nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Tide of Iron: Map Expansion Pack One

Rozšíření pro hru: Tide of Iron
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: undefined
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Christian T. Petersen
John Goodenough
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

"Tady poručík Briggs, prapor Královských hraničářů. Plukovníku Lonsdale, jak je na tom vaše bojová skupina?" 

"Němci na nás tvrdě tlačí, poručíku, ale pořád držíme jihovýchodní část oosterbeeckého perimetru, hlavně díky podpoře našeho dělostřelectva," odpovídá do sluchátka vysílačky znavený a ochraptělý hlas plukovníka Lonsdalea, velitele zbytků 1., 3.,  11. a 2. Jižně Staffordshirského praporu výsadkářů z 1. britské vzdušné výsadkové. "A co vaši Hraničáři, Briggsi?

"Náš prapor se musel i přes tvrdou protizteč stáhnout zpátky na jih, takže severní hranice naší kapsy se  bohužel opět posunula v náš neprospěch. Momentálně mám k dispozici necelou rotu bojeschopných mužů, se kterými musím udržet celou severní hranici našeho perimetru."

"Tak se držte, poručíku. Náckové dnes zatápějí nám všem. Lonsdale konec."

"I vy zlomte vaz, plukovníku. Briggs konec."

Situace britských výsadkářů v oosterbeecké kapse nedaleko nizozemského městečka Arnhemu nebyla  v sobotu 21. 9. 1944 vůbec růžová. Přesto nejvážnější útok vedli nacisté toho dne z jihozápadního směru, do kterého nasadili i plamenometné tanky. Tomuto náporu už britští obránci neodolali a oosterbecká kapsa se opět o něco smrskla. V noci z neděle 22.9. na pondělí 23.9. proběhla evakuace zhruba 2400 britských vojáků na druhý (jižní) břeh Rýna. Část britských vojáků (asi tři stovky) ale musela v Oosterbeeku zůstat, aby Němci nepojali podezření, že probíhá evakuace

(kolorit scénáře Oosterbeecká nístěj z kampaně Market Garden, vyžadující 2 sady map ze základní hry)

 

Tide of Iron: Map Expansion Pack One obsahuje:

  • 12 mapových dílců identických s mapovými dílci obsaženými v základní hře Tide of Iron (ToI).
  • 28 jedno až čtyřhexových mapových překryvů, které také najdete v základní hře ToI.

Všechny tyto mapové komponenty jsou vzhledově navrženy tak, aby ladily s mapovými dílci z rozšíření Normandie (tmavší odstín i odlišné textury). Pokud je tedy použijete spolu s mapovými dílci ze základní hry, bude vám výsledná mapa připadat poněkud strakatá.

Toto rozšíření je potřebné pouze v případě, že si buď sami navrhujete vlastní scénáře (a počet či variabilita mapových dílců ze základní hry vám už nestačí), nebo že si potřebujete zahrát kampaň či scénář, které vyžadují 2 sady map (těch je ale dosud poskrovnu).

Autor: laredo