Tibet - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: undefined
Vydavatelé: Parker Spiele
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jak je to s diamanty?

Tuto hru jsme dnes zahráli poprvé. Hra se nám líbila, jen se nám ve druhé části stalo, že už nebyli k mání diamanty. V pravidlech, které jsou snaž až příliš strohé, jsem nic k tomuto problému nenašel. Takže se ptám jak to tedy je? Díky za radu.
26.7.2011 20:02:36

Kent
Zde odpověď jednoho z testerů na BGG:
I was involved in the design of this game, and can confirm that there are supposed to be an effectively infinite number of gems. (Účastnil jsem se vývoje této hry a mohu potvrdit, že množství diamantů je považováno za nevyčerpatelné).
My je nahrazujeme tím, co zrovna leží na stole. Naposled to byla hrst liči...

26.7.2011 21:07:00

Bacil
Díky za odpověď. Jen nechápu proč je tedy nepřibal výrobce do hry více, když májí být nevyčerpatelné? :-(
Že by se zase šetřilo? No budu muset také vymyslět nějakou náhražku. A stalo se Vám, že by někdy scházely karty?

26.7.2011 21:11:50

Kent
Ne, karty nikdy nedošly. Přece jen se snažíme, aby někdo do cíle dorazil a nesušíme postavy na trase. A taky si myslím, že toto by měl mít matematik ošetřené, jako kolik je polí cesty, kolik možných kombinací kroků pro jednu barvu a tak. Takže na diamantech se asi šetřilo, přece jen je to sklo...

26.7.2011 21:27:54

karty
Nám karty čas od času dojdou, když hraju s malými kluky, kteří se moc neorientji v principu hry - jdou cíleně jenom po diamantech nebo s panáčkem oblíbené karty štrádujou do cíle a karty nesbírají...

Většinou do cíle doleze aspoň někdo, ale už se párkrát stalo, že karty došly všem (já hrála takové, abych je připostrčila k rozumné volbě, ale oni nereagovali). V tom případě jsem prohlásila něco v tom duchu, že všichni horolezci umrzli a nikdo nedošel do cíle....

Pokud už chápou, že hrajou za všechny horolezce, karty nedocházejí.

26.7.2011 21:46:45

Karty
Tak se domnívám, že kdyby někomu došly karty, tak prostě nebude táhnout a na konci nedostane body. Někdo snad figurku do cíle dotlačí vždycky a pokud ne, tak zřejmě opravdu zmrznou :-)

26.7.2011 21:58:17

Sodovka a Bacil
Přesně tak jak píšete. Měli to mít lépe ošetřené a více otestované, tak aby komponenty ve hře něchyběly. Nám se totiž včera ve 2 kole stalo, že balíček karet se vypotřeboval, ale zůstaly nám ještě karty na ruce, tak sem se toho zalekl. Ale taky mne to napadlo, že kdyby někomu chyběly karty v ruce, je to jeho chyba a měl táhnout s figurkou, tak aby se dostal do cíle a nebo tedy někomu pomohl, byť by se on do cíle nedostal. Takže si myslím, že s kartama to bude více v pohodě. Ale ty diamanty mne štvou. To je škoda. Mohlo jich být aspoňo 5 ks víc. Ale hra je to dobrá a hodnotím ji kladně.

27.7.2011 09:14:06

Diamanty
Přesně na podobný problém jsme včera narazili, diamanty došly, výrobce nepochopitelně místo 15 diamantů měl dodat 26 diamantů ((4hráči*3diamanty*2desky)+2 za dokončení) a měl by to matematicky v cajku, nicméně dá se proti tomu udělat opatření, že se po chrámu (tedy při otáčení desky) napíšou částečné výsledky na papír a diamanty se vrátí zpět do banku. Anebo na první části k chrámu rozdávat taková ty sklíčka/čočky co se prodávají jako dekorace v květinářství, to může suplovat diamanty.

Pokud hráč nemá karty bere 1 z lízacího balíčku (v pravidlech to tak není) ale my to ve třech tak hrajem. Tím je připraven o možnost taktiky a musí jen tlačit určeného lezce do cíle.

Jen nevím zda na konci je nutno vyložit kartu "na přesný" počet políček do chrámu/brány, nebo stačí i karta vyšší....

4.6.2013 20:46:41

Vybíráme z Bazaru

Sejmi jednorožce!
Sejmi jednorožce!
Akt. cena: 333 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas