nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Thunderstone: Wrath of the Elements

Rozšíření pro hru: Thunderstone
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Alderac Entertainment Group
Autoři: Mike Elliott
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

V temném srdci prastaré Pevnosti děsu leží již věky druhý z Hromových kamenů. A právě zde nalézají služebníci Zkázy svoji novou svatyni. Dokáží hrdinové vábení mocí Hromového kamene překonat smrtící pasti a porazit i strašlivého Strážce Pevnosti děsu?

První rozšíření k fantasy karetní hře Thunderstone pojmenované jako Wrath of Elements na sebe nenechalo dlouho čekat. Co nám tedy přináší?

Rozšíření stávajících herních prvků

  • 7 nových typů hrdinů
  • 5 nových typů monster (z toho první speciální monstrum typu Guardian)
  • 14 nových typů karet vesnice (zbraně, kouzla, postavy)
  • opravené karty Militia (kde je již obsažen trait "Hero")
  • Disease karty navíc

Nové prvky

  • Karty pastí, které jsou dvojího druhu: Deadly Traps (smrtící pasti), které zabíjí hrdiny, a Dire Traps (hrozivé pasti), které dávají postihy. Pastí jednoho druhu je pouze šest (narozdíl od monster, kdy je vždy deset monster  jednoho typu) a vyhodnocují se okamžitě, když jsou taženy z balíčku monster. Například "Rolling boulder" zničí první tři hrdiny, které každý hráč lízne z dobíracího balíčku nebo "Delirium poison" zničí všechna kouzla z aktuální ruky všech hráčů.
  • Stone of Agony - nový typ Thunderstone.
  • Randomizer karty "Dungeon Feature", které se míchají dohromady s randomizer kartami monster. Pokud je tažena Dungeon feature karta, přidávájí se do balíku monster pasti nebo ultratuhý Guardian. Guardian se losuje, v tomto rožíšeření je však pouze první, Dark Champion. Pasti jsou zde dvojího druhu.
  • nové varianty hry (Campaign, Dungeon Crawl, Trackdown, The Odyssey a Prowling Monsters) a sólo variantu Facing the Darkness Alone

 

Kromě toho je krabice řešena tak, aby se dali karty lépe sestřídit a uložit, k tomu slouží nové oddělovací karty (i pro karty ze základu). Nutno říct, že tento způsob uložení karet je daleko efektivnější. Do krabice se pohodlně vejdou i karty základní sady a ještě zbyde spousta místa pro karty z budoucích rozšíření.

Autor: Eyron

Vybíráme z aukcí

Robinson Crusoe od Albi
Robinson Crusoe od Albi
Akt. cena: 1700 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>