Thunderstone - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Alderac Entertainment Group
Pegasus Spiele
REBEL.pl
Autoři: Mike Elliott
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zdarma jako PnP!

A dokonce upraveny jak po strance vyvazenosti karet, tak pro nova pravidla z Advance!

http://www.alderac.com/thunderstone/2012/05/26/download-thunderstone-print-and-play/

Dost se to nabizi k ceskemu prekladu :) Co by se mi ale nechtelo je tisknout tech cca 500 karet.
28.5.2012 11:30:43

Longshanx
Díky za TIP ;)

28.5.2012 18:08:18

Joe

Uhuuu
Na Thunderstone som sa tešil, už keď mal vyjsť česky. Bohužiaľ, nevyšiel.

A toto mi preto nahráva celkom dosť... Je pravda, že vytlačiť 500 kariet je pálka, ale keď si to zoberiem postupne a vytlačím zo začiatku minimálny počet nutný ku hraniu (povedzme optimálnu kombináciu odporučenú pre nováčikov), tak by to malo byť okolo 180 kariet možno.

No a postupne je možné pridávať po jednej karte do dediny a jednom type príšer, čo nevyjde až tak draho, keďže to nebude jednorázová tlač x setov... Aj tak sa pri hraní novej hry nemiešajú plne iné karty pri každom novom hraní (aspoň ja by som to tak nerobil a najprv si vyskúšal niekoľko hier s jednou kombináciu).

28.5.2012 20:51:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Joe
Mi se líbí že upravili všechny karty podle Advanced. Zkusím se zeptat kolik by to stalo na samolepku, aby se třeba přelepily stávající karty ze základu.

29.5.2012 06:52:07

PnP
Zásadní škoda, že neudělali i nějaké změny. Ten základ by si to zasloužil. Short sword je pořád hrozně moc dobrý. A je tam toho víc.

29.5.2012 07:44:41

Stepan
Selurina změnili. Už si nepůjčuje hrdiny.
Plus pár textových úprav na dalších kartách.

29.5.2012 08:19:12

Počet
Prohlížel jsem si karty a základní jsou jiné. Chybí železné zásoby, ale je tam víc "regular", loučí, kopí a 2 hromové kameny. Ony asi budou trošku jiná pravidla i v této uvolněné verzi.

29.5.2012 09:30:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Zdenda
tak oni už pracují s Advanced verzí, kde jsou základní karty v balíčku jiné.

29.5.2012 10:36:21

Lumirius
Děkuji za vysvětlení. To znamená pročíst nová pravidla (ale já neumím anglicky, snad pomůže google). A ještě jsem se chtěl zeptat, zda je nutné mít karty pro náhodné hry nebo to není nutné a pokud ano, dá se někde popis sehnat?
Ale to je asi nesmysl, že? Já tu hru nikdy neviděl na vlastní oči, jenom ji znám z PC a tak se omlouvám za hloupé otázky.

29.5.2012 10:45:58 | Upraveno autorem (porovnej)

PnP
Kdyby se to přeložilo a nechalo někde vytisknout (tam kde tiskne Tangram nebo v artscow), tak by to podle mě vyšlo za dobrou cenu, možná i levněji než normální verze. Akorát pokud jsem si dobře všiml, tak tam nejsou ruby, to je celkem problém.

EDIT: O překlad bych se klidně pokusil, ale grafiku neumím

29.5.2012 10:48:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Belhoder
No ani já s grafikou nejsem kamarád. Ale ten tisk by stál za úvahu, pokud by nás bylo více, možná by to stálo za to.

29.5.2012 12:18:45

zdenda
Tangram tiskne karty i za 1,50 Kč když je dostatek lidí. Myslím že v tomhle případě by nebyl dostatek lidí žádný problém. Kdybych se postaral o překlad, tak zbývají 2 problémy. Kdo by to dal do grafiky a jak vyřešit ty chybějící ruby.

29.5.2012 12:28:18

to Beholder
Já se toho zúčastňovat celkem nehodlám, protože o deckbuilding nemám zájem, ale rub přece pro grafika není problém - ten je jen jeden (nebo podle druhů karet několik), takže naskenovat rub přece není problém.

29.5.2012 12:31:09

kren
tak já tomu nerozumím, takže pro mě to problém je :)

29.5.2012 12:40:30

Zdenda
ony jsou pravidla úplně stejná pro základní hru. Jen startovací balíček je jiný. Zrušili iron rations a nahradili ho Thunderstone Shardem, přejmenovali Milici na Regulars a dali jim schopnost, vyměnili Dagger za Longspear.
V setupu se dávají Basic karty do nabídky po 3 kusech za hráče, mimo Thunderstone shard, ten se nedává vůbec do nabídky. Pokud je Basic karta zničena (destroy), neodhazuje se pryč ze hry, ale vrací se zpět do nabídky.

29.5.2012 12:45:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Lumirius
No tak to jsem nevěděl, díky! Jenom na kartách Regulars nic o výměně není, to je někde v textu? A jak to má fungovat?

29.5.2012 13:51:41

počet karet, cena
Takže Karet by mělo být celkem 527 (dle pravidel). soubor s basics se musí vytisknout 5x. Akorát tam nikde nevidím Curses. Jsou tam Diseases, které byly myslím v původním Thunderstone ne? Takže moc tomu nerozumím, co to je vlastně za verzi. Každopádně pokud by se povedl tisk za 1,50 Kč/karta, tak to výjde na necelých 800 Kč. Je to dost vzhledem k tomu, že kdo ví v jaké to bude kvalitě, ale bylo by to česky.

Edit: Sakra co to je za verzi? Vždyť tam jsou karty ze základu ne z Advanced?

Edit2: Aha, ono to mají být karty z původního Thunderstone, jen předělané do Advanced verze že? Tak do toho bych asi nešel. Já se naivně domníval že to je PnP Thunderstone: Advanced :)

29.5.2012 14:12:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Lumirius
Mohl bys mi, prosím, ještě říci, co znamenají ty vítězné body u 3 levelu hrdinů? Nějak jsem nenašel, případně nepochopil, na co tam jsou.

31.5.2012 10:56:35

zdenda
jsou tam proto, abys je mohl přičíst k vítězným bodům za příšery a předměty - prostě na konci hry sečteš všechny vítězné body. Jsou tam jako odměna za to, že jsi to s nima dotáhl tak daleko. ((o:

31.5.2012 11:13:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Snoopyx
Moc děkuji za bleskovou a vyčerpávající odpověď.

31.5.2012 11:19:38

Vybíráme z Bazaru

Descent: Legends of the Dark
Descent: Legends of the Dark
Akt. cena: 90 €
Končí za: 18 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas