nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Ticket to Ride: The Dice Expansion

Rozšíření pro hru: Ticket to Ride
Ticket to Ride: Europe
Ticket to Ride: Märklin
Ticket to Ride: Nordic Countries
Ticket to Ride: Germany
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 40 min
Herní svět: Současnost, Vlaky
Herní kategorie: desková hra, dopravní
Čeština: není
Vydavatelé: Days of Wonder
Autoři: Alan R. Moon
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Kostkové rozšířeni série Ticket to Ride. Karty vláčků jsou nahrazeny 5ti kostkami. Stavba tratí a výběr nových jízdenek se řídí výsledkem hodu kostek. K hraní tohoto rozšíření tedy budete potřebovat libovolnou mapu, plastové vláčky a jízdenky.

Ticket to Ride: Dice Expansion obsahuje:

  • 5 kostek pro běžné hraní se symboly: trať, dvojitá trať, stanice (jízdenka) a lokomotiva (použitelná jako libovolný předcházejíci symbol)
  • 3 kostky pro mapy s tunely
  • kalíšek pro kostky
  • 30 žetonů (15 pro stavbu na běžných tratích, 15 pro stavbu na dvojitých tratích)

Použití kostek upravuje pravidla pro výstavbu tratí a dobírání jízdenek. Po hodu 5 kostek (každou kostkou lze pri nepříznivém výsledku hodit ještě jednou) si dle výsledku vybírám jednu z těchto možností: spojit vláčky sousedící města přes jednoduchou trať, spojit vláčky sousedící města přes dvojitou trať, vzít si jízdenku (jízdenky). Navíc, při nevyužití 2 a více kostek, si mohu vzít jeden žeton s jednoduchou nebo dvojitou tratí. Ty mohu využít jako náhradu za chybějící symbol při stavbě tratí. Maximálně jich však hráč může mít v zásobě 3.

Příklady:

  • pokud hodím 5 symbolů dvojité tratě a zároveň vlastním alespoň jeden žeton s dvojitou tratí, mohu na mapě propojit dvě města, která jsou spojena dvojitou tratí (pokud je dle pravidel volná).
  • pokud hodím 3 symboly stanic (jízdenek), a 2 symboly lokomotivy, mohu si dobrat 5 jízdenek, případně 3 jízdenky a 1 žeton.

 

Autor: Radim

Další názvy této společenské hry

  • Zug um Zug: Die Würfel-Erweiterung