Ticket to Ride: The Card Game

xxxxxxoooo hodnoceno 20x (Seznam vlastníků)

Ticket to Ride: The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Současnost, Vlaky
Herní kategorie: karetní hra, dopravní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
Edge Entertainment
Lautapelit.fi
Autoři: Alan R. Moon
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nápady

Touhle hrou jsem byl naprosto zklamán! Ale myslím, že by se to dalo nějak doladit. Nějakou úpravou pravidel.
Napadá mě něco jako mama mia. že zastavky by se dávaly do kolojiště a při vyhodnocování by se jelo od spoda a vyhodnocovalo by se. Pokud nebude splněna zastavka jde vše pryč, zahodí se všechn karty pod zastavkou i se zestávkou a pokračuje se ve vyhodnocení.
Ale nevím nezkoušel jsem to.
4.3.2009 10:52:36

zklamání?
Z jakého důvodu zklamán, jestli se můžu optat?

4.3.2009 12:11:50

zklamaní
Příjde mi to takové o ničem. Jen dávaš karty do kolejiště. A sem tam si vezmeš nějakou stanici. To je vlastně všechno. V konečném vyhodnocení pokud si nevezmeš opravdu moc stanic. Tak máš skoro jistotu, že ti všechny výjdou. Protože si můžeš vybrat kterou stanici dáš jako první, druhou atd...

4.3.2009 18:44:19

uvidíme
Na BGG jsem také četl o zklamání po první hře. Ale pisatel tvrdí, že po třetí hře se to obrátilo a stala se jednou z jeho velmi oblíbených. Právě jsem ji pořídil, tak uvidím na vlastní oči.

23.7.2009 22:32:42

Merlin
Ja se musim prznat, ze mi to taky prislo dost slabe, asi se muzu ztotoznit s Andikovym "o nicem". Po prvni hre jsem nemel chut to znovu zkouset...

24.7.2009 11:26:59

all
ja mam tiez len jednu hru odohratu, nas to nejak neuchvatilo, no po hre som si to zrekapituloval a prislo mi celkom zaujimave v zmysle ze treba nazhavit moj lenivy mozog, pamatat si vsetky potrebne veci pocas hry. v tomto zmysle taka advanced mamma mia, zeby?:P

24.7.2009 14:00:50

to andik
Cílem hry ovšem není splnit všechny jízdenky, ale získat víc bodů než soupeř, že? :-). A protože je ve hře minimum náhody, tak se to dá pojmout jako výzva a schopností kombinování + pamatování ho rozdrtit. Někoho, kdo jen dává vagóny do kolejiště, přehraju vždycky ;-)

26.10.2010 08:04:04

Karty vozů
V návodu je uvedeno, že při dobírání karet se má postupovat jako v deskovce TtR (neobvyklý popis pravidel, co?) - já TtR hrála před nějakou dobou a tuším, že když po pár kolech nikdo nevzal z odkrytých vagónků, tak se všechny vymění. Je to tak? A po kolika kolech? A platí to i pro karetku?
My to hrajem bez toho a docela to brzdí...

27.10.2010 09:09:56 | Upraveno autorem (porovnej)

to ikri
Cože? Mluvíš o českejch pravidlech? Fakt jsem tam tohle napsal???

27.10.2010 09:24:35

to ikri
Jinak nevím o tom, že by se karty vagónků vyměňovali, když je nikdo nebere... ani v deskovce, ani v karetce... vyhazují se jen když je tam moc odkrytých lokomotiv ...

27.10.2010 09:25:30

pravidla
pravidla
(Platí stejná
pravidla jako v deskové hre Ticket to Ride
s jedinou výjimkou. Když se mezi odhalenými
kartami Vozu objeví tretí Lokomotiva,
zustávají tyto karty ve hre).
Tady je jako autor Zeus, ale mám i jiná pravidla, a tam je to stejně.
Jiank to s tou výměnou karet právě nemůžu nikde najít, naučil nás to někdo na Palubě, takže to bude asi nějaká jejich lokální úprava...nicméně docela rozumná, protože když už desáté kolo leží stejné vagónky, tak to docela otráví

27.10.2010 10:02:21

to ikri
Jo takhle, já myslel, že mluvíš o ofiko české verzi, nikoli o eng + pravidlech odsud :-)

27.10.2010 11:33:42

to ikri
Desáté kolo stejné vagónky? A co těch deset kol děláte, když neberete vagónky? To dost nechápu, jak v deskovce tak i v karetce si klidně naberu i barvu, kterou nepotřebuju a o tři kola později ji využiju (na šedou trať, případně si vyberu takovou jízdenku, která ji potřebuje, ne?).

27.10.2010 11:35:34

merlin
Nevím, co je "ofiko česká verze", normálně ta pravidla jsou v krabici u hry, řekla bych, že je to ta nejvíc ofiko verze co existuje a je tam prakticky totéž, jestli jsi to dělal Ty, tak jsi to tam napsal :)
No, deset kol to nevydržíme, ale naopak i v deskové i karetní prakticky vždy nastane patová situace, kdy vagónky určité barvy nikdo nepotřebuje a tím je konec braní karet.
A ptáš se, co potom děláme - nezbývá nám, než si brát pořád naslepo, většinou samé hovadiny a rozčilovat se :)
Tak třeba naposledy u karetky byly nějaké oranžové a nějaké zelené vozy. Oba jsme měli tyto barvy už splněné nebo jsme je vůbec nevlastnili. Takže opravdu nejmíň pět kol trvalo než jsem se naštvala a ty oranžové si vzala a bez užitku je "zahodila". Do konce hry už jsem je nepotřebovala. Ovšem brzo se to zase zaplnilo zelenými a oranžovými, protože ty prostě zůstávaly ležet.
Pokud je to spíš v druhé půlce hry, tak už každý plní to co má v ruce a neriskuje brát další tratě. Jak říkám, stává se to pravidelně. A asi i na Palubě, protože jsem si to fakt nevymyslela, učili nás to tak :)
Takže je mi pak právě divné, že jsem to v pravidlech nenašla. No jak říkám, asi to přizpůsobili situaci, Třeba to hrajeme jako amatéři, ale tahle situace se prostě opakuje.

27.10.2010 15:55:01

to ikri
Jo, to je ona, tu českou verzi jsem překládal :-) Jinak koukám do originálu a tam to je taky, ale myslím, že dál je to vysvětlený dostatečně podrobně i pro ty, co deskovku neznají ...

Co se týče braní karet, tak si fakt nepamatuju, že by se nám někdy stalo, že nikdo nechtěl nějakou barvu karet... vždycky to někdo vybral a pak už chodily různý další barvy, takže problém nebyl... Každopádně i ty neužitečný karty můžeš použít na stavbu nějaký boční tratě, která ti přinese aspoň body, když už ne splnění nějaký jízdenky...

To odhození karet za několik kol a líznutí nových mi přijde fakt jako nějaká místní palubní úprava, vážně o ničem takovým v originále nevím :-)

27.10.2010 20:24:44

merlin
Ajaj, teď jdu z Paluby a zapomněla jsem se zeptat... No neva, prostě v pravidlech to není, tak si snad nějak poradíme.
Ono to tam vysvětlený je, jenže na mě ta věta dělala dojem, jako že bych měla znát i originál, že je tam možná něco navíc.
A právě u tý karetky se hrozně blbě dělaj boční tratě ;-)
Díky!

27.10.2010 21:47:14

to ikri
Nojo, s těma bočníma tratěma u karetky máš recht, ale já si většinou radši vytáhnu pár dalších jízdenek a doufám, že to pak nějak poskládám :-)

28.10.2010 00:10:00

Vybíráme z Bazaru

Vesnicka
Vesnicka
Akt. cena: 22 €
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas