Through the Ages: Nový příběh civilizace

xxxxxxxxxo hodnoceno 184x (Seznam vlastníků)

Through the Ages: Nový příběh civilizace - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Sólo - zkoušel někdo?

Ahoj,

dost mě láká tato hra, ale doma ji nebudu mít zřejmě s kým hrát, leda až dorostou děti :o) Nevadí, rád hraju deskovky sólo, zkoušel někdo tuhle hru? Ona sice nemá oficiální pravidla pro sólo, ale na BGG jsou neoficiální nejlépe hodnocené tyto pravidla:
https://boardgamegeek.com/filepage/128311/through-ages-new-story-solopractice-game-rules-v10

Díval jsem se i na nějaké ostatní pravidla, ale už mi přijdou dost komplikovaný, tyhle jsou právě poměrně jednoduchý, to bych snad i rozchodil... Tu hru jsem nikdy nehrál, mám akorát nakoukaný nějaký videa, takže budu mít i tak dost co dělat s tou hrou, než abych hrál ještě nějakou složitou sólo variantu.
Vím, že existuje na Steamu a i na mobil digitální verze hry, ale tudy se vydat nechci. Mám na PC nahráno tisíce a tisíce hodin a ono se to časem začne podepisovat na zdraví, takže už se od toho držím dál. A mobil, to je snad ještě horší. No a není nad pořádnou hru rozloženou na stole :o)
9.3.2021 16:58:53

Nevím....

Nevím no... hrál jsem na stole a mám aplikaci. Učil sjem si tu hru hlavně na board game aréně. Podle mě hra září právě nejvíce tehdy, když tam jsou ostatní hráči. Doporučím ti si zkusit zahrát na Board game aréně. A potom uvidíš. Za mě zbytečná koupě, když nemáš nikoho, s kým bys toto hrál. Je to fakt komplexní hra...a pravidla jakbysmet.

9.3.2021 17:54:36

Presne tak...
Ak ju chceš hrať sám, kúp si radšej aplikáciu.
Edit.: pozerám, že apku nechceš. Tak teda na tú hru potom radšej zabudni :)

9.3.2021 18:30:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Pass

Díky za názory, nechám si poradit a vzdávám to :o) Škoda, že tahle hra vyšla v době, kdy ještě nebyly pravidla pro sólo moc v módě, teď to má už hodně her.
Možná jestli bude někdy na Steamu sleva, tak bych to vzal, občas si dám nějakou hru přes Steam Link na TV a s gamepadem. Tam to není tak hrozný, jak se krčit u PC a ničit si myší ruku... Ale zas je tam problém, že v některejch hrách je tak malý písmo, že to jde zdálky špatně přečíst, budu se muset podívat na nějaký video ze hry, jak to je čitelný :o)

9.3.2021 20:03:43

Jiný pohled
Vyjádřím se také, protože jsem tohle také řešil. A řešil jsem přesně to, co dotazovatel. A hru jsem koupil, přestože mám přesně totožné podmínky - zkrátka naprosto shodná situace. A důvod. Jednak jsem si řekl - je to velmi vysoko hodnocená hra na BGG a bylo by škoda to minout. Hra sólo, přestože to není z principu sólovka - šel jsem vlastně tou cestou jako ti dva, co odpovídali. Aplikaci na pc jsem si stáhl zdarma :-) (nebudu navádět, ale jde to stáhnout) a zároveň i vím, že je to na board-game aréně. A je to podobně jako Tash-kalar, což mám také a hrál jsem na aréně tím stylem, že jsem si deskovou hru rozložil před sebe a hrál jsem deskovku sám s tím, že jsem se na počítači podíval, jaký protitah udělá protihráč. Něco ve smyslu her Panství hrůzy a Pán prstenů, kdy také musíš hledět do aplikace, bez kterého to hrát nejde a je to přesto deskovka. Takže takhle se to dá hrát sólo. "zdarma" pc verze + aréna s tím, že v ruce držím skutečné kartičky. A o solo modu vím také, zatím jsem nezkoušel... za dva roky to bude vyprodané a budeš třeba litovat, že si to pak nemůžeš zahrát se starším dítětem :-) ... já šel touhle cestou a holt druhý pohled.

10.3.2021 08:03:13

Taky občas hraju takhle

Přiznám, že nad tímhle jsem taky přemýšlel, jestli by to stálo za to. Já takhle většinou hraju Carcassonne s mobilem v ruce, že to hraju proti PC (mobilu teda), ale hraju to zároveň na stole jako normální deskovku. Na začátku trochu roztřídím destičky podle druhů, aby se v tom líp hledalo a pak musím kopírovat tahy do mobilu a z mobilu na stůl :o) U Carcassonne byla hlavní motivace přehlednost hry, na mobilu mi to přišlo hrozně nepřehledný, musí se pořád šoupat obraz atd. A jako bonus k té přehlednosti je ještě pocit, že hraju skutečnou deskovku.
U téhle hry jsem si právě říkal, že tím asi získám "jen" ten pocit té deskovky a jestli to vůbec stojí za to. Hra na PC je myslím docela přehledná, aspoň sama pohlídá pravidla a tah protivníka je tuším v logu, kdybych to chtěl přenášet na stůl 1:1. Tam jde jen o to prohledávání karet, takže režie té hry snad nebude tak velká.
Ale nasadil jsi mi brouka do hlavy, říkal jsem si, že to je divný, hrát to na mobilu (PC už se mi tam asi nevejde) a současně to hrát na stole :o) A vidím, že nejsem sám, kdo to takhle hraje.
No musím to promyslet, asi nejlíp to aspoň koupit na mobil a vyzkoušet tu hru jako takovou.

10.3.2021 16:49:42

Vybíráme z Bazaru

Senjutsu: Bitva o Japonsko
Senjutsu: Bitva o Japonsko
Akt. cena: 820 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas