nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Tide of Iron: Designer Series Vol. 1

Rozšíření pro hru: Tide of Iron
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

I přes vážnou situaci německých vojsk se Hitler rozhodl vsadit na jednu kartu a zaútočit. Bez ohledu na kritický stav 5. tankové a 7. armády polní maršál Kluge tedy na pokyn vyššího provedl protiútok, který by v případě úspěchu odřízl od Normandie ta americká vojska, která již pronikla do nitra Francie. Německá protiofenzíva začala v noci ze 6. na 7.srpna 1944 u městečka Mortain. Německé velení ji pojmenovalo Operace Lüttich na počest německého vítězství u tohoto belgického města (francouzky Liège) během První Světové války v srpnu 1914. Historie se ale neměla opakovat.

Tide of Iron: Designer series Vol. 1 je kniha dvaceti dvou scénářů pro válečnou hru Tide of Iron. Scénáře pak vytvořili přední autoři válečných her.

Patnáct scénářů využívá základní hru Tide of Iron, k zbylým sedmi je nutné rozšíření Days of the Fox. Dvacet scénářů je zbrusu nových, zbylé dva kratší scénáře (“Breaking the Line” a “Chain of Command”) už byly publikovány na internetu. Tři ze scénářů jsou přímo určeny pro hru více než dvou hráčů. Setkáme se scénáři kratšími i delšími (v rozpětí čtyř až dvaceti herních kol) a zavedou nás na bojiště v Normandii, Německu, Severní Africe nebo Itálii a Sicílii. Podíváte se i do Nizozemí v rámci Operace Market Garden nebo do Belgie a Bitvy v Ardenách.

Scénáře vycházejí z historických reálií a tak se budete účastnit bojů, které skutečně proběhly. Budete mít možnost měnit historii. Příkladem toho může být třeba scénář „Hell Week“ zachycující Operaci Lüttich popsanou v úvodu.

Mezi dvaceti autory najdeme opravdu zvučná jména, jeden ze scénářů má na svědomí Richard H. Berg, autor desítek oceňovaných válečných her (Pax Romana, Successors, Blackbeard a další). Za další z autorů jsou to například Mike Bennighof (Panzer Grenadier) nebo Frank Chadwick (Command Decision). Nemohli samozřejmě chybět ani autoři hry Tide of Iron z Fantasy Flight Games.

Autor: Eyron