Thunderstone - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Alderac Entertainment Group
Pegasus Spiele
REBEL.pl
Autoři: Mike Elliott
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Možné úpravy karet

Co kdyby bylo možné pro české vydání některé karty upravit tak, aby nebyly moc silné, nebo slabé? Co kdyby Trainer dával jen 1 XP? Feast jen +1 k síle? Cokoli dalšího??? Díky za nápady...
16.9.2010 11:56:58

Joe

Zaujímavé...
...teda konkrétne na úpravy reagovať neviem (byť som TH nehral), ale je zaujímavé, že sa vôbec robia úpravy v lokalizovanom vydaní :) (Aspoň som to ešte nezažil, resp. možno aj videl ale prehliadol).

AEG s tým nemá problém? Alebo je to čisto réžia lokalizátora?

16.9.2010 12:07:26

Joe
Hmm, to mě též zajímá, budu sledovat diksuzi :)

16.9.2010 12:17:31

Hlavně poradit
Hm sledovat je sice pěkné, ale hlavně by se měli ozvat a poradit odborníci co mají "šutr" hodně nahraný.

16.9.2010 12:21:40

AEG
Jsem presvedcen o tom, ze s AEG bych se nejak domluvil. Pro ne je hlavni, ze dostanou za sve hry zaplaceno. U několika her jsme už v historii změny dělali.

16.9.2010 12:53:48

Pogo
Trainer urcite, pak taky bacha na Short sword, tomu je treba ubrat zlataky (spis nez snizit silu), je to nejsilnejsi karta ve hre. Feast neni v zasade spatnej napad. Podle me by to hre vyrazne pomohlo, nedostestovanost karet tu hru hodne srazi. Pristi tyden to budu zas hrat, tak si snad vzpomenu na neco dalsiho. Ale tyhle jsou nejvic do oci bijici.

16.9.2010 12:58:37

predchozi post
U toho Short swordu jsem myslel nejsilnejsi zbran, nejsilnejsi karta ve hre vubec je asi ten trener...

16.9.2010 12:59:41

meč a trenér
V tomhle souhlasím s anekenem, krátký meč je nechutně silná karta a ostatní zbraně vždycky tak nějak přicmrndávají... co se týče trenéra, tak klidně se oslabit může, ale nepřijde mi to jako zásadní, v podstatě jen hru urychlí - hrdinové rychleji trénují a tím rychleji zlikvidují nestvůry - nepřijde mi to jako zásadní.

17.9.2010 09:58:54

úpravy karet
karty Trenera, Short sword a Feast, jsou sice silné, ale zase třeba snížení schopnosti Feastu vzhledem ke kartě Ambrosia z rozšíření, by byla zase hodně slabá, to už se můžou upravovat skoro všechny karty. A pokud snižovat efekt Feastu tak mu spíš sebrat ten +1 na útok.

17.9.2010 12:12:11

ad Lumirius - klasická bolest her a rozšíření
tohle cos uvedl je klasická bolest her, které nejsou plně odladěny a pak se to dohání protikartami v dalším vydaném rozšíření a ten kdo má jen základní hru a nechce rozšíření a nebo rozšíření není vydané v národní verzi, tak má smůlu.

17.9.2010 12:24:59

Lumir
Hmm, tak na to jsem nepomyslel:( Ale je to blby, protoze ten zaklad proste moc nefunguje. To, ze se neda tocit balik,asi nezmenis, ale nevyrovnanost nekterych karet je docela zjevna... Me se na TS desne libi ten napad, ale provedeni uz pokulhava a vysledkem je to, ze jsem rozsireni nakonec zatim jeste porad neotevrel, protoze tu byly jine zajimave hry...

17.9.2010 13:12:40

Anekene
ja se právě na to rozšíření tešil i když je to trošku blbé, aby zakladní hru dostalo až rozšíření do lepšího světla. Zatím jsem ho nehrál, ale kartičky mám projité a bude to dobré. Snaží se trošku zlepšit práci s herním balíkem, náběr, diskarty. Docela se snažili aji o interakci mezi hráči.

17.9.2010 13:30:02

rbx

rozsireni
vzdyt je spousta her, ktere se daji hrat dobre jen s rozsirenim, jako treba Game of Thrones nebo Twilight Imperium, tak nevim, proc se tu nad tim tak lamentuje.

17.9.2010 13:38:10

ad rbx
Lamentuje se tady nad tím z toho důvodu, jestli má význam do české lokalizace hromošutru upravovat sílu karet, když se ještě teď vůbec neví, jestli budou kdy vydána i rozšíření. Úpravou síly karet by se docílilo většího vyvážení lokalizované základní hry, ale jak píše Lumirius, tak pak by zase bylo nevyvážené rozšíření.

Takže dilema:
Myslet jen na mainstream co si většinou nekoupí rozšíření a vyvážit základní hru s tím, že není jisté jestli vyjde i lokalizované rozšíření, do kterého by pak bylo potřeba taky zasáhnout.

VERSUS

Nechat to tak a zvýhodnit tak lidi s rozšířením ale mainstream co si koupí jen základní hru bude mít některé katy nevyvážené.

Pro vydavatele těžké rozhodování :D, protože ať padne takové nebo onaké rozhodnutí, vždycky bude někým kritizováno.

17.9.2010 13:53:18

rbx

kren
jenze tady se zacalo lamentovat obecne nad nedokonalosti zakladnich her.
To co jsi rekl, je pravda a je to proste o zkusenostech. Jenze to si musi poresit Mindok. Maji nejaky business plan, s kterym do te lokalizace nastupuji, takze podle toho se treba musi rozhodnout. Salamounske reseni je pridani tech dvou karet navic a do pravidel napsat, ze v pripade hrani s rozsirenim at se tyto dve karty odstrani. Nevim, jak je to narocne vyrobne, protoze by se musel tisknout vlastne jeste jeden arch karet. Predpokladam, ze na ty soucasne archy uz se nova karta nevleze.

17.9.2010 14:00:35

ad rbx
Taky řešení :).

17.9.2010 14:03:57

řešení
trošku kulišácké, ale i tak - prostě dát hodnoty pro možná rozšíření do závorky, tak by bylo možné hru hrát v základu i s rozšířeními

17.9.2010 14:05:16

rbx
No zrovna u her s rozsirenim je to s businessplanem tezke. Albi taky planovalo vydat rozsireni k Dobyvatelum vesmiru a kdyz se jim to neprodavalo, tak se to nevydalo. Takze Mindok podle me ani nemuze tusit, jak na tom bude, coz jim nikdo nemuze mit za zle. Verim, ze kdyz to pujde, kluci to vydaji, ale nikdy nevis...

17.9.2010 14:14:27

rbx

aneken
prave proto by meli dat prednost panu Šalamounovi :-)

17.9.2010 14:16:43

ad Šalamoun
No to je fakt. Byla by tam jedna karta krále Šalamouna s textem hrajte to tak jak vám to vyhovuje :D.

17.9.2010 14:18:08

Vybíráme z Bazaru

Munchkin Zombies EN + 2 expansions
Munchkin Zombies EN + 2 expansions
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas