Tide of Iron - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: 1A Games
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Ubik
Autoři: Corey Konieczka
Christian T. Petersen
John Goodenough
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Sierpe

Omrzí hra vůbec?:)

Jsem asi nováček...mám za sebou odehraný jen celý dlouhy víkend :) jen mě tak napádá....a to je dotaz na potřelé generály ....Omrzí vůbec tahle hra časem??
29.8.2010 02:58:57

Sierpe
To záleží s jakou partou to hraješ. U mě bohužel ustoupila jiným hrám, protože má dlouhou herní dobu, poměrně složitá pravidla a v řadách svých přátel jsem nenašel nikoho, koho by chytla tolik, že by jí chtěl hrát opakovaně :( Ale tobě jde asi o opačným problém - tzn. pokud jí hraješ často, jestli přestane bavit - hmmm řekl bych, že má dlouhou "životnost", ale jak je to asi s každou hrou, ne vždy musíš mít chuť na 2.sv.v.

29.8.2010 09:45:10

sierpe
Vše se dá omrzet, záleží za jak dlouho.
Já tuhle hru hraji již dva roky a mám štěstí na kamaráda, který je ochoten jí se mnou hrát a dokonce hrajeme scénáře ze základní hry již po třetí dokola a pořád nás to baví. My už si dokonce píšeme statistiky, v kterém kole kdo vyhrál, kolik mu zbylo jednotek, jak dlouho trval scénář a podobně...

29.8.2010 12:54:36

Sierpe

..
Rozhodně je to to co jsem hledal :)

29.8.2010 13:19:23

to Sierpe...
No, když uvážíš, že už je k dispozici více než stovka scénářů
(cca 25 oficiálních, 20 v knížce Designer series a několik desítek neoficiálních na webu FFG), a vzhledem k tomu, že si můžete po hře prohodit strany (nebo zkusit zahrát daný scénář znovu a lépe), tak si myslím, že máš do důchodu vystaráno :-).

30.8.2010 07:06:29

To all
A kdyby nahodou ti scenare dosli, tak ti rad nejakej vymyslim. :-) Ja mam opacny problem, ze moc kamaradu, co by to hralo, nemi. Takze se aspon kocham delanim scenaru.
Ale jak jsi psal, az budes v Praze, tak urcitemusime zahrat....

30.8.2010 10:38:53

to all
Já jsem také čerstvým majitelem ToI a měl jsem podobné obavy po prohlédnuti scenario guide. Ale po mrknutí na net a hlavně po zahrání pár scénářů se toho už nebojím. Spíš se bojím opačného případu a to abych měl s kým dostatečně hrát.

30.8.2010 16:30:40

Sierpe

hraní
To je opravdu větší problém ...mít s kým hrát....ale scénáře neřeším nevadí mě hrát jeden i víckrát...a Designer Series Vol. 1 vypadá dost lákavě :) Je tu někdo z Brna?

30.8.2010 19:20:50

Sierpe
TOI-friendly brňáků nás tu pár je. Myslím, že můžu klidně jmenovat sebe, Eyrona, Voloďu a pajumana, ale jistě se najdou i další :) ty jsi z brna?

30.8.2010 19:38:31

Sierpe

...
Jj z brna z vinohrad :)

30.8.2010 20:33:40

Sierpe
Aaarg!!!az kdyz se odstehuju z boreticke zjistim ze je nekdo kdo hraje toi i na vinckach?! to je na padnuti...

30.8.2010 21:20:43

Sierpe

:)
to tak nekdy byva :) a na mutenicé skolníkuv syn je muj nejlepsi kamos a ted s nim ToI porad hrajem :)

30.8.2010 21:54:37

Wow
To skoro vypadá, že bude TOI Division Brunn :-)
Jinak jak píše Laredo, hra je opravdu hodně variabilní a to se mi na ní fakt líbí. Navíc větší scénáře dávají velký prostor pro různé taktiky a strategie...

31.8.2010 10:09:30

to all...
No, pokud tam bude divize Praha a divize Brno, kam budem patřit
my ostatní? Zbývá už jedině sbor náčelníků štábů :-).

Vzhledem ke stávajícímu počtu (hráčů) to vypadá tak na hraní ve velké jídelně :-).

Kubisi, máš nějaký známý v menze, nebo se vlezeme do nějaké velkokapacitní posluchárny na CVUT?

31.8.2010 12:03:32

Sierpe
Každá hra omrzí. Možná že i v tom je to kouzlo, že jí nemůžeš hrát každý den a proto se na ní těšíš a užíváš si jí.
Podle mě chybí jediná věc, aby každá bitva (scénář) byla částí nějaké virtuální vojenské fronty, aby výsledek dané bitvy změnil nějak situaci na celkové mapě (třeba Evropy). Pak by to opravdu bylo dokonalý a každá odehraná partie by měla i "vyšší" smysl.
Ale i tak je to slušná zábava a pro fandy super gameska.

31.8.2010 19:52:50

Fantasy obdoba
Napadá Vás nějaká obdoba ToI ve fantasy provedení? Battlelore, tu jsem tuhle držel v ruce, ale mám obavu z přílišný jednoduchosti. ToI je tak akorát ....

31.8.2010 19:54:55

Sinuhet
Battles of Westeros, případně Prince of Chaos, ale ten je šíleně nepřehledný a náročný na papírování, patrně jediná moje hra, kterou si asi nikdy nezahraju :(

1.9.2010 09:14:42

Battles of Westeros
Jenom taková poznámka pod čarou - BOW je zde chválena, že není postavena na sektorech, ale trochu se pomíjí, že jsou jednotky rozděleny na "barvy" a hodem kostkami se určuje kterým barvám bude moci dotyčný vojevůdce velet (samozřejmě jsou zde ještě velitelské karty a možnost směňovat dva rozkazy stejné barvy ale i tak se mi to nelíbí).

1.9.2010 11:41:17

to chilly...
Já bych to s BoW tak tragicky neviděl.

Je fakt, že se Ti může sejít taková (barevná) kombinace žetonů nebo velitelských karet, který Ti mohou být v daném kole na 2 věci, ale nemyslím si, že by se to stávalo často. Je to spíš otázka připravenosti, improvizace a plánování dopředu.

Spíš je třeba obratně manévrovat s veliteli, aby tito měli vždy pod kontrolou co nejvíce jednotek, a ty zbývající "osiřelé" jednotky či naléhavé akce "řešit" pomocí barevných žetonů.

Momentálně mám odehrány 4 scénáře a i když jsem třeba nemohl jednat s každou jednotkou každé kolo, nemyslím si, že by to bylo na újmu.

Je fakt, že oproti TOI je to změna, ale BoW nespadá do stejné kategorie (jako TOI).

1.9.2010 11:52:24

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač Starý Svět Kickstarter expanze PETARDY
Zaklínač Starý Svět Kickstarter expanze PETARDY
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas