Tide of Iron - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: 1A Games
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Ubik
Autoři: Corey Konieczka
Christian T. Petersen
John Goodenough
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Prelepky na karty

Mohol by mi niekto z vás poslať foto ako má urobené prelepky operačných a aj strategických kariet? Na email najlepšie lebo ak to dáte sem do galérie tak to dlho trvá kým sa to schváli. Tie prelepky čo sa tu dajú stiahnuť sú nejaké veľké a nepasuje to do tých rámčekov na kartách, ak to chcem do tých rámčekov napasovať tak zas musím odstrihnúť z textu. S operačnými kartami je to ešte horšie. Potreboval by som vidieť ako to máte urobené. Mail: springb@azet.sk ďakujem.
24.3.2012 17:41:05

springb
Já si vytiskl karty od Kubise (ještě jednou mu velké díky :) a mám je zalaminátované....po té jsem vložil do orig obalu od FFG přímo na jejich velikost takže líc mám česky a rub je pak original..prostě dvě kartičky v jednom obalu...nic neničím a nelepím a vypadá to skvěle..pak ti pošlu foto..teď mam foťák na čištění....

24.3.2012 17:49:13

re
Tiež som rozmýšlal ,že to takto urobím, ale aj tak sa ti nikdy nepodarí aby tie kartičky pekne lícovali pokiaľ nebudú spolu zlepené. To musí biť vidno že sú dve kartičky v jednom obale nie?

24.3.2012 19:32:10

re
Neboj rozhodne to neplave a pokud maš vytisklou kartu barrevne krije se často lic s orginalem a kdyby se o milimetr posunul rozhodně to neni něco kvuli čemu by jses musel patlat s lepenim.....je to tak akorat..a hlavne neničíš karty..jen si vyber presne typ obalu na jaky je hra...na strankach http://www.fantasyflightgames.com/ mas u kazde hry typ obalu....

24.3.2012 22:17:28

springb
obaly FFG jsou určitě nejlepší volba jsou pěkně těsné nic se ti tam nepohne...

26.3.2012 15:49:38

Páni
Nikto z Vás nemá prelepky na kartách? Tak by som potreboval vidieť ako to máte urobené, nemám s tým skúsenosť. Generalx prečo si dal tie vyrobené karty laminovať keď aj tak išli do FFG obalov?

26.3.2012 23:22:42

springb
samozřejmě to není není důležité ale pokud už to tisku chci to mít napořád a kvalitně..navíc to i lepe drží v obalech...zítra sem hodím fotku jak to mám

27.3.2012 02:20:48

sprinqb - přelepky
Já s tím mám taky problém. Provizorně jsem to vyřešil tak, že jsem vystřihl pouze textové pole (to jsem navíc musel zastřihnout), ale není to ono. Aktuálně řeším, jak to poladit a optimalizovat velikost.

27.3.2012 08:27:21

karty a obaly
Tak takhle to mám já - karty jsem si vytiskl od Kubise a zatavil..po té jen milimetrově ostříhal tmavší okraje aby byli jen bílé a kryli se pěkně s originálem..a Dal je do orig obalů od FFG velikosti STANDART AMERICAN pro ty kdo neví každá hra od FFG má v popisu na webu typ velikosti obalů takže krásně pasují. A vypadá to asi takhle

http://img194.imageshack.us/img194/330/80881809.jpg

pak detail na kartu (vytisklá je o něco menší než orig zastříhal jsem to víc ale vůbec to nevadí protože obal je pěkně těsný a nic se nehýbe)

http://img542.imageshack.us/img542/8366/95813413.jpg

27.3.2012 11:07:07

re
Generalx - pozeral som tie obrázky tvojich kariet, máš to celkom fajn urobené,ale mne sa tento spôsom nepozdáva. Ja chcem prelepky :( Najskôr som si dal na samolepiaci papier vytlačiť tie prelepky od "karla" ale sú väčšie a nepasujú do tých rámčekov na kartách a to ani potom keď sa tesne text obstrihá, musí sa vyslovene odstrihnúť kus textu aby sa to tam zmestilo. Fajn, tak som si dal vytlačiť na samolepiaci papier karty od "kubisa" s tým že text vystrihnem a bude to tutovka. Ale ani tam ten rozmer čuduj sa svete nepasuje. Je väčší a aby sa to tam zmestilo musí sa kde tu odstrihnúť nejaké to písmenko! A navyše ešte sa zvlášť musí preliepať názov karty. Takže už som do toho investoval nejaké nie malé peniaze a výsledok NULA!
Deskovec- prosím ťa ak sa ti podarí niečo s tým vymyslieť tak ma určite kontaktuj, budem ti povďačný. Keby sa tie prelepky od "karla" dali zmenšiť na rozmer rámčekov na kartách, tak si myslím , to by bolo najlepšie riešenie. Ja teda neviem či sa to dá nejak jednoducho urobiť , alebo sa celé tie prelepky musia odznovu prerábať. Moc sa v týchto veciach nevyznám :(

27.3.2012 18:15:52 | Upraveno autorem (porovnej)

springb
Jak myslíš ---přelepky jsou podle mě dost piplačka a problematický..navíc zničíš opravdu krásný karty..Já na FGG obaly nedám dopustit karty se skvěle míchají a drží...No problemo :)

27.3.2012 18:47:50

springb
mno, moje přelepky jsou taková amatéřina, kterou by praví geekové asi nepoužili - opravdu nalepením na originální karty se tyto de facto znehodnotí. Přelepky jsou udělány jen v obyčejném wordu, bez jakékoliv grafiky a tak, aby se daly vytisknout na bílé kancelářské samolepící štítky 2x8 (na jedné stránce je 16 podlouhlých štítků - tyto štítky se prodávají v papírnictvích a kancelářských potřebách pro účely tisknutí adres na obálky a pod.).
Po vytištění je třeba každý štítek rozstříhnout na dvě půlky a pak to jde normálně nalepit na kartu do její spodní části. Nevejde se to přesně do rámečku s textem, ale kartu to s určitou rezervou nepřesáhne. Menší se mi to neosvědčilo, už to nebylo čitelné, měl jsem prostě tyhle štítky, podobných přelepek jsem už dělal víc, takže jsem v jiném souboru jen nahrazoval texty, a když už se "ničila" karta, bylo mi jedno, že se esteticky nedokonale mírně přesáhne rámeček. Anglický název v horní části karty i obrázek zůstal nedotčen.
Hlavní cíl byl, aby hru mohli hrát synci sami beze mě. Ten to splnilo částečně - je to sice možné, ale hra je tak složitá, že si jí stejně sami nehrají a já s nimi vlastně taky ne, protože nemáme možnost jí nechat více dnů rozehranou a za jedno hraní to nestihneme dohrát. A po vytažení po nějaké odmlce je to zralé na to strávit znovu jeden celý den novým studiem pravidel.
Upozorňuji, že termíny nejsou zcela přesně kompatibilní se zbytkem přeloženého materiálu zejm. Kubisem. K tomu, abych překládal znovu to, co existuje, jsem neměl ani chuť, ani žádný další důvod. Kubisovy termíny jsem se snažil využít, tam, kde jsem to změnil, se mi to prostě takhle líbilo víc, ale asi to nejsou žádné zásadní rozdíly.
Přiznám se, že jsem svého druhu magor a nemám rád gramatické chyby v překladech nebo špatnou stylistiku, a taky ne zcela přesné a v příslušné oblasti nepoužívané termíny, pokud to mohu posoudit. Jako konkrétní příklad bych uvedl třeba výraz "odstřelovač", hojně používaný i v dnešním tisku. Jsem přesvědčen, že správný gumácký výraz ze všech opravdu odborných textů, jako jsou např. bojové řády a jiné podobné příručky, je "ostřelovač". Alespoň v dobách, kdy jsem jako četař absolvent působil mj. jako částečný tlumočník a překladatel na GŠ AČR, to tak bylo. Je jistě možné, že se jazyk od té doby vyvinul a dneska asi najdeme ve slovníku obojí, ale já už se měnit nebudu. Tím se rozhodně nijak nechci Kubise dotknout, jeho rozsah práce je enormní a na grafické úrovni zcela "jiná liga".
Já si svoje karty polepil svými štítky, ale nepředpokládám, že by to nějaký opravdový deskovkář také udělal, když už je možné vytisknout karty české a samostatně si je zalaminovat, nebo si je aspoň zastrkat do obalů.
Pokud však ti ty moje nějak rozměrově nesedí, určitě je možné si je ve wordu opravit, změnit, přeformátovat nebo jakkoliv přizpůsobit, jak říkám, je to obyčejný word, žádné pdf nebo jiný složitý (tedy aspoň pro břídily mého typu složitý) grafický formát.
Pokud ti jakýmkoliv způsobem moje přelepky pomohou, tím lépe, budu jen rád.
K

1.4.2012 21:38:37

karel
Aby si si to zle nevysvetlil, ja som nechcel kritizovať tvoju prácu, vdaka každému čo nejakým, čo i len malým spôsobom pomáha nám jazykovo nezdatným :D

3.4.2012 20:07:27

springb
ne, neboj, to mě vůbec nenapadlo.

3.4.2012 23:58:36

Prelepky
Do sekcie "Ke stažení" som pridal súbor kde sú štítky od "karla" prerobené na veľkosť rámčekov strategických a operačných kariet.

19.4.2012 08:19:35

Vybíráme z Bazaru

Too Many Bones - Riffle
Too Many Bones - Riffle
Akt. cena: 950 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas