Tide of Iron - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: 1A Games
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Ubik
Autoři: Corey Konieczka
Christian T. Petersen
John Goodenough
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Že by CS liga TOI?

Rád bych znal vaše názory na následující věc:

Nedávno tady na fóru přišel na přetřes turnaj v TOI, kterého by se zúčastnili hráči z vícero koutů naší republiky - tj. jak z české části, tak i z moravské. Řešilo se tu, kdy by to bylo, na jak dlouho by to mohlo být atd.

Padlo tu také několik idejí, jak by to mohlo být koncipováno - např. rozdělení všech účastníků do 2 táborů (Osa vs. Spojenci) a následný "částečně kampaňový" postup.

Klopík (coby iniciátor i pořadatel tohoto turnaje) ale už má svoji vlastní představu,
která bude zřejmě trochu zjednodušená, ovšem to je naprosto v jeho "kompetenci".

Mě nedávno napadlo, když jsem koukal např. na ligu ve hře Arkham horror, kterou tvoří nějakých 10 scénářů, které jsou malinko ztížený oproti standardním pravidlům (pokud jsem to pochopil dobře :-), že by se určitě dalo něco podobného udělat i pro TOI.

Rozhodně bych to nechtěl dělat stylem, že si vybereme či se dohodneme na X existujících scénářích, které se postupně odehrají. Na to žádnou ligu nepotřebujeme. Ta liga by měla být něčím výjimečná, originální a její scénáře upozornit a zohlednit třeba některé neobvyklé, nekonvenční postupy a taktiky.

Takže jaká je moje stávající představa?

a) Postupně by se zveřejnilo několik scénářů (nejlépe úplně nových), které by účastníci ligy museli do nějaké doby odehrát a dát vědět výsledek. Předpokládám, že by to vycházelo cca 1 scénář za měsíc.

b) Nikdo nemusí nikam jezdit, scénáře si odehrajete ve svém "domácím" prostředí v době, kdy na to budete mít čas a chuť.

c) Na začátku ligy by se každý účastník závazně přihlásil/připojil buď k Ose nebo Spojencům a za ně by pak celou ligu hrál. Vybral by si nějakého avatara - tj. generála či polního maršála dané frakce - kterého by reprezentoval. Víceméně by to sloužilo hlavně pro lepší kolorit při kariérním postupu (viz dál). Rozhodně vypadá lépe, že Rommel byl povýšen z poručíka na plukovníka, než že např. laredo dostal plukovnické prýmky :-).

d) Co se týče výsledku odehraného scénáře, není nutné brát za bernou minci hned první hru. Klidně lze zahrát i další partii a použít výsledek z ní. U nových scénářů hraných poprvé často neodhadnete všechny jejich finesy a úskalí. Navíc další hry už hrajete mnohem lépe a o to přeci jde, vykřesat ze sebe maximum.

e) Jelikož bych chtěl do scénářů zařadit i kariérní postup jednotlivých hráčů během hraní, tak by se scénáře postupně zesložiťovaly (pochopitelně), ale musel bych je navrhnout víceméně všechny od začátku. Proto bych uvítal jakékoliv nápady na jejich téma či jinou formu spolupráce při jejich tvorbě.

Kariérní postup by fungoval následovně: Všichni by začínali před 1. scénářem řekněme jako seržanti (četaři), ať už by šlo o Rommela, Pattona či Montgomerryho. Postupem času by povyšovali (poručík, plukovník, generál,...), v závislosti na úspěších v odehraných scénářích a zároveň by dostávali pod velení větší (různorodější) síly a plnili obtížnější úkoly (scénáře).

f) Momentálně mám hrubou představu o prvních dvou scénářích, víceméně jen s pěchotou (cca 8 řet na každé straně + nějaké to vozítko na přepravu). Celkově bych to viděl na cca 8 scénářů celkem (záleží jaké budou invence), s tím že by se vystřídaly různé typy bojišť.

g) Dalším prvkem před začátkem každého scénáře by byl seznam několika benefitů (výhod), které si hráč může vybrat. Ovšem tyto benefity by byly spřažené, takže pokud si jedna strana nějaký vybere, tak zároveň s tím automaticky dostane podobný (či jiný) benefit protivník. Pochopitelně obě strany se mohou benefitů také vzdát, aby si soupeř moc nepolepšil.

Takže co vy na to?

Měl by o to vůbec někdo zájem a (v kladném případě) hodlal by mi někdo vypomoci s tvorbou těchto ligových scénářů?
2.11.2010 09:42:13

bod b)
Můžeš vysvětlit, jak si myslel přesně bod b)?

2.11.2010 22:54:21

to sinuhet...
No předpokládám, že by se povětšinou přihlásily dvojice, které to mají k sobě blízko (tj. normálně spolu hrají).

3.11.2010 09:38:02

Názor
Zajímavá myšlenka a docela se mi líbí. Jen najít toho člověka, co to celé zmenedžuje.

3.11.2010 12:09:17

super
To je super nápad, chlapy počítejte se mnou. Hru jsem hrál asi jen třikrát ale je úplně super neznám nic lepšího. Klidně se zapojím do jakékoliv přípravy. Najde se někdo ze severní moravy?

7.1.2011 18:52:40

Vybíráme z Bazaru

První Marťané - Dobrodružství na rudé planetě
První Marťané - Dobrodružství na rudé planetě
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas