nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Ticket to Ride: Switzerland

Rozšíření pro hru: Jízdenky, prosím!
Jízdenky, prosím!: Evropa
Ticket to Ride: Märklin
Ticket to Ride: Germany
Počet hráčů: 2 - 3
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost, Vlaky
Herní kategorie: desková hra, budovatelská, dopravní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
Autoři: Alan R. Moon
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Rozšíření série Ticket to Ride přináší novou mapu Švýcarska určenou pro 2-3 hráče, 46 nových karet destinací (jízdenek) a jemnou úpravu pravidel. Rozšíření je samostatně nehratelné a budete k němu potřebovat některou z her obsahující plastové vláčky a karty s vagónky (tzn. Ticket to Ride, Ticket to Ride - Europe, Ticket to Ride - Märklin Edition nebo Ticket to Ride - Nordic Countries).

  • Nová mapa nás zavede nejenom do Švýcarska, ale i do hraničních částí sousedních států (Rakousko, Itálie, Francie a Německo. Na Lichtenštejnsko se nedostalo).
  • Každý stát je se Švýcarskem propojen několika možnými spojnicemi.
  • Krom klasických jízdenek město - město, obsahuje rozšíření i jízdenky město - státy a stát - státy. Můžete tedy například propojovat švýcarské Lugano s libovolným sousedním státem. Samozřejmě platí úměra, čím delší vzdálenost propojíte - tím více budů získáte.
  • Změnou prošla i pravidla o použití lokomotiv. Nově si můžete ve svém kole vzít 2 lokomotivy (namísto klasické 1). Ovšem smíte je použít pouze na tratích označených jako tunel. Těch je naštestí v hornatém Švýcarsku dost.
  • Při stavbě tunelů musí hráč nejprve vyložit požadovaný počet karet vagónků a poté otočí 3 karty z dobíracího balíčku. Za každý otočený vagónek shodný s barvou stavěné tratě, musí dodat z ruky další kartu v příslušné barvě.

Autor: Radim

Další názvy této společenské hry

  • Wsiąść do Pociągu: Szwajcaria
  • Zug um Zug Schweiz

Vybíráme z aukcí

Coatl - zabalený
Coatl - zabalený
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>