rok počkat na další kampaň, případně druhou verzi joan of arc/na jiný setting...pokud ten systém bude dobrý lidi jim tam pár mega nalijí...za mně pokud bych to bral, tak s tím hradem, compediem a pokud se tam odemkne ještě nějaký terén tak je to jasná volba, což už je prostě velká investice, zatímco mně mythic battles pantheon z videí přesvědčil, tady mně zatím nepřesvědčili...scénář s vlkodlakem tak jak to popisovali a jak jsem jej viděl na videu mi přišel absolutně náhodný...co mi přijde divné je že na jednom podstavci jsou sice 3 figurky pěchoty, ale celý oddíl má 1 život jakoby ta figurka byla jedna...jinak vizuál je nádhera...obsahu je tam moc za ty peníze...jinak ve středověku to tak myslím fungovalo, vyjma toho opravdu pozdního, těžká jízda dominovala bojišti

28.10.2017 19:59:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Počkat na jiné téma?
The hell no. Her ze Stoleté války je překvapivě žalostně málo, každá další dobrá. Mrzí mě, že vás ten systém nepřesvědčil, mi osobně se líbí, mám problém jedině možná s těma kostkama, ale to se třeba i vyřeší, až ukážou symboly na nich. Snad zveřejní pravidla a ukážou tu custom bitvu (obojí slíbili) abyste si mohli udělat lepší obrázek.

28.10.2017 21:30:28

...
Ono je také otázka, jak by takové čekání bylo dlouhé. V rámci spolupráce s Monolithem je čeká reprint Mythic Battles: Pantheon a pak také jeho pokračování (pravděpodobně severské). Příští projekt samotných Mythic Games má být úplně nová hra, jejímž autorem je Jake Thornton alias Quirkworthy. Další díl Time of Legends tedy pravděpodobně přijde na řadu až po těchto hrách.

Mně se samotný systém líbí. Přijde mi poměrně variabilní, takže by mohly být jednotlivé scénáře dosti odlišné. Jak už jsem ale psal dřív, beru to hlavně jako hromadu skvělého materiálu, se kterým bude možné dělat spoustu věcí. Existuje velké množství herních systémů, k jejichž hraní půjdou figurky využít. Navíc ty domy, hrad, ... Samozřejmě pokud má někdo doma tuny jiných figurek a terény si je schopen vyrobit, tak jej tato nabídka pravděpodobně neosloví, ale pro ostatní je to, myslím si, super příležitost. Někoho může ještě odradit měřítko, ale tady je to něco za něco. Také by se mi líbily větší figurky, ale jednak by to bylo úplně jinde cenově a také prostorová náročnost jak pro hraní, tak pro skladování, by byla mnohem větší (2x větší měřítko znamená 8x větší objem).

28.10.2017 22:01:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Nečekat na jiné téma :-)
Tak je to přesně i o tom, že pokud tahle hra nebude nějak extra úspěšná, tak se možná ani žádného předělání do jiné doby nedočkáme. To já bych radši, aby to dál rozvíjeli v tom středověku, takže by například mohli dodělat husity, křížové výpravy a podobně.

Mně se líbí, že to bude jednoduché, ale je vidět už teď, že možností tam bude dost. A přesně jak píše Aillas, pokud by nakonec ta hra nebyla dobrá, tak se dají koupit jiná pravidla pro středověk a využít tuna plastu.

Zároveň je fakt, že já bych tedy větší figurky ani nechtěl, jelikož to měřítko je super pro větší bitvy a například i to dobývání hradu.

Pro mě osobně je to první "figurkový" all-in :-).

29.10.2017 00:49:50

Hranie na Essene
Ja som mala príležitosť skúsiť si Johanku na Essene, zahrali sme scenár pre dvoch. Trvalo to tak dve hoďky a môžem potvrdiť, že to fungovalo pekne.

Jednotky majú dosť veľkú pohyblivosť, ak ich nič neblokuje, takže hej, dá sa precválať s jednými rytiermi kus plániku, ale nedá sa s nimi trebárs viackrát robiť akciu na tom istom políčku (pokiaľ človek nemá špeciálne akčné kostičky na to). Ale pokiaľ má druhá strana nechané kostičky, ktorými sa dá prerušiť súpera medzi akciami a zahrať dačo u seba, tak mu tam môže vpadnúť.

Jednotky nejako extrémne neumierajú, majú respawnovací bod, kde sa znovu objavia. Tuším len na jednom druhu kocky bola jedna strana (ostrý meč), ktorou sa dalo zabiť jednotku natrvalo, ak to nevyblokovala. A iné symboly meča na kockách poslali jednotku na respawn, kde sa potom na konci kola hádzalo kocku, dve strany sa respawnla ihneď, jedna strana o kolo, jedna ostala a dve umrela natrvalo. (ale boli to prototypové kocky, možno sa to ešte zmení)

Ešte mi prišla zaujímavá strana kocky, ktorá robila paniku a pokiaľ sa nevyblokovala, tak sa jednotka musela stiahnuť na políčko určené nepriateľom (nie k nepriateľom). To sa stávalo dosť často. A vedelo to pekne rozpŕchnuť aj viacero jednotiek rôznymi smermi.

Zakladné pravidlá mi prišli jednoduché, k tomu potom pridávali komplexnosť schopnosti jednotiek a špeci pravidlá scenárka. Akurát si nie som istá znovuhrateľnosťou tých scenárok.. nevadilo by mi si zahrať to isté dvakrát.. ale trikrát neviem, možno keby si zahrám za inú stranu.

29.10.2017 13:44:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Více hráčů?
Btw víme jak to bude hratelné ve více hráčích?

29.10.2017 14:42:01

Více hráčů
Zatím jsme žádný multiplayerový scénář neviděli, ale chystají se všechny možné - coop scénáře, týmovépřičemž vyhrát může pouze jeden. Pak je tu rozšíření Ars Nova, což bude možné hrát jako coop, nebo i ve variantě, kdy se role vraha zhostí jeden z hráčů.

29.10.2017 14:51:32

Viac hráčov
Na Essene mali rozložený nejaký scenár pre 3 hráčov.

29.10.2017 15:10:28

:)
Asi to nevyznělo moc pozitivně, backnul jsem conana v druhém ks, backnul jsem mb:p, nic z toho nemám ještě doma. Středověk je fajn. Množství plastu v základní krabici je obrovské, kam se hrabou startery wargame. Ta hra není špatná, jen konkurence je obrovská a peněženka není bezedná. Tohle je asi první hra u které cítím, že nestačí ta základní krabice, to už je ranec peněz a v tento moment nepotřebuji vidět další tuny plastu. Chtělo by to víc videí z hraní, ukázat pravidla, kostky...

29.10.2017 18:16:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Battle mode
Dnes zveřejnili update týkající se Battle módu:
https://www.kickstarter.com/projects/1162110258/time-of-legends-joan-of-arc/posts/2030264

31.10.2017 20:53:17

akurat je live
a hovori prave o battle mode
uz uz som chcel podporit nech ma pekne vsetci privytaju, no este pockam

31.10.2017 21:45:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Warhammer 40k Dice Masters a rozsireni
Warhammer 40k Dice Masters a rozsireni
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas