Ticket to Ride Map Collection: Volume 2 - India & Switzerland

xxxxxxxxoo hodnoceno 33x (Seznam vlastníků)

Ticket to Ride Map Collection: Volume 2 - India & Switzerland - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Jízdenky, prosím!
Jízdenky, prosím!: Evropa
Ticket to Ride: Märklin
Ticket to Ride: Nordic Countries
Ticket to Ride: Germany
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost, Vlaky
Herní kategorie: dopravní
Čeština: není
Vydavatelé: Days of Wonder
Autoři: Alan R. Moon
Ian Vincent
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké je ve srovnání s ostatními?

Máme řadu rozšíření Ticket to ride. Ve 2 až 3 hráčích hrajeme Nordic, ve více hráčích různě (Pensylvánii, Francii, Märklin, Velkou Británii...).
Je toto rozšíření - ať již Indie nebo Švýcarsko - výrazně odlišné a má smysl ho kupovat? Jsou hodně zábavná či strategičtější? Prosím o radu ty, kteří mohou porovnávat, např. Nordic a Švýcarsko. Pěknou grafiku předpokládám. Děkuji.
18.2.2019 08:52:27

Švýcarsko
Švýcarsko je odlišné jen tím, že je dělané pro 2-3 hráče. Žádná další mapa, krom Nordicu, taková není. Jinak se proti základu prakticky ničím neodlišuje, navíc jsou jen tunely (malá změna) a několik lístků země/město (minimální změna). Nordic má tunely taky a tak rozdíl v hraní Nordic vs. Švýcarsko dle mého prakticky není, změna je jen v mapě.

18.2.2019 09:18:14

Švýcarsko a Indie
Nejsem schopen to porovnat s rozšířeními o kterých píšeš - protože je nevlastním ani jsem je nehrál. Já vlastním Afriku a Indii a Švýcarsko. Z těchto rozšíření rozšíření mám asi nejraději mapu Švýcarska. Dobře se hraje, pěkně vypadá a má i zajímavý koncept karet cílových tratí kdy nespojuješ pouze města, ale i státy. Také obsahuje tunely stejně jako Ticket to Ride Evropa. Indie má na mapě zase trajekty (také stejné jako Ticket to Ride Evropa) a na můj vkus je na mapě Indie až moc krátkých tratí. Neřekl bych že tyto mapy přináší něco zásadně nového spíš je to jen taková změna abys nehrál pořád to samé. (Což ve tvém případě asi nehrozí). Doporučuji ti stáhnout si zde pravidla a podívat se na fotky. Třeba to pomůže s rozhodováním.

18.2.2019 09:18:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Švýcarsko vs. Nordic
Vlastním obě, hrajeme často a za mě musím říct, že mě ve dvou hráčích baví více Švýcarsko, ale velký rozdíl mezi oběma není. Hlavní rozdíly vidím v množství tratí, které je hráč během hry schopen postavit. V Nordicu hráč postaví cca 5 tratí (pokud má na začátku hry více delších tratí, což většinou má), ale zase se dá soupeře trochu více blokovat. Ve Švýcarsku je hráč schopen postavit i několikanásobně více tratí, což je zajímavý prvek a chce to trochu odlišnou strategii. Přestože jsem výše napsal, že mě ve dvou baví více Švýcarsko, tak pokud hrajete častěji a ve dvou, tak má rozhodně smysl mít doma obě.

18.2.2019 11:39:58

Švýcarsko
Za mne také raději Švýcarsko než Indie.
Pokud bych měl určit pořadí pro hru v menším počtu hráčů, tak za mne:
1. Švýcarsko
2. Nordic
3. Indie

18.2.2019 11:43:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Švýcarsko vs. Nordic
Mne sa zdá lepší Nordic. Vo Švajčiarsku hráč, ktorý v prvých ťahoch neobsadí trate okolo Zugu má minimálne šance na výhru. V podstate sme posledné roky uprednostnili vždy Nordic pred Švajčiarskom...

Ale teraz tak či tak radšej hráme Pensylvaniu alebo UK.

18.2.2019 12:19:54

Swiss vs. Nordic
Mě osobně se víc líbí Nordic,ale se všemi co jsem hrál zase Švýcarsko.
Ale mít obě není vůbec špatné.
Naopak Indie neuspěla.

18.2.2019 13:10:44

swiss taktika
Švýcarsko se dá vyhrávat jednou taktikou. Sice to není 100%, ale u Indie či Nordic tato možnost ("problém") není.
Švýcarsko má kromě jízdenek (ticket) mezi městy i jízdenky mezi sousedními státy. Pokud rychle spojíš (s minimem tunelů) Francii, Německo a Rakousko, stačí si pak jen dobírat nové jízdenky (ticket) a z nich si vybírat jen ty, které už máš svojí tratí pokryté a snadno tak bodovat.
Shodou okolností jsem s touto taktikou nedávno vyhrál 199 vs 96 vs 75 bodů.

19.2.2019 00:00:09

@Tucan
Já to jako problém nevidím, protože možnost takové taktiky mají všichni hráči a jde právě o to "nedovolit" protihráči tohle rychlé spojení.

14.6.2019 06:50:51

Vybíráme z Bazaru

Motor city
Motor city
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas