Tide of Iron: Fury of the Bear

xxxxxxxxoo hodnoceno 5x (Seznam vlastníků)

Tide of Iron: Fury of the Bear - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Tide of Iron
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Robert A. Kouba
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaká bude?

MUST-HAVE!
23.4.2010 10:32:39

eyron
taky mám v hledáčku. kdy to má vyjít? jsou už někde nějaké fotky?
i když s mým herním tempem...mám za sebou jenom první tři scénáře základu. A baví mě to hodně. ovšem nemůžu říct, že bych v tom byl dobrý :)

23.4.2010 10:38:56

nové prvky
Ja som zvedavý, aké nové prvky prinesie (napr. mestské boje, nové špecializácie) a či si mám vyložiť nasledujúcu vetu len ako bežnú marketingovú frázu, alebo mám čakať niečo skutočne revolučné pre systém hry:

"the Fury of the Bear expansion will let you experience Tide of Iron in an entirely new way."

Kandelabr: fotky ešte nie sú, vyjsť to má niekedy medzi začiatkom júla a koncom septembra.

23.4.2010 11:23:11

kandelabr
Má to vyjít letos v létě, žádné další zprávy nejsou a z obrázků jsem našel jen obrázek krabice, který je i tady. Docela mě zarazila cena, FFG uvádí 79,95$ (přitom základ mají za 89,95$).
Jinak já jsem na tom s herním tempem podobně, na to že mám všechny expanze, tak Normandii jsem ještě nerozbalil, z knihy scénářů jsem hrál jeden a z Days of the fox asi dva. Přitom mě to baví moc, jan chybí podobně zapálení spoluhráči. Někdy dáme ;-)

23.4.2010 11:39:40

eyron
jsem rozhodně pro! ale sakra, máme toho už celkem dost ve frontě. rád bych někdy zkusil toho androida taky. a spoustu dalších věcí, samozřejmě.

23.4.2010 11:59:30

cena
Tá zvýšená cena je podľa mna čiastočne aj kvôli tomu, že pred časom FFG oznámili všeobecne vyššie ceny pre svoje hry. Kvôli problémom a vyšším cenám u dodávateľov (hlavne plastových súčastí hier). Asi to nedokáže urobiť ten 20 dolárový rozdiel oproti DotF a Normandy, ale nejaký vplyv tam bude.

Čo sa týka toho, že máte málo odohraného, lebo je problém zohnať spoluhráčov, tak som na tom podobne. Ale len v časti zohnania spoluhráčov. Nahraného mám toho celkom dosť a odkedy mám Normandy, tak pomaly neprejde týždeň, aby som neodohral nejaký scenár.
Nechcelo sa mi už pomaly druhý rok pozerať na krabicu s hrou, ktorú nehrám, tak som po zmienkach o sólo hraní na BGG skúsil solitaire hru.
A celkom to šlo. je to iné, ako keď hrajú hráči proti sebe. Posúva sa to viac to tej simulačnej roviny, ale je to veľmi dobre hrateľné aj pri jednom hráčovi.

23.4.2010 13:09:14

Porad nic
Leto se kvapem blizi a ti vozembousi z FFG jeste nepustili zadnou novou informaci o Vychodni fronte. Me pekne stvou.

15.6.2010 13:48:02

FFG new status
Tak sem koukal na strankach FFG se zmenil status u ToI: Fury of the Bear - uz neni ve fazi vyvoje, ale vyroby. Ze by pustili nejkaky novy info...

10.8.2010 13:19:37

všem TOI-ákům
Nevím, jestli sledujete fórum TOI na FFG, ale nedávno tam psali, že vydání FotB je naplánováno na letošní říjen (+/-). Realisticky bych to viděl tak, že k vánocům už bychom ho měli mít i u nás :-).

Ale je to od nich docela ostuda. V dubnu to slavnostně vybubnujou, ale dodnes k tomu nic neřekli. Mraky jejich jiných her mezitím bez problémů vyšly. Prý mají nějaké problémy ve výrobě (tiskárně) - že by zasáhla KGB či ruská mafie :-).

Ale vzhledem k tomu, že tématem jsou zimní boje v Rusku, asi bude lepší, když ho vydají až v zimě :-).

11.8.2010 07:20:13

To Laredo
Vidis ta paralela se zimou se mi libi. Aspon nebudu tak nedockavej a az budou venku zaveje bude se mi aspon lip vzivat do role zmrzlich nemeckych a ruskych vojaku v teplotach kolem -30.

Jako to ze to nevyslo a maj problemy by nevadilo jako to, ze jeste neuvolnili zadny dalsi info!!

11.8.2010 08:55:05

další recese od FFG...
Tento týden byl změněn na stránkách FFG stav (výroby) tohoto rozšíření (po cca půl roce) ze stavu "v tiskárně" na stav "v tiskárně" :-). Prostě recese, jak má být :-).

Ovšem, termín vydání byl taktéž realisticky změněn na zimu 2010/11.

Když tak pozoruji, jak je ve frontě produktů tohle rozšíření elegantně neustále předbíháno jinými produkty, říkám si, kde to vlastně tisknou? Doma na koleně, nebo v jiný sluneční soustavě? :-).

Ještě, že existuje spousta fanouškovských scénářů, příp. Designer Series č. 1, které si můžem mezitím zahrát.

13.10.2010 15:12:43

Pseudovnadidlo z letního katalogu...
Když se mi dostalo do ruky 2. rozšíření k Battles of Westeros, tak v něm byl přiložený i FFG-ácký katalog z letošníh léta.
Byla tam také stránka věnovaná FotB i s několika vyfocenými komponentami:

Na té ale byly vidět jen 2 (ruské) tančíky, 3 figurky pěšáků (v jakémsi béžovém odstínu), dále ruská karta iniciativy (se srpem, kladivem a 5 cípou hvězdou :-)),
a jedna karta z balíčku ruských posil.

Byly tam vidět i 2 mapové dílce - s bílým (zasněženým) pozadím s několika šedými budovami.

Přesto v popisu produktu nic konkrétního není, jen takový nejasný okecávání. Prý i Němci mají dostat nějaké figurky navíc (nejspíš asi vozidla).

Popis (historický) se odvolává na operaci Barbarossa - tedy jen na "začátek" invaze Němců do Ruska, takže si myslím, že se tam ani Stalingradu či Kursku nedočkáme (ty si budeme muset dodělat na koleně sami :-)).

13.12.2010 11:44:45

další info
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=1903

14.1.2011 06:56:48

Upřesnění info...
Jen bych v krátkosti shrnul níže uvedený sasuv odkaz (s překladem pro neangličtináře).

Dosud existoval bud sdílený balíček strategických karet (který mohly využívat obě strany) nebo balíčky, které měla každá strana jen pro sebe. Nyní se situace mění.

Máme tu nový typ balíčku strategických karet (tzv. kombinovaný) v tom smyslu, že obsahuje karty využitelné jednak jen jedním z národů, kteří hrají (tj. buď Rusi či Němci), nebo využitelné kteroukoliv stranou. Poměr karet je 1/2 karet využitelná kteroukoliv stranou a po 1/4 karet využitelná jen jednou stranou.

Dále přibyl rys záškodničení (subverze), kdy karta, která má symbol jednoho národa, má také uveden počet vládních bodů, za který může druhá strana tuto kartu zahodit, jakmile se ocitne ve hře (tj. investuje tolik vládních bodů a odstraní kartu ze hry).

Také je tu zmíněno, že náklad vytisklých krabic FotB byl nedávno naložen na loď.

17.1.2011 08:11:31

Ach jo...
... zase jste me predbehli :). Vy ste! Kazdopadne jsou to dobre zpravy. A po particce TOI na Zatroconu s Klopikem (kterou jsem mj potupne prohral) jsem touto hrou opet nadseny.

Dik laredo za preklad - zase se mi rysuje prace... teda jen pokud mi Klopik slibi, ze mi priste necha vyhrat :). Jinak se vam na to v..... :)

17.1.2011 08:29:23

on the boat
Tak už i oficiálně se změnil stav na "on the boat". Za pár týdnů je tady :=)

18.1.2011 14:11:56

Super
Tak to je dobra zprava. Jen se bojim, kolik hra bude stat. Vzhledem k tomu, ze se avizovalo zdrazeni a toto rozsireni nejspis neprinese nic prevratneho tak si rozsireni koupim spis jako sberatelsky kousek... a kdyby melo stat zbytecne moc asi bych se ho i vzdal. Myslim, ze rozsireni bude podobne DotF - ktere vpodstate prineslo jen Brity, dela a par terenu.

18.1.2011 18:51:17

to Kubis...
Vidím to stejně jako ty.

Bude to víceméně jen uvedení nového (čtvrtého) národa do hry. Specifické figurky, několik obligátních národních balíčků karet (posily, letectvo,...).
Sada nových mapových dílců, využitelných víceméně jen v tomto rozšíření.
Dále řekněme 4-6 nových scénářů (že by i nová kampaň?).

Normandijské scénáře podle mě za moc nestály, ale doplnění britské armády se šiklo, stejně jako balíčky vůdcovských karet, počasí a nové německé tanky.
Afrika mi přišla jako pěkný rozšíření, mnohem lepší než Normandie. Přeci jen mít k dispozici figurky třetího národa se leckdy hodí.

Ty kombinovaný balíčky a subverze nejsou nic převratnýho, takže investice cca 1800 Kč kvůli zahrání si pár scénářů z ruského prostředí (nejspíš jen jednou) mi přijde docela hodně.

19.1.2011 09:02:11

Vybíráme z Bazaru

Modrá laguna
Modrá laguna
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas