Thunderstone Quest

xxxxxxxxxo hodnoceno 11x (Seznam vlastníků)

Thunderstone Quest - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Alderac Entertainment Group
Autoři: Bryan Reese
Mark Wootton
Mike Elliott
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy?

Hrál už někdo. Jaké to je - principy, a rozdíly oproti klasickému Thunderstoneu?
17.7.2018 14:58:21

Dojmy
Skvělý deckbuilding. Napsal jsem poznámky do hodnocení a přidal fotky.
Vřele doporučuju se připojit ke kickstarteru, který teď běží. Dá se tak získat celá původní hra + rozšíření. Není to málo peněz, ale podle mého to za to stojí.

20.7.2018 09:33:41

Nazory
Dovolím si zde přeposlat názor Sorcerera z Deskožroutu. Jeho názoru přkládám celkem váhu, jelikož má s designem a návrhem her již nějaké zkušenosti a TA a TSA zná také.

"Strasne zbytocne prekomplikovane. Tona nepotrebnej omacky na jednoduchych pravidlach. Asi som staromodny ale u mna je niekedy menej viac a osobne si radsej zahram stary thunderstone alebo skor este advance. Tento quest mi pride ocividne nevyvazeny, skuste hrat schvalne na magov prve scenare. Nepaci sa mi ten quest, dali tam kopu nepotrebnych veci koli ks. Napriklad tie dungeon tiles a figurky plus kvazi worker placement board je skratka zbytocnost. Je v tom vacsi chaos. Nehovoriac o uplnej blbosti v podobe kampani kde sa docitate tie najbeznejsie nastreli dobrodruzstva a hned nato zacnete hrat kompetitivnu hru.

Ak sa vam paci thunderstone odporucam si zohnat advance, toto za seba nemozem odporucit. Je to pekna zenska ktora vam v posteli namiesto sexu zacne kecat o tom kde maju ake kabelky. "

20.7.2018 12:02:01

Můj největší deskovkový omyl
Nákupu téhle hry lituju. Jednak jsem za ní zaplatil zbytečně hodně a díky špatnému zabalení od předchozího majitele (hru vážící přes 7 kg zkrátka nestačí obalit pouze do bublinek a omotat izolepou) mi přišla s poškozenou krabicí, kvůli které mám teď problém prodat ji na zdejším bazaru za mnohem nižší cenu, než za jakou jsem jí pořídil. Ale stejně se jí chci zbavit, protože ta hra má podle mě tři naprosto zásadní chyby.

Za prvé je ta krabice strašně velká a těžká, takže je prakticky nemožné jí s sebou někam brát.

Za druhé se nepovedla ani grafika karet. Hrdinové ještě ujdou, ale obzvláště karty zbraní a předmětů jsou ošklivé a podezřívám grafika, že před jejích malováním snědl větší množství houbiček, protože na mě působí skoro až psychedelickým dojmem.

A za třetí, jak už tu bylo zmíněno, ta hra je naprosto zbytečně překombinovaná. Myslím, že předchozí příspěvek to vystihuje perfektně.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

20.7.2018 12:38:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Dojmy no. 2
Kruci tady se to rozjelo. Nedá mi to abych svůj komentář nerozvinul a nereagoval na ostatní.

Přiznám se, že zcela nechápu, proč některým přijde hra překombinovaná. Pravidla mi přijdou vcelku přímočará (i když nejsou v "návodu" sepsána zrovna ideálně), ale ne příliš jednoduchá, aby byla hra nudná.

Opravdu se mi líbí, že se dá specializovat na různé strategie a všechny jsou poměrně vyvážené. Tedy můžu najímat mágy a nakupovat kouzla nebo bojovníky a zbraně; zloděje, který mi dá ve vesnici spoustu zlata a v podzemí světlo.

Velikost a váha krabice je, jak jsem psal, kapku problém, ale nepřipadá mi, že by v ní bylo nějak více věcí než by mělo být (snad až na ty figurky, místo kterých mohly být obyčejní dřevění panáčci). Každopádně mi nepřipadá, že by krabice byla zbytečně velká. Alespoň nemusím hledat náhradní řešení když karty obalím nebo přidám rozšíření. Rozhodně to není plýtvání místem ala například Race for the Galaxy nebo Splendor.

Co se týče grafiky, tak tady už vůbec nechápu na co si kdo stěžuje. Karty jsou barevné a graficky k sobě pasují. Možná někomu vyhovuje graficky třeba Dominion či již zmíněné Race for the Galaxy, nicméně ty mě právě naopak přijdou docela hnusné.

Zatím jsem hru hrál se čtyřma lidma a všem se velice líbila. A to včetně mé ženy, která si na složitější hry nepotrpí.

20.7.2018 14:29:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Saperlotte
Ahoj, zajímalo by mě, zda jsi měl možnost si zahrát předchůdce TSQ , klasicky Thunderstone nebo Thunderstone Advance a porovnat to s nimi.
Přijde mi totiž, že TSQ je opravdu oproti TSA zbytečně překombinované. S designem karet naprosto souhlasím s předchozími příspěvky a přijdou mi neskutečně šíleně kolorované ala nějaký manga styl :-(
*-*

20.7.2018 14:35:35

Grafika karet
Nejspíš bude záležet na vkusu každého soudruha, ale pro mě je Thunderstone Quest s přehledem nejošklivější karetní hra, kterou mám ve sbírce. Nevím, jak vypadá Dominion, ale když to srovnám třeba s Aeon's End, Arctic Scavengers, Hero Realms, Abyss, Gloom of Kilforth, Dragonfire nebo třeba se hrou 7 Divů světa: Duel, tak já považuji grafiku karet v Thunderstone Quest za hodně nepovedenou.

A zdaleka nejsmutnější je srovnání s kartami z Thunderstone Advance, kde měly karty výborný ponurý vzhled a ne barevnou přeplácanost Thunderstone Questu.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

20.7.2018 14:45:30

:)
Upozornuji, že v té ks kampani je hodně vysoké poštovné, psal jsem ohledně toho tvůrcům a čekám na odpověd protože nelze dát dolarová pledge a podle poštovného se rozhodnout. Z topicu na deskožrouta usuzuji, že pokud to objednají min 2 tak jde poštovné citelně dolů. Pokud máte v úmyslu brát cokoliv z té kampaně ozvěte se mi prosím do PM

21.7.2018 02:10:08

Porovnání s Advance
Začnu mínusama:
- víc se mi líbil grafický styl TSA
- kvalita karet. TSA jsem neměl obalené a hraní na nich nebylo poznat. Tady se bojím, že bez obalů jsou karty dost v ohrožení
- víc se mi líbily plastové žetony
Ale to jsou kosmetické maličkosti, se kterými dokážu žít.

Jinak je podle mě TQ o level výš, než TSA. TSA jsem dal 10 hvězd a kdybych mohl, dal bych TQ aspoň 12.
Pár plusů jen tak z hlavy:
- rychlejší levelování hned ze startu
- karty poražených monster nejdou do ruky
- hrdina může mít více zbraní
- dungeon tiles
- poklady (nějaké byly i v TSA, tady je jich víc, což je super)
Takže za mě dojmy celkově velmi pozitivní.

2.2.2019 13:33:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Hadrianuv val
Hadrianuv val
Akt. cena: 30 €
Končí za: 8 dnů

Offcanvas