Thurn and Taxis: All Roads Lead to Rome

xxxxxxxooo hodnoceno 24x (Seznam vlastníků)

Thurn and Taxis: All Roads Lead to Rome - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Poštovní kurýr
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, dopravní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Hans im Glück
Rio Grande Games
Autoři: Andreas Seyfarth
Karen Seyfarth
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hrajeme to dobře?

včera jsme hráli toto rozšíření ve dvou. Vzhledem k tomu, že kočáry v tomto počtu hráčů začánají svoji cestu do Říma o dvě pozice blíže k cíli, zdá se mi, že to je potom zahraný raz dva i když jedu trochu oklikou...Nebo můžu na východ i západ odbočit i přestože se tím mírně vzdálím jihu /nemám teď mapu před sebou, ale jsou tam nějaké odbočky na východ - západ, které jdou jakoby ne přímo k jihu, ale kousíček na sever/
21.2.2011 08:54:38

viz pravidla odstavec "Pohyb kočárů" ...
... věta v závorce o západních a východních směrech:

Hráči musí posouvat kočáry vždy jižním směrem. Jestliže z města existuje pro kočár několik výchozích jižních cest (např. Andechs má 2 a Florenz má 3), hráč se může rozhodnout, kterou cestou bude kočár pokračovat (západní a východní směry jsou povoleny, pokud se tyto cesty přeci jen trošku přibližují k jihu).

V oficiálních anglických pravidlech:
... (western or eastern detours are allowed, as long as the road goes at least a little bit south)

21.2.2011 10:02:43

děkuji,
to jsme jezdili tak trochu "oklikou", ale pokud jedeš oklikou východními a západními cestami, které jasně směřují k jihu, tak ti vyjde na jeden kočár tuším max. 5 měst, které projedeš raz dva a pak jsou tam ještě možné odbočky u kterých si nejsem jistá, zda je jimi povoleno projet, protože se přeci jen trochu víc odchylují od jihu a to např. z Bologny do Mailandu do Pisy anebo dokonce z Bologny do Udine do Perugia do Florenze...

I tak je možné zajet si?

21.2.2011 10:17:42 | Upraveno autorem (porovnej)

ne
Tak znovu:
(západní a východní směry jsou povoleny, POKUD SE TYTO CESTY PŘECI JEN TROŠKU PŘIBLIŽUJÍ JIHU)

Mailand a Udine je severněji jak Bologna. A Florencie je severněji jak Pisa nebo Perugia.

21.2.2011 15:34:58

a nemáte
to odehraný teda až moc rychle, když hrajete ve dvou? Vždyť měst, ve kterých nestavíš a jen si prodlužuješ cestu, abys ji měl delší, je v každým kole dost a 3x-5x pohneš kočárem nehledě na žolíky a během dvou tahů jsi na audienci?

21.2.2011 16:07:04 | Upraveno autorem (porovnej)

nemáte
s tím někdo zkušenost, jak to ve dvou funguje?

21.2.2011 19:21:10

hra ve dvou
tak jsme to teď s přítelkyní 4x zahráli a mám takovou zkušenost....pokud se hrají obě rozšíření zaráz, tak kočáry moc necestují, jelikož díky pomoci úředníků (hlavně braní si karty) se skoro eliminuje dublování měst v cestě, jelikož to vychází krásně a ze dvou her nám dojel jeden kočár a to bylo jen z hecu, bo jsem vyloženě chtěl, aby dojel :-D

No a další dvě hry jsme dali bez úředníků a to se už kočáry hýbaly více, ve druhé cestě dojely dokonce všechny, ale to jsme solidně lamily =))) určitě nevidím problém, pokud se vám kočáry posouvají hodně, tak si je dát výš o jedno nebo dvě políčka.....ale bylo to zajímavý, v té první hře dojel bílej a zelenej, tam jsme si s přítelkyní dali nejvyšší věřící, jelikož jsme vydedukovali, že by se mohly posouvat nejvíce a tím pádem bonusový body nic neřešili, měli jsme stejně, tak jsem se nejdřív lekl, že to bude stereotyp, dávát to neustále do těch nejvíce pohybujících...ale druhou hru jsme to dali víceméně úplně náhodně a bylo vtipný, když nakonec dojely všechny kočáry a postupně se začali věřící vyšoupávat ze svých míst =)))


určitě dáme ještě pár testovaček s oběmi rozšířeními a pak jen s úředníky..je to celkem fajn rozšíření..ještě jsem zvědav na hru ve 3

28.2.2013 19:32:54

Vybíráme z Bazaru

The 7th Citadel - Collector’s Edition
The 7th Citadel - Collector’s Edition
Akt. cena: 2400 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas