nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Ticket to Ride Map Collection: Volume 3 - The Heart of Africa

Rozšíření pro hru: Jízdenky, prosím!
Jízdenky, prosím!: Evropa
Ticket to Ride: Märklin
Ticket to Ride: Nordic Countries
Ticket to Ride: Germany
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost, Vlaky
Herní kategorie: desková hra, budovatelská, dopravní
Čeština: není
Vydavatelé: Days of Wonder
Autoři: Alan R. Moon
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Ticket to Ride: The Heart of Africa je již třetím mapovým rozšířením základních sad ze série Ticket to Ride (nejběžněji Ticket to Ride a Ticket to Ride: Europe). Oproti prvním dvěma mapovým rozšířením obsahuje jednostrannou mapu "Srdce Afriky" (předchozí obsahují mapy oboustranné) a novinku v podobě Terénních karet.

Pro ně je 8 základních barev tratí doplněných o šedou pro trajekty rozděleno vždy po třech barvách do třech druhů terénů - poušť (žlutá, oranžová, červená), džungle (fialová, modrá, zelená) a hory (bílá, šedá, černá). Tratě pak můžete zabírat jako obvykle nebo můžete navíc odhodit odpovídající kartu terénu (respektive dvě u tratí ze 4 a více vagonků). Při odhození terenních karet je bodový zisk za trať dvojnásobný. Terénní karty jsou veřejné a ten, kdo má nejméně karet daného terénu, nemůže karty tohoto terénu použít. Tyto karty si hráči mohou dobírat místo karet vagónků (tedy ve svém tahu si můžete zvolit dobrat karty vagónků/terénů a pak si dobrat libovolnou kombinaci 2 karet - tedy klidně 2 karty terénu).

Zajímavostí mapy Afrika jsou "mezizastávky", díky kterým tratě nevedou vždy od města k městu. Jsou časté na rozlehlých pláních vnitrozemí, kde vedou od města k záchytnému bodu (ten ale pro potřeby zabírání tratí funguje jako město) a od něj je teprve možné další tratí dosáhnout sousedního města.

Při hraní rozšíření The Heart of Africa získává na konci 10 bonusových bodů ten, kdo splní nejvíce jízdenek.

 

Autor: Mirda-ta