Tide of Iron - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: 1A Games
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Ubik
Autoři: Corey Konieczka
Christian T. Petersen
John Goodenough
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Modely vozidel

Ahoj! Jak jsem hru viděl, hned mi bilo do očí, v jakém jsou ta vozidla velikostním nepoměru vzhledem ke skutečnosti. Jak je možné, že Panzer IV je větší než Tiger? Pak jsem viděl Next Wave, to samé a ještě přibyl Stug III a ten vypadá tedy hrozně, cosi protáhlého, no nevím, viz http://1agames.com/tide-iron-next-wave-core-set-preview-mustering-troops/#prettyPhoto . Tohle mi celkem vadí a přijde mi to divné. Hru mám, ještě jsem ji nehrál, jestli se k tomu vůbec dostanu.
5.4.2015 19:40:56 | Upraveno autorem (porovnej)

:)
Přijde mě trošku blbost řešit milimetry rozdílu na tancích (proporce jsou pořád v rámci deskovek skvělé). Co pak pěchota ? :D Ta má zase Tigra po pás :) Hledat chyby na této špičkové hře jde jen vážně těžko ..takže být tebou neřešil bych blbosti a radši se naučil pravidla a pořádně si hru zahrál :)

5.4.2015 20:15:07

Velikosti
Jestli chceš alespoň přibližně reálné velikosti techniky a pěchoty, přejdi na miniatury. Třeba na Flames of War nebo něco podobného.

5.4.2015 21:03:28

karty
Tide of Iron je bezpochyby fajn hra a každú partiu som si užil. Čo mne ale vadilo bolo tých 110 kariet. Podľa môjho skromného názoru, tá hra by mohla veľmi dobre fungovať aj bez tých kariet, aj tak sa na ne sústavne zabúdalo a len zneprehľadňujú hru. A keď už autor bol presvedčený, že tá hra bez kariet nemôže existovať, tak ich tam mohol dať 20-30 a nie 110. Ale to je môj subjektívny názor. Ja teraz skúšam hrať ASL tam pravdaže nie sú karty žiadne, ale ani miniatúry :-(

6.4.2015 14:30:56

Karty
Mě ty karty nevadí, ale, jak je ostatně vidět, každému sednout nemusí. Ostatně ToI lze hrát i bez nich, hra bude zcela funkční, akorát si asi člověk bude muset udělat vlastní scénáře, nebo se smířit s tím, že ty už vytvořené nebudou probíhat zcela přesně podle představ jejich autorů.

Čemu úplně nerozumím je ta výtka k počtu. Ve většině scénářů má hráč k dispozici dva "decky" tedy 20 karet (plus max. tři operační) a ve hře má tak maximálně čtyři najednou (zase pus operační), takže, že by se v nich nějak topil, to se neděje.

6.4.2015 18:58:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Karty
Taky si myslím že karty nejsou ve hře nic složitého naopak.je to kořením hry..které ovšem lze vynechat..na netu je celkem dost scénářů i bez nich...takže libovolně...já za sebe je teda zas mám rád...

6.4.2015 21:30:04

Vybíráme z Bazaru

Final Girl - Core Box + S2 kazety a playmaty
Final Girl - Core Box + S2 kazety a playmaty
Akt. cena: 1400 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas